2001: Vesmírná odysea (1968)

Geniální spisovatel se spojil s geniálním režisérem a vzniklo dílo, které je (jak jinak než) geniální. Jedno z mála sci-fi, které nejde proti zdravému rozumu, skvělý příběh, skvělá hudba a především úžasná podívaná. Vesmírná odysea je bez diskuze jeden z největších klenotů světové kinematografie! A že je to nudné? Nenechte se vysmát!

Den Šakala (1973)

Vynikající filmové zpracování brilantní knihy. Přesné přenesení jejího děje na filmové plátno je zárukou podívané, jaká se hned tak nevidí. Jeden z nejlepších thrillerů vůbec si těch pět hvězdiček plně zaslouží.

Osvícení (1980)

Při vší úctě ke Kubrickovi, kvalita tohoto filmu stojí a padá s výkonem Jacka Nicholsona. Kubrick se jistě nemusí za svou práci stydět (spíš naopak), ale teprve Jack tomu dal to něco, díky čemuž je tento film tak jedinečný.

O Schmidtovi (2002)

Film, po jehož shlédnutí musí každý uznat, že na téhle planetě prostě neexistuje lepší herec, než je Jack Nicholson. Bez něj by to bylo jen lehce nadprůměrné drama, ale s ním je to úplně o něčem jiném. Takže z úcty k mistru Nicholsonovi i z obdivu k hereckému výkonu, který zde podává, dávám 4*.

Nuda v Brně (2003)

Ze začátku naprosto skvělé, ke konci již trochu nuda z Brna (resp. z Hradce). Konečně po dlouhých pěti letech (s čestnou vyjímkou Výletu) český film, který má dobré téma, svůj styl a je vtipný, milý, prostě pěkný.

60 sekund (2000)

No, jsou tam hezký auta. Ale není to na dvouhodinový film trochu málo?

Planeta opic (2001)

Neskutečná blbost, která má s originálem společný maximálně název a to, že tam občas běhají nějaké opice. Alespoň jsem rád, že jsem na to nešel tenkrát do kina a nevyhodil tak zbytečně prachy.

Případ Pelikán (1993)

Mám rád Grishamovu knihu, mám rád ten příběh plný dějových zvratů. A nevadí mi ani to, že hlavní roli "hraje" Julia Roberts a že hlavní hrdina je (narozdíl od knihy) černoch. Spíš naopak, neboť Denzel je opravdu vynikající.

Pretty Woman (1990)

Jedna z nejlepších a nejznámějších romantických komedií. Děj je stejný jako u všech ostatních - dva protikladní lidé se potkají, zamilují se, objeví se problém, ten překonají a máme tu happy end...ale tady to není, narozdíl o jiných, trapné ani blbé, spíše naopak. Že je to kýč? Ať si...

Notting Hill (1999)

Jedna z nejlepších variací na klasické klišé romantické komedie.