Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Boardwalk Empire je jednoznačně to nejlepší, co se letos na seriálovém poli urodilo. Jak už to u seriálů z produkce HBO bývá, rozjezd je trochu pomalejší, ale pak Vás to najednou chytne, ani nevíte jak... Steve Buscemi konečně dostal po delší době roli, kde může ukázat, že je to PAN herec. Velmi mě také zaujal pro mě dosud neznámý Michael Pitt, budu si na něj muset dávat větší pozor, obrovský talent. V závěru první série rozdali trvůrci skvělé karty do té další, takže já se těším moc.S02 Momentálně nejlepší běžící seriál.

Muž na laně (2008)

Měsíce příprav několika lidí jenom kvůli tomu, aby se jeden bláznivej Francouz mohl projít po laně... To je přece krásný

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Otázky Václava Moravce jsem na Nový rok sledoval se spadlou čelistí. Pan Moravec bez sebenepatrnější známky únavy vydržel moderovat přes 4 hodiny. Na mě už ke konci bylo té politiky a informací moc a asi půl hodiny před koncem jsem to musel vypnout... Nedovedu si představit nikoho jiného, kdo by tohle zvládl takhle bravurně vést, klobouk dolů.

Zákon gangu (2008) (seriál)

Ač je to k tomuto seriálu možná trošku nefér, nemohu jinak, než ho srovnat s dnes už troufám si tvrdit kultovním Shieldem (ostatně FX se nijak netají tím, že Sons of anarchy by měl být jeho nástupcem). V tomto srovnání však bohužel SoA prohrává na všech frontách. Postavy jsou dost šablonovité a od začátku je Vám naprosto jasné, kam seriál směřuje a kdo se jak v které situaci zachová. Navíc když se nad tím zamyslíte, tak i samotný děj je dost naivní a pochybuju, že by nějaký gang mohl takhle fungovat. I přes tyhle výhrady je to ale skvělý pořad, hrdinové jsou správný drsňáci, dobře hláškujou a s násilím si moc servítky neberou. Chyba bude asi hlavně na mé straně, protože jsem od SoA jakožto velký fanoušek Shieldu očekával příliš mnoho… Rozhodně jsem zvědav na 2. sérii. S02 Tak teď už musim zvýšit na 5*, druhá série ve všech ohledech lepší, absolutní nářez!

Gay Sex in the 70s (2005)

Jsem zklamán. Autor měl v ruce poměrně silnou látku a prvních 20 minut jsem jenom nevěřícně koukal na obrazovku, když jednotliví aktéři popisovali, kde, jak, proč, s kým v New Yorku souložili. Ta sexuální svoboda se zdá až neskutečná… Jenže jsem očekával, že se pak dokument někam posune, ale chyba lávky. Skutečně jen celých 67 min posloucháte popisy různých gay souloží. Aspoň jsem pak měl historky do hospody :).

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Moje první seznámení s anime dopadlo nanejvýš dobře. Když jsem byl mladší , tak jsem docela hodně hltal všechny možné x svazkové fantasy ságy plné intrik, epických příběhů a vůbec po všech stránkách do posledního detailu promyšlených fantasy světů. Vždycky jsem chtěl nějakou takovou ságu vidět zfilmovanou. Moje dětské sny se naplnily.

Policejní odznak (2002) (seriál)

Po dokoukání poslední série už můžu s jistotou říct to, co jsem si už delší dobu myslel, Shield je jeden z nejlepších seriálů všech dob! I když to asi bude znít hloupě, tak zejména ke konci mi tenhle seriál místy způsoboval až fyzickou bolest. Občas jsem prostě musel přerušit sledování a chvilku rozdýchávat to, co se na obrazovce děje. Velmi kruté, velmi smutné, velmi krásné… Nikdy nezapomenu, díky, Shawne.