Arabela (TV seriál)

Pohádka / Komedie / Dobrodružný

Československo, 1979, 13x30 min

Emil Sirotek

Luboš Fišer

Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jana Nagyová, Jiří Lábus, Dagmar Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák, Ondřej Kepka, Jiří Hrzán, František Filipovský, Iva Janžurová, Jitka Zelenohorská, Dana Vávrová, Lenka Termerová, Hana Talpová, Simona Stašová, Helena Růžičková, Ludmila Roubíková, Zdenka Procházková, Alena Procházková, Míla Myslíková, Lenka Kořínková, Věra Kalendová, Jana Drbohlavová, Ivana Andrlová, Jana Andresíková, Vlastimil Zavřel, Oldřich Vízner, Josef Větrovec, Oldřich Velen, Luba Skořepová, Radim Vašinka, Jaroslav Tomsa, Václav Sloup, Svatopluk Skládal, Otto Šimánek, Ladislav Šimek, Josef Šebek, Milan Riehs, Čestmír Řanda st., Jan Přeučil, Jiří Pleskot, Michal Pešek, Gustav Opočenský, Vít Olmer, Jiří Datel Novotný, Milan Neděla, Václav Mareš, Jiří Lír, Václav Lohniský, Zdeněk Kutil, Jan Kraus, Jiří Krampol, Václav Kotva, Luděk Kopřiva, Jiří Kodet, Antonín Jedlička, Vítězslav Jandák, Vladimír Hrabánek, Zdeněk Hodr, Stanislav Hájek, Josef Dvořák, Jaroslav Drbohlav, Jan Cmíral st., Petr Brukner, Karel Augusta, Augustín Kubáň, Karel Bělohradský, Svatopluk Beneš, Ladislav Županič, František Peterka, Ivo Niederle, Jaroslav Mareš, Vladimír Krška, Eugen Jegorov, Vlastimil Bedrna, Jiří Bruder, Jan Kuželka, Mirko Musil, Petr Svojtka, Miloslav Homola, Jiří Krytinář, Luděk Nešleha, František Hanus, Karel Koloušek, Jiří Bednář, Milada Ježková, Veronika Týblová, Jiří Růžička ml., Martin Šotola, Stanislav Litera, Jan Vokurka, Běla Jurdová, Jiřina Steimarová, Petr Jákl st., Rudolf Vodrážka, Bohuslav Ličman, Petr Skarke, Pavel Spálený, Hana Vávrová-Heřmánková, Josef Střecha, Jiří Samek, Otto Budín, Karel Engel, Pavel Havránek, Karel Hovorka st., Bohumil Koška, Martin Mikuláš, Oldřich Musil, Eduard Pavlíček, Vladimír Pospíšil, Karel Polišenský, Karel Kalaš, Jana Robenková, Libuše Šafránková, Jana Dítětová, Alena Karešová, Oleg Reif, Vladimír Drha, Hana Čížková, Jiří Wimmer, Vladimír Hrubý, Josef Karlík, Bronislav Poloczek, Aťka Janoušková, Daniela Bakerová, Marek Mikuláš

Ve svém prvním seriálu potvrdil Václav Vorlíček, že mu patří první místo v naší kinematografii na poli zábavy pro všechny věkové kategorie. Jak vzpomínám tak vzpomínám, myslím že Arabela je vlastně jediná opravdová pohádka na pokračování. A fakt nevím, co by se jí dalo vytknout :-) Pokračování už bylo slabší.(13.3.2003)

Za hlubokého totáče byla Arabela světlým ostrůvkem televizní zábavy v moři plném šedi a politicky angažovaných pořadů. Navíc to byla náramná zábava, při které se penězi nešetřilo a na výsledku je to vidět. Skvělý příběh s báječnými herci. Lze vůbec něco vytknout?(27.2.2003)

Jeden z těch lepších českých seriálů. Sice je takový hodně dětský a má spoustu chyb, ale všichni malí (i velcí) se dobře baví.(19.12.2003)

Na můj vkus se tam málo vyskytoval Fantomas (Miroslav Moravec:))), ale i tak jde o nedostižné dílo, neboť v něm pan Vorlíček výborně propojil svět pohádek a svět reálný. Tvrzení o nedostižnosti jen potvrzuje naprosto zbytečná "druhá série", ve které je sice více Fantomase, ale zas je tam na pytel všechno ostatní:)(16.9.2003)

Duo Macourek+Vorlíček opravdu "naplnilo" naši kinematografii nápady k nezaplacení. Geniálními a přitom jednoduchými. Nezapomenutelné je vše od pana Majera (jezevčíka, jinak též skvělý Vladimír Menšík :-), přes "továrnu pozpátku" až po sousoší Muž, slinící si prrrst a jeho přřřátelé :))) Ve své době mě ještě hodně bavil a naplňoval naprosto nepohádkový závěr, dávající ohromný smysl celému uběhnuvšímu pohádkovému ději.(4.11.2003)

Vorlíčkova klasika, která asi nikdy nezestárne.(4.2.2005)

Težko kdy překonatelný pohadkový seriál, jenž nabízí přehlídku těch nejlepších hercu sve doby a naprosto dokonalý scénář , škoda jen zbytečného pokračovaní .....(16.5.2003)

Já ten prsten chci aneb "Pán Prstenů" po česku.. Vrcholná záležitost v tvorbě V&M a nejlepší pohádkový seriál s "all star" obsazením. Zde není co vytknout (kromě druhé řady). Autoři a tvůrci, děkuji!(3.2.2005)

Jestli, jsem jako dítě ujížděl na nějaký seriál tak to byla Arabela. Chtěl jsem mít kouzelný prsten, stejně tak současně jsem chtěl být fantomas a mít za ženu krásnou princeznu Arabelu . Za komunistů nebyl moc důvod, proč koukat na obrazovku, ale Arabela navždy zůstane v mém dětském světě, jako zářivá perla mezi uhlím v karvinských dolech.(9.11.2006)

Vorlíčkův seriál, který dodnes baví.(12.6.2008)

Naprostý vrchol (co se týče do absurdna dovedené kvantity) macourkovské fantazie, která popravdě řečeno občas sjíždí až k těm nižším patrům lidové zábavy. Ale na druhou stranu v dobách, kdy jsem seriál sledoval poprvé, tak jsem ho jako malé dítě doslova hltal a příliš jsem nad jeho podbízivostí nepřemýšlel. A pak ta nevypsatelná spousta skvělých českých herců, z nichž chci vyzvednout alespoň Vlastimila Brodského v jedné z jeho nejvlastnějších filmových rolí.(17.3.2005)

Skvělá macourkovská crazy komedie na pokračování s neuvěřitelně atraktivním obsazením a Jiřím Lábusem v jeho životní roli.(5.5.2003)

Další z vrcholu tvorby Macourek - Vorlíček bez nichž by česká kinematografie přišla o nemalý počet klasik. Arabala to je doslova koncert všech špičkových českých herců. Pane Vorlíčku, pane Macourku nezbývá než poděkovat......(12.9.2007)

Od V+M kdysi malá joanne opisovala. Vše, co dělá HP kasovním trhákem, bylo v arabele dvacet let zpátky..(3.10.2008)

• igi B.

Proboha, co na tomto klopotně upoceném seriálu pro ty naše socialistické dětičky vidí všichni ti velkorysí pětihvězdičkovití hodnotitelé? Že se nic lepšího touto formou a obsahem v téhle zemi neurodilo? A pokračování - to byl už toporný hnus... Ano, toto dílko vychovávalo všechny ty dnešní Koljaře a Pelíškáře. Spousta z nich nestačila dorůst. Stačí se jen mrknout na to množství hrubek v pochlebleptných komentářích. Smutné. Velice smutné a asi typicky české. Škoda slov...(13.9.2005)

Arabela začíná letem do Říše pohádek...(17.4.2011)

Klasika ktorú budú žrať aj deti mojich detí (a to nemam deti).(27.5.2004)

Utržené sluchátko jsem mít nechtěl, po džinovi z láhve jsem také nikdy netoužil, ale ten kouzelný prsten... to byl sen mého dětství. Přestože Arabela léty ze svého kouzla něco ztratila, zůstává pro mě jednou z nejkrásnějších pohádek. Mimochodem, také vám přišly ty díly tak strašně krátké?(15.10.2005)

I kdybych "Arabelu" viděl stokrát, klidně se podívám po stoprvé. Zážitek sice není tak intenzivní jako prve, ale Vladimír Menšík, Jiří Lábus a František Filipovský mne pokaždé dokáží uzemnit. Nestárnoucí televizní trvalka, která dokáže stále potěšit malé i velké diváky a narozdíl od svého pokračování působí stále svěže, vtipně a mile pohádkově. 85%.(17.4.2011)

Kdo by nechtěl mít kouzelný prsten a občas si s ním jen tak otočit a splnit si nějaký to přání. České ručičky dříve uměli dělat opravdu fantastické pohádky. A tento seriálový hit obdivuji. Pohádková země a svět lidí, kolem kterých se odehrávají všechny příběhy. Největším nepřátelem pro celé království se stal Rumburak, jenž chce ovládnout celou pohádkovou říši a vládnout jí. A o tom jestli vyhraje dobro nad zlem není až takový pochyb, ale k štěstí vede hodně dlouhá cesta. / Viděné epizody *13.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 10/10 )(3.11.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21