Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Ačkoliv jsem nepřítelem jakýchkoliv dokumentů, po shlédnutí tohoto díla jsem byla skutečně nadšená. Banksy, jako známý streetartový umělec, se tak vyděsil z dokumentu svého přítele Jarrieho, že se na okamžik stal i filmařem a dokument o sobě a jiných streetartových umělcích raději sestříhal sám. Vznikla zajímavá biografie Jarrieho, později Mr. Brainwashe, postavičky, která udělala z volného umění komerci prakticky behěm jednoho dne. Neboli nadšení je pro umění potřeba, ale nadšený blbec může být víc nebezpečný, než netalentovaný chytrák.

Barvy zimy (2010) (amatérský film)

Zajímavá filmová úvaha nad konzumní společností a vulgárním vyjadřováním lidí. Kam se ubír náš svět? Možná do zimního období doby ledové :) Hořký humor a zábavné provedení, Franče, jak má být.

Bathory (2008)

Poprvé se mi to vcelku líbilo - jenom mi byly hodně proti srsti podivné vynálezy vedlejších postav. Při druhém shlédnutí mi však tento film nepřišel nijak úžasný a vedlejší postavy naprosto neodpustitelně děj-rušící.

Batman a Robin (1997) odpad!

No to si dělaj prdel! Takový megaobsazení v takový megakokotině! Bože, co mě přimělo koukat na tuhkle hovadinu až do konce?! Až mi bylo i líto chudáků hvězd, kteří ačkoliv se snažili, nepozvedli tento film a film zůstal píčovinou největší.

Bazén (2001)

Tohle byl dobře pitomý horor, ale docela jsem se bavila :)

Benga v záloze (2010)

Docela vtipná a povedená komedie, bohužel trochu tuctové klišé téma o policajtech, kteří vyřeší případ i když to jsou úplní loserové. Takových tu už bylo...

Bez návodu (2013)

Spíš šlo o drama, než komedii a vlastně naprosto o ničem. Takový pěkný námět by to mohl být, ale tvůrci to totálně zabili nějakým soudním líčením a totalní nudou.

Bibliotheque Pascal (2010)

Mrazivý příběh pohádkově zpracovaný. Nejlepší na filmu je asi trailer :) Problematika zotročování žen pro prostituci je zajívaě pojatá, ale nejeden divák se cítil podvedený v závěru filmu.

Bídníci (2000) (seriál)

Trochu kýčovité, ale skvělé obsazení!

Big Lebowski (1998)

Film se zajímavými nápady a pomalým spádem, připomínající skutečný život. Flegmatický hrdina s šíleným kamarádem a šikanovaným přítelem, společně bojující proti únoscům a boháčovi. Ve filmu je ale víc dialogů, než akce a vlastně ty dialogy tu akci dokonce někdy nahrazují.