Doba ledová (2002)

Já nevím...lze dát jiné hodnocení? Smál jsem se z plna hrdla a i když mi některé scény připomněly jiné animáky, byl jsem na výsost spokojen. Ona vychvalovaná šavlozubá veverka mě nechytla tak, jako Sid. Viděl jsem na DVD pár cén v původním znění, ale celý film jsem shlédl s dabingem a Lábusova interpretace je naprosto fantastická.

Dost (2002)

Domácí násilí jako téma pro film vhodné bude, ale mělo by se lépe zpracovat. Film nepostrádá okamžiky napětí i překvapení, má docela zajímavou stavbu, ale je velmi klišoidní (i na mě :-) A k té J.Lo: herečka je to průměrná a za ten zadeček bych ruku do ohně taky nedal.

Equilibrium (2002)

Víte, že takhle to nakonec dopadne? Film má perfektní námět, "hrozící" vysokou reálností všeho kolem. Nic nebylo dobrovolné, to je snad jasné (pátrání po odbojářích, totalitní společnost -ta variace na svastiku byla evidentní-, práskačkaství a spousta paradoxů.) V chování postav, výsledcích jejích činů i v odstavcích komentářů...

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Pohádky i příběhy ze života, podmanivá atmosféra, poetika, sarkastické narážky na svět skutečný, který je -někdy- odlišný od toho loutkového a to vše podbarveno hlasem Jana Wericha a jeho všudypřítomným autorstvím. A překvapil Ota Jirák. Lze udělit horší hodnocení?

Gangy New Yorku (2002)

Mám pocit, že minimálně první hodinu jsem na Gangy zíral s otevřenou pusou. Mám pocit, že kdyby se toho chopil méně schopný režisér, bude to vypadat jako špatně vydaná učebnice dějepisu. Takhle jsou to ale perfektně pospojované mozaikové střípky do celistvého obrazu.

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Mrtvol a krve jak na běžícím pásu a...víc nic. Sblížení jednotlivých postav je zajímave unylé a ocenil bych jen tu sexuální scénu před tím, než spa...ale to by byl spoiler. Zlatej Vřískot.

Hartova válka (2002)

No...já jsem si na patriotismus u amerických filmů už zvykl, takže bych chtěl vyzdvihnout klaustrofobickou atmosféru tábora, kterou film vystihl, Colina Farrella, celé to soudní přelíčení a v podstatě až do poslední chvíle nejednoznačnost charakterů (McNamara i Visser.)

Hollywood v koncích (2002)

Kam že to mám psát ten komentář? Raz, dva... Tak kam? Jedna, dvě, tři... Chtělo se mi napsat, že jsem se smál spíše tu než tam, ale neudělám to. Celkově se jedná o Allenův slabší snímek, vždycky se ale najde scéna, která vás spolehlivě odbourá (např. schůzka s Alem Hackem, či pád.) POŠLETE KVĚTINY H. J. OSMENTOVI K TÉ CENĚ ZA CELOŽIVOTNÍ PŘÍNOS.

Hrdina (2002)

Netajím se tím, že filmy s bojujícími orientálci mě nebaví (možná v dětství, třeba Úder otevřenou dlaní, ale to už je hooodně dávno), celá ta stylizace, lyrika i filozofie tohoto kultu jde prostě mimo mě. Za těchto okolností mi Hrdina připadl opravdu spíše jako konverzační komedie, kdy hlavní hrdina (BTW Jet Li OPRAVDU NENÍ dobrý herec) sedí před vládcem a vypráví mu příběh, který snad každých pět minut (a jenž je přerušovaný pravidelnými bitkami) mění směr. Jinak odkazuju na styl komentářů zábavných (Radyo) i vážných (Cival.)

Chicago (2002)

No, myslel jsem si, že příběh se bude odvíjet jinak a role CZJ mi připadla jaksi trošku menší, než jsem čekal, nicméně *za pěkně padnoucí hudbu, *za odsýpající děj, *za neuvěřitelně fantastickou Renee, *za sexy Catherine a *za Richarda Gera, kterej hraje!!! (A Travolta se bije do hlavy...) Nejpůsobivější scéna byla pro mě ta se šibenicí a s dvojími novinami.