Nevěsta na útěku (1999)

Neskutečně ubohý a hloupý milostný příběh a komedie, která není vtipná. Naprosto zbytečný film.

Chicago (2002)

Je málo filmů, kterým v podstatě nelze nic vytknout. Jedním z nich je pravě Chicago. Skvělá hudba, skvělá režie (sázka na divadelního režiséra, stejně jako třeba u Americké krásy, podle mě vyšla), dobrý a netradiční scénář (aneb zlo vždy vyhrává, protože dobro je blbý), výborná výprava... Co však mě nejvíc překvapilo, neboť bych to nečekal, jsou herecké výkony hlavních představitelů. Renée sice jako vždy (ale dá se to...), nicméně výkony Catherine Zeta-Jones (Oscar je tu oprávněný), Queen Latifah a dokonce i Richarda Gerea (který snad poprvé opravdu hraje), opravdu mile překvapí. Kombinace "reálného" příběhu a velkých jevištních scén je velice zdařilá. Chicago je velká muzikálová show ve starém stylu...

Odplata (1999)

Vynikající gangsterka s Melem Gibsonem v roli, která mu prostě sedí. Temná atmosféra a skvělý černý humor.

Výkupné (1996)

Překvapivě kvalitní thriller. Napínavý souboj dvou tvrdohlavých mužů. Gary Sinise vynikající, Mel Gibson slušný, Rene Russo...no, alespoň není na plátně zas až tak často. Film, který má spád i atmosféru, co víc si přát?

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Komorní televizní film s velmi silným tématem. Film, který nezklame, ale ani nepřekvapí. Prostě dobře odvedená práce.