Nebožtíci přejí lásce (1972)

Krásný, milý a vtipný film, který krásně zapadá do tvorby Billyho Wildera. Skoro jsem měla pocit, že film Mamma Mia je téměř okopírovaný - dýchá na nás léto, vzpomínky, krásní lidé a milý romantický příběh. Jenom děj neruší špatně zazpívané písničky :)

Nechci být mužem (1918)

Toť mé první setkání s Německým Lubitschem, neboli 5. králem grotesky. Bylo to pro mě milé překvapení, že i v Německu se rodí grotesky a skutečně povedené a vtipné. Kupodivu se film dotýká témat transvestitismu a homosexuality, které by mohly být všelijak vysvětlovány, naštěstí je film milá a příjemná komedie.

Nejlepší je pěnivá (2005) (studentský film)

Moc myšlenky a ani hloubky tato malá komedie nepobrala, ale autor dbal na detaily a vykouzlil skutečně atmosfétu dané doby a rozhodně jsem se dobře pobavila!

Někdo to rád horké (1959)

Bezvadná komedie s Marilyn, prostě skvělý film, na který se ráda podívám znovu

Nekecej a pádluj! (2004)

Výborná komedie, která se ani na chvilku nezastavila.

Němý film (1976)

Zajímavý nápad natočit v té době film o tom, že chce někdo natočit němý film v té době. Jsem ale asi rozmazlená skutečnýma groteskama a bohužel některé gagy mi přišly spíš trapné, než vtipné :(

Nenávist (2004)

Fuj! Ja jsem strašytel a tenhle horor mě vážně místy děsil. Nevím jak, ale když sjem si včer vzpoměla na toho vykulenýho chlapečka, nebo na strop s démony nad stařenkou, tak jsem se fakt bála. Nemám ráda takový filmy.

Není co ztratit (1997)

Film bez jediné chyby, lefrační, promyšlený, obsahující z každého žánru něco. Miluji scénu, kdy hlavnímu hrdinovi chytli nohavice, nebo když přestala hrát hudba, když se šel vymočit a nejvíc jeho emotivní výjev do šéfovy kamery :)))

Neobvyklé příběhy (1979) (seriál)

to Radyo: nevím, jeslti ses nesplet, nebo námět "zapalovač, sázka, prsty, sekáček na maso..." je tak populární, ale úplně první jsem viděla u Hitchcocka :)))