Černá labuť (2010)

Podobny námět již tady byl tolikrat, ale Aronofsky to dokázal zpracovat do úžasné podoby . Výkon Natalie Portman je excelentí. Příběh je skvěle zakonponován do prostředí baletu, nikdy jsem si nemyslel, že se mi bude balet líbit, ale tady jsem si ho naprosto užil. Určitě i díki skvělé hudbě. Proměna bílé labutě v černou je suprová .. Sice mi tak trochu chybelo nejake totalní wau vyvrcholení (které jsem čekal) , ale to mi nezabránilo dát plný počet. Prostě .. It was perfect ...

Pelíšky (1999)

Pro mě nejlepší český film, nejenže užasně pobaví ale má skvělou atmosféru (spíše v druhé půlce), dobu jsem nezažil ale když do česka přijíždí rusove a pan Jiří Kodet hraje na klavír českou hymnu, mrazí mě v zádech a cítím se jako kdybych to zažil. Tento film vydím nejméně jednou do roka a ještě mě neomrzel. Český skvost.

Kick-Ass (2010)

Čekal jsem velkej nářez, ale toto předčilo i mé nejdivočejší sny ! Takto má vypadat akční komedie. Smál jsem se téměř už od první minuty a přestal jsem až doma v posteli. Akčními scénami to bylo narvané tak akorát, k tomu perfektně zvolená hudba. Zajímavé herecké výkony (především mě zaujala Chloe Moretz - tato herečka má moc dobrý potenciál). A toto všechno nám dáva jeden nezapomenutelný film. Už u závěrečných titulků jsem věděl, že si ho pustím ještě několikrát. Pro mě asi jeden z nejlepších filmů roku 2010.

Nenávist (2002)

Nenávist svůj úkol splnila. Lekaček tam bylo opravdu požehnaně, tvůrci se s budovánim atmosféry nesr*li a začli nám film ve své plné kráse servírovat už od začátku. Suprovní hudba doplňovala už tak hutnou atmosféru, slabší jedinci u tohoto filmu měli určitě bobky u pr*ele ... . Ale tady asi moje chvála končí. Herci hráli jako v nějáké školní hře na ZŠ. Hodně přehrávali a byly vystrašení ještě dřív než by z logického hlediska měli být, snad jen že by předem viděli trailer. Ještě jedna věc která mě na filmu zaujala, bohužel v konečném důsledku to zas tak dobré nebylo. Film byl řazen do kapitol podle postav, pěkně vyřešené tak trochu mi to připomělo tarrantina. Jenomže diki tomuto, nebo spíše kvůli toho se začal film opakovat a bylo to stále dokola to samé jen s jinačí postavou a trochu obměněné prostředí - film začal po nějáké čtvrt hodince nudit. Trochu oživení přišlo když si tam tvůrci začli hrát s časoprostorem ale to nakonec vyůstilo v mnou nepochopený konec (jak jsem se dočetl hodně lidmi nepochopený). Dávám těch 60% aspoň za to že vystrašit tento film docela umí.

Avatar (2009)

Na design je film opravdu užasný, Pandora je promyšlena do nejmenšího detailu. To 3D jsem si hodně užil. Pak je tu ale příběh, který je strašně prostý, ale ukrývají se v něm hlubší myšlenky, které kdo pochopí tak nemůže říct, že si James nedal na příběhu záležet. Proč jsem ale nedal teda těch pět hvězd ? .. trochu mi tam vadil neohroženy záporný hrdina hraný S. Langnem , ale asi by tato postava tak nevinikla. Ale skutečnost proč jsem tomuto filmu nedal pět hvězd je prostá .. nezaujalo mě to tak jak ostatní, z mého hlediska tomu filmu chybí TO - TO co ze skvělého filmu dělá úžasný film, proto tomu nemůžu dát plný počet ale bylo to blízko 4,5*

Velká ryba (2003)

Strašně pěkný film, ze začátku bych ani neřekl že mu dám 5*, ale jak film plynul tak si mě ziskával čím dál víc. Příběh je milí, kapku romatnický, "burtonovsky" vtipný. Burton měl opravdu štěstí na výběr herců (jak už tady někdo psal ). Opět skvělá atmosféra, jak už je u Burtona zvykem, ikdyž tentokrát ne tak temná. .. tady bych ještě váhal zdali dát plný počet ale celý film doplňuje úžasná hudba, plno mých oblibených písní a když jsem po pěkném emotivním závěru slyšel užasnou pisničku od Pearl Jam nemohl jsem jinak - 5*

2012 (2009)

až na ty americké filmové klišé to bylo docela dobrý , efekty byly výborné, občas jsem se i zasmál a vůbec mi nepřišlo že to trvalo tak dlouho, celkem jsem se bavil .. 3,49*

We Shoot with Love (2009)

ten poslední se fakt povedl :D .. aji jsem zvažoval dát pět .. no nakonec to jsou lepší čtyři ..

Hanebný pancharti (2009)

Čekal jsem to jiné, čekal jsem to zaměřené více na hanebne pancharty. Toto zpracování mě ale vůbec neurazilo spíše naopak. Tarantino film pojal klasickým "tarantinovským" způsobem. Dialogy byly oproti autu zabiják výborné. Většina hereckých výkonů byla špičkových. A co se týče drastických scén jak jsem slyšel, že to v tomdle filmu přehnal .. Mohli by jste mi ty přehnané scény ukázat ? V brutálních situacích to byl klasický tarantino, o nic víc drastičtější jako předchozí filmy => naprosto jsem se bavil, smál a celkově tento film ve mě vzbudil takový pocit jak to dokáže jen tarantino

Číslo 9 (2009)

Na tento film jsem se těšil jak malý kluk na vánoce. Když jsem film zhlédl byl jsem opravdu potěšen. Postapokalyptická atmosféra se mi moc líbí. Animace je výborná. Jen mi tam něco chybělo, nebo možná nadbývalo, jen nemůžu přijít na to co… . Konec se ale povedl a podle mě to je jeden z nejlepších filmů co jsem letos viděl. btw.: pěkný soundtrack