Ďábel (2010)

Po dlouhé, opravdu dlouhé, době je tu velmi slušný horror, kombinující nadpřirozeno tak i realitu. Moc pěkné a chvilkama mi šel mráz po zádech.

Ostrov (2005)

Dneska sem si ho zkouknul po několika letech znovu a musim říct že i po té době jsem unesen. Krásný scénář, perfektní efekty, živá akce, velmi sympatičtí herci a skvostnej soundtrack. Pět hvězd je prostě zasloužených; i když to možná nepřichází s nejoriginálnější vzpomínkou, pro mě to má osobní význam ;)

Sunshine (2007)

Každý komentář je zbytečný - jen samotný film vyjádří svojí unikátnost.

Počátek (2010)

Přes půl roku, přes půl roku jsem čekal na tenhle film. Dnes jsem se konečně dočkal, a musim říct že to čekání sakra stálo za to. 99%, zatím... Edit: Perfektní konec, takovej co vás nechá na pochybách a ještě za 6 měsíců o něm budete přemýšlet. Škoda jen, že je tomu konec.

Saltová (2010)

Novodobý Agent Bez Minulisti jinak? Nejspíš ne, ale určitě nebyl to klasickej blockbuster :)

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Určitě velmi kvalitní (na TV film) počin natočen podle skutečné události, jen mě to tolik nevzalo.

Vraždy v Yorkshiru: 1983 (2009) (TV film)

Kvalitní to pokus, to se nedá upřít. Jen obsahově mi to přijde moc zamotaný.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Vzhledem k tomu že post-apo/zombie thrillery jsou pro mě jako modla, budu tento zatím slibně vypadající seriály bedlivě sledovat. A vzhledem k tomu že tento typ filmů/seriálů není příliš častý, budu jej velmi přísně hodnotit. | Zatím parádní rozjezd, krom pár menších chybiček v designu (proč scéna se zabíjením zombíků zblízka? vždyť hrozí nebezpečí infekce z krvavých cákanců!) ale jak jsem psal, budu hodnotit velmi přísně. Doufám také že se vyhneme přemíře milostných a romantických zápletek (šerifova manželka vs jeho parťák..) - to by hodně zkazilo dojem. Jinak tedy je vidět že zde zombie neumí utíkat, což sem myslel že v budoucnu se s tím nějak vypořádáme, ale tak teď už nenadělám nic. | Shrnuto podtrženo: zatím velmi slušný rozjezd na Halloweenský den který pootevírá další dobrodružství v možná né tak vzdálené realitě. Začátek mi trochu připoměl začátek z The Day of the Triffids, což mě potěšilo. Těším se na další díl :)

Království zvěrstev (2010)

Musim říct že jsem čekal úplně jinej film; nečekal sem že na mě zapůsobí tak silně depresivně, byť i přes to že 99% z filmu je totální nuda. Ke konci se příběh trochu rozběhnul ale nesplnil moje očekávání že v něm odehraje jediná logická, jediná správná věc. Celou dobu jsem měl pocit že je něco špatně, možná je to částečně zbytkovým alkoholem co mi proudí v krvi, ale stoprocentně je to příběhem. Dokážu si velmi živě představit duševní nálepku "WRONG" na idee příběhu. A taky to mohlo být kratší. Nečekejte že tohle bude další z řady blockbusterů, pokroucenost tohoto filmu asi nikdo neodtuší dokuď se na něj nepodívá. Nakonec ani nevím jak to mám hodnotit - čtyři nebo dvě hvězdy?