Divoké Rumunsko (2018)

Top záběry. Někdy jsem fakt nepobral jak to natočili. V Rumunsku je opravdu krásná divočina.

Neposlušní (2021) (TV film)

Áčkaři jsou pro mě dno. Dokument byl ale zajímavej.

Svatý Václav a ochrana země české (2018) (TV film)

Čekal jsem jiný styl dokumentu. Spíš více historický. Bylo to moc panbíčkářský a vlastně nudný. Navíc zbytečně složitě vyprávěný. Skončil jsem tak v půlce.

Nečum na mě show (2021) (pořad) odpad!

Tohle je ale hrozná mrdka! Nechápu, že se to pořád vysílá a hlavně, že na to někdo čumí. To snad nemůže bejt vtipný ani pro teenagery. Naprosto chudácký dno.

Nejdelší den (1962)

Musim říct, že na rok 1962 se jedná o velmi kvalitní válečný snímek. Záběry ze vzduchu na dobývání Omahy a stovky vojáků v akci nebo dlouhý záběr na dobývání Ouistrehamu byly parádní.

Válka ve Vietnamu (2017) (seriál)

Neuvěřitelný dokument. Pokud si dáte všech 10 epizod a začnete poznávat ty, co tam vzpomínají, tak vám po těch všech dílech přijde, že je všechny dobře osobně znáte a prožíváte s nimi jejich příběhy znovu. Dokument, který má hloubku a nesnaží se o obhajobu konfliktu ani glorifikaci. Vzpomínky učastníků z obou stran tomu dávájí neuvěřitelnou autentičnost. Zvukové záznamy z Bílého domu, skvělé archivní záběry. Prostě tenhle dokument patří k absolutní špičce a nutí vás k zamyšlení. Poslední díl a zážitky z památníku ve Washingtonu DC vženou až slzy do očí (poštěstilo se mi tam i podívat a je to opravdu hodně silné místo). Krásná práce a jasných 5* Dal bych i víc kdyby to šlo.

Modré uniformy (1970)

Syrový a drsný bojový scény na začátku a konci filmu. Nádherný exteriéry, ale ta ženská mě nějak srala. Zajímavý je konečný citát filmu generála Nelsona Appletona Milese o “nejhnusnějším a nejnespravedlivějším zločinu v historii Ameriky”, což mi přijde jako velká narážka na masakr My Lai ve Vietnamu, který prasknul ani ne rok před premiérou filmu.3,5 hvězdy.

Pevné pouto (2009)

Zbytečně dlouhýýý a utahaný. P