Hej-rup! (1934)

Kterak snažení jednoho zchudlého milionáře partičku dělníků ke všemu přivedlo... Jak vidno, krize ve třicátých letech samozřejmě inspirovala ty pravé (V+W) a ti dokázali vytvořit zábavu, která se zbytečně neutápěla v patosu, slzách ani melancholii a ukázali, že to jde, když se za to vezme!!! Památná scéna s plotostřižnou a na plošině mluví za vše.

Mazlíček (1934)

Jeden z prvních kusů, ve kterém Haas hrál s Mandlovou, začátek spolupráce, která byla hodně podobná a zároveň v mnohém tolik jiná - on je nesmělý, nebo něčím hendikepovaný, ona krásná a ze začátku nedostupná, takže se do ní hned zamiluje a dělá vše pro to, aby dostupná byla. Mnohé staré filmy z předválečné éry stárnou, jiné jen málo, a to je přesně případ těch Haasových. Já, jako punner, si užívám hlavně jeho brilantní slovní komiku - a vzhledem k tomu, že některé vtipy jsou řečeny jakoby mimochodem, vyplatí se dobře poslouchat. Vše samozřejmě korunují Fričovy režijní nápady, situace, které připomínají němou grotesku a také scény, které reflektují i ostatní Haasovy snímky a tím pomrkávají i na diváka. A, CO BUDU ZPÍVAT!

Nezlobte dědečka (1934)

Vlasta Burian v nejlepší formě. Nejen převleky, ale i jeho líčení amerického způsobu života a třeba newyorských mrakodrapů stojí za to!

Madla z cihelny (1933)

Relativně úsměvná "sakra mejdlo"  historka o pánovi, který chce "vychovat prosté děvče", nevzdělanou a prostou Madlenku k (ne tak úplně) obrazu svému. Ovšem nebýt Hugo Haase (téměř všichni kromě něj přehrávají, děj zdržují zbytečné afektované písně), není moc na co koukat.

Vražda v Ostrovní ulici (1933)

Relikt němého filmu - přehnaná dikce i mimika a všudypřítomná zbytečná hudba, jak píší ostatní. Celkově teror i přes přítomnost Jindřicha Plachty.

Funebrák (1932)

Jistě, je to jen sled skečů, ale právě ten mi připadá velmi, ale velmi vtipný. Ano, plakal jsem... :-)

Kantor Ideál (1932)

Někdy může připadat, že to s těma pětihvězdičkama přeháním, ale...tenhle film je sice otřepaná červená knihovna o studentce, která se zamiluje do svého profesora, ale ten Karel Lamač!!! Nevím, jaké jsou názory na jeho herectví, ale tady je naprosto dokonalý!!!

C. a k. polní maršálek (1930)

Burianovy "uniformové" komedie mě nikdy moc nenadchly. Přijdou mi všechny takové podobné.

Metropolis (1927)

Vizionářský snímek, vysoce kvalitní jak po řemeslné, tak po myšlenkové stránce, ale, co si budeme nalhávat, prostě, kdyby byl zvukový..........(?)

Frigo na mašině (1926)

Neopakovatelná kreace Bustera Keatona. Prostě i nejzarytější odpůrci němého filmu (a je jich dost, bohužel), musí valit bulvy.