Skrývačky (2008) (TV film)

Tak...hezké obrázky, celkem uvěřitelně napsané dialogy, zdálo se mi, že i dobře zahrané, ale o čem to, proboha, bylo?

Král zlodějů (2003)

Na čisté 4 to sice není, ale s klidem je dám, mělo to náboj, příběh i napětí (i když člověk řadu věcí vytušil předem). Ta paní o holi vypadala jako Bořivoj Navrátil.

Den poté (2004)

Čekal jsem nějakou děsnou blbost ala Sopka a ono to bylo udělané docela hezky. Tolik vychvalované vizuální efekty byly skutečně na úrovni a postavy přiměřeně sympatické. A vlci na lodi neměli chybku.

Šejdrem (2008) (TV film)

Nemohu se ubránit dojmu, že takhle to na vsi asi opravdu chodí.

Tobruk (2008)

Mám rád válečné filmy, ale nemusí to nutně být žádné velkolepé obrazové orgie ala Ryan. Mnohem radši mám "menší" projekty jako Signum Laudis, Šťastné a veselé, nebo třeba i Belushiho Saharu. Tady bylo málo akce, málo dialogů, ale stejně si to nějak sedlo dohromady. Slabších 5, ale 5.

Hrobník (2009) (TV film)

Neurazí, nenadchne, neodcházel jsem znechuceně, ale za pár dní zapomenu. Na druhou stranu asi první věc, v níž mi nevadil Etzler. Ty dvě slečny, zejména ta blonďatá, to byla dobrá herecká hrůza.

Konec rozkvětu (1972)

Mám rád Sissy Spacek i Gene Hackmana, Lee Marvina nijak zvlášť neprožívám, ale tohle mi sedlo - děj si tak nějak sám plynul, buranětí kolchozníci na Jarmarku jsou k zulíbání a z protihráčů je cítit vzájemný respekt...

Nebezpečný klient (1994)

Přišlo mi to na pomezí krimi, soudního dramatu a černé komedie, ale bavil jsem se jak já, tak moje desetileté děti. Renfro, Sarandon i Jones skvělí a neméně skvělá byla i Parkerová jako Renfrova máma. Takhle si představuji méně náročný, ale přesto inteligentní a kvalitní film na sobotní večer.

Svědomí Denisy Klánové (2009) (TV film)

Po přečtení jedné z knih mistra Klímy jsem usoudil, že je to paranoik a blázen. A když se jeho díla chopí neschopný tvůrčí štáb, stojí výsledek za...