Arzenál - Příchozí z temnot (2016) (epizoda)

Možná nejlépe zpracovaný díl dokumentárního cyklu. Oceňuji ukázku digitalizace na konkrétním díle a navíc rozhovory na Okoři, kde se odehrával původní rekonstruovaný film.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Jejej, tak to mě teda hodně zklamalo, ale fakt hodně hodně. Minulé díly byly výborné, vtipné a napínavé. Kde se stala chyba? I když tento díl obsahoval fakt dokonalé gagy (Šumachrův vůz, hrátky s míčem na konci, běhací pás a podobně), tak se bohužel nějak ztratily v uřvaných dialozích a nulovém ději. Trapnost nad trapnost a nekonečná nuda, kdy ve filmu jde prakticky o nic a kdy je celá olympiáda totálně zfixlovaná (samozřejmě vyhraje ten, kdo fixluje ve jménu lásky) a sem tam se objeví nějaký světlý okamžik ubyt přívalem řevu a trapnosti...Ani hvězdy to nějak nezachraňovaly, kdyby Delon (Ávé Já) věděl, co z toho vyleze, tak by do toho pravděpodobně nešel.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Uječené, zběsilé, totálně o ničem. Vlastně se tam ani nic nedělo a chyběla mi tam ta obvyklá satira a kritika současné společnosti. Postavy pořád jen hulákaly a neprojevily se jejich charaktery, totálně plochý film.

Asterix v Británii (1986)

Filmy s Aterixem jsou super a jsem ráda, že mezi diváky stále ještě bodují klasicky animované filmy.

Ať žijí duchové! (1977)

Tento film už nedokážu posoudit objektivně. prostě když to hráli ve školní družině denně, denně jste slyšely ty písničky a citace z toho filmu a měli jste pocit, že ten film je prostě všude, tak už neoceníte ani skvělé triky, ani úžasně herecké výkony, ale prostě zdrháte z vražedného působení nekonečného opakování tohoto díla!

Auta 2 (2011) odpad!

Moc hezky udělaný, technicky dokonalý film. To se musí nechat. Pár fórků tam bylo, zápletka byla akční a napínavá. Druhý díl ale ztrácí originalitu oproti prvnímu dílu. Není tu nic nového a naopak film působí velmi klišé (looser hrdinou), vnucuje rádoby dobré myšlenky (přátelství znamená hodně), ale bokem mu unikají nesmyslné pointy. Příliš se film podobá světu lidí a auta tu nemají žádný účel - stejný film mohli natočit s lidmi. Co mě ale hodně irituje na tomto filmu, jsou rasistické, xenofobní a brutální kontekxty schované pod líbivou zástěrku ekologického hnutí. Kam proboha ta kinematografie spěje? Chápu, že zajeté stereotypy (nacista je vždycky záporák) se hodí, ale tohle je film pro děti! Vždyť v jedné scéně bylo umučeno auto! A nenadávejte, že spoiluju, tohle je fakt nechutný a fakt to přepískli!

Avatar (2009)

Tak já to viděla v IMAXu a bylo to kráááásné. Jedna velká smažba, svítící houbičky, ekologické myšlenky a hlavně nenáročný a jednoduchý příběh. Pohádka jak má být ;-)