Arabela (1980) (seriál)

Duo Macourek+Vorlíček opravdu "naplnilo" naši kinematografii nápady k nezaplacení. Geniálními a přitom jednoduchými. Nezapomenutelné je vše od pana Majera (jezevčíka, jinak též skvělý Vladimír Menšík :-), přes "továrnu pozpátku" až po sousoší Muž, slinící si prrrst a jeho přřřátelé :))) Ve své době mě ještě hodně bavil a naplňoval naprosto nepohádkový závěr, dávající ohromný smysl celému uběhnuvšímu pohádkovému ději.

Hotel Herbich (1999) (seriál)

Je mi líto, ale nosné postavy tří sourozenců, které ztvárnili tři skvělí herci, u mě přebíjí nějaký ten historický či společenský lapsus. 70%.

Hannibal (2001)

Jak je vidět, tenhle snímek rozděluje fanoušky lidojeda, jehňátek a jedné krásné agentky přesně na dva tábory :-) Já sám se musím přidat k těm, kteří obdivují krásu Itálie (taky zajímavou kameru) a zápletku s "nejhledanějším zločincem světa." Chamtivost je hrozná. Nechutné scény se dají celkem v pohodě přežít (možná také proto, že nejsou samoúčelné) a podle mě tím pádem vzniklo více než důstojné "pokračování" prvního filmu... Jo a ještě něco: Julianne Moore NENÍ krásnější než Jodie Foster!!! ;-)

Stín viny (2003) (TV film)

Původně jsem byl na pochybách - přpomínalo mi to jinou detektivku od tandemu pod pseudonymem Patrick Quentin a myslel jsem si, že tato byla zfilmována dvakrát (s jinými scénáři.) Pak se ale samozřejmě všechno otočilo a vrah byl...někdo úplně jiný. No a já jsem ho (a to jsem tady asi sám, jak vidím :-) naprosto nemohl odhadnout...

Inspektor Taggart - Ohni, hoř! (2002) (epizoda)

Spojení pyromanie (potažmo požárů a výbuchů) a detektivního žánru vždycky vychází a je jasné, že pokud se toho chopí tak schopná série, jakým Taggart je, nemůže to vyjít na nic jiného, než na...

Pancho se žení (1946)

Zajímavá parodie, režírovaná Rudolfem Hrušínským nejstarším. Pozoruhodné je zasazení děje a příběhu do Mexika, celkově je to IMHO opravdu hodně vtipný film. Hlavně Josef Kemr hraje tak potrhle, až je to nesnesitelné :-)

Jeden svět nestačí (1999)

ŽIVOT JE PLNÝ DROBNÝCH KOMPLIKACÍ. Jako by někdo mávnul kouzelnou hůlkou a Bond mi přirostl k srdci, vím, byli to určitě Neal Purivs & Robert Wade, částečně i David Arnold, který by ale občas měl ubrat na elektronice, Brosnanovi léta sluší, je žoviální a také vypadá, že mu i o něco DOOPRAVDY jde, za ním následují Robbie Coltrane, skůtry-vznášedla, kaviár, casino, vášeň, miss mokré tričko Vánoce a ponorka. Jooo!!! 8-)

Paní Morálka kráčí městem (1939)

Je to taková blbinka, pro představu asi to, z čeho si tak moc dělá srandu Pytlákova schovanka (rodinné vztahy a náhody.) Ovšem Růžena Šlemrová je boží (jestli tehdy takové slovo existovalo ;-)

Jedna ruka netleská (2003)

Tohle asi nebyl film o lidech, odcizených "moderním" životním stylem, co? A jéje...tak jinak. Policejní akademie byl film, geniálně slepený z jednotlivých scének. Tady to nefunguje. Některé pasáže byly úžasné, ale hluchých míst bylo moc, moc, moc. Lidi v kině se smáli, jenom když viděli Jirku Macháčka přijít do záběru a jedna šokující nahota a šokující sexuální praktika mi příšly jakési...samoúčelné. Scénář skřípe, skřípe, skřípe a i když Klára Trojanová byla stylová a Vladimír Dlouhý bezvadný, na čtyři hvězdičky to prostě nemá, slušných sedm z deseti možná. Hysterie okolo hlášek mi přišla jakási umělá. Po druhém zhlédnutí ovšem mohu říct, že jsem byl připraven na to, co uvidím a byl jsem spokojenější - 70%.

Báječní muži na létajících strojích (1965)

Jeden z vrcholů žánru jedeme-někam-a-při-tom-si-děláme-naschvály. Souhlasím, že na Bláznivej svět to nemá, nicméně je to mnohem lepší než šedě průměrný Velký závod. Porce podrazů, humoru, crazy nehod a napětí je servírována s citem.