• Krátkometrážní

Camille Claudel 1915 (2013)

"Jako když vyjdeš z galerie..." Nakonec, každý vězněm ve vlastní hlavě.

Helimadoe (1992)

Celkom banálny príbeh-spomínanie, čitateľné postavy, no ono to v komplexnosti sveta Havlíčkových postav a děja naberá akúsi všeplatnosť. Myšlienky, ktoré niekedy zaznejú i priamo, "Neklidná" Dora, päť sestier, Doktor, klúzelník a rodinné zázemie hlavného hrdinu... vo výsledku to akosi tne do živého, vyvoláva Ztesk a sebespyt.

Hon (2012)

Víc shallow, než by mohlo být. Přitom se nabízí spousta témat, v zápletce, kde viníka není a přesto se sesype lavina nenávisti a nasílí - což je docela desivá chyba v systému tohohle vesmíru, ne? Místo toho jakési psychologizující drama, které se ale vlastne na nic nesoustředí příliš, a teda vlastne se na nic nesoutředí obecne, jenom odvypráví... Ani tady zmiňovaná kolektivní touha po násilí mi příliš tematizovaná nepřijde a motiv honu je na to celé docela okatě dosazen.

Citová výchova (1962)

Začiatočníci. Comme toujours. Flaubertovi. Marníví. Schizoidní."Tak moc jsme se nemilovali." loučí se Anna na konci.

Chlapectví (2014)

...Prípadne film, ktorý nič nehľadá. Celkom mi pripomenul pc hru TheSims2, ktorá podobne prízemným spôsobom simuluje ľudský život. (Nadto v temer rovnakom čase akou je dĺžka filmu môže človek „hrať“ podobné životné zvraty trojgeneračnej rodiny ako v Linkalterovom filme, ehm, haha...) Škola, prachy, rozvod, sťahovanie, Láska, smrt, chcaní... Životy filmových postáv sú Sims2 obnobne podobné, tiež si môžu spolu spievať, hrať loptové hry, baviť sa o politike, či nevere - akurát z toho žiadne múdro ani koncept nelezie, ide (žiaľ) len o samotný fakt, že sa zjaví nejaká situácia alebo téma. (Detský svet postáv si uchováva aspoň akési kúzlo, i keď videoklipové. Avšak životy mladých dospelých pôsobia otrasne nudne - riešia len svoje dočasné lásky, čo so štúdiom a (vykonštruovane) dumajú nad budúcnosťou.) Podivne povrchný (žáner) realizmus(u). Opak Maurica Pialata. Život Adele bol aspoň ako-tak hypperealistický, mal šialenú kameru a rozprával o vášni a jej rozklade.

Ve sklepě (2014)

Všechno, co jste nechtěli vidět. K dostání ve vašem sklepě!

S tváří anděla (2014)

O Beatrice. O tom, jak nedělat zbytečné filmy. ("Pravdu" nechme novinám, věnujme se duležitějším věcem.) ...kéž by bylo víc takových filmu.