Spartakus (2010) (seriál)

Zapomeňte na krásný a vznešený antický Řím, na ctěnné a čestné muže, byli to zvířata a barbaři a přesně takový je tenhle seriál, zvířecí, krvavý, jako byl oslavovaný Řím! Skvěle, 100%!

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Asi si prochazím nějakým hodně vyměklým obdobím, třeba se na to budu muset podívat za pár let znova, ale jestli jsou filmy, který někoho můžou nějak emocionálně zasáhnout, tak mě zasáhl tenhle..a přímo.

Juno (2007)

Nevim, asi jsem tehotnej nebo proc jsem tak precitlivelej, ale na konci jsem malem brecel. Ellen Page je uzasna!

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Jackman je boží! Tohle je pro mě prototyp akčního hrdiny, zatracenej chlupatej drsňák! Seru vám na všechny ty vyholený hollywoodský vydepilovaný lízatka. Dejte ho dohromady s Butlerem a davám 5 hvězd a je mi jedno co to bude.

Fighter (2010)

Bez jakychkoliv pochybnosti zaslouzenej oscar pro Balea. Porad se mluvilo o Natalie a o labuti, stohy a stohy papiru, v cem byl jeji vykon lepsi nez jeho? Asi nejlepsi film, co jsem videl o boxu( vubec zvlastni, ze tolik "uzasnych" zivotnich pribehu ma na svedomi prave box). Wahlberg dela jen sympaticke krovi naprosto dominujici postave Christiana Balea. Dobry film o boxu, ktery tady byl uz stokrat, povysen charakterem bratra na 4 a 1/2 *

Všemocný (2011)

Tohle nás napadlo snad všechny, tak proč to konečně dobře nenatočit? Film mě prostě baví už jenom svoji koncepcí. Na daný žánr myslím docela velké množství zajímavých nápadů, hlavně vizuálních. Kdo chce hledat chyby, rozhodně je najde, já je nehledal. Cooper začíná být v módě a na plakátu by se klidně obešel i bez De Nira. Perfektní jak se film drží hned na záčatku nastřelené koncepce a nesnaží se být přehnaně geniální.

Last Night (2010)

Zvláštní jak se v průběhu filmu měnily mé sympatie k postavám. Už od první hádky mi nebyla příjemná Keira a poté ani její expřítel Canet. Worthingtonovu románku jsem fandil daleko víc, možná kvůli Evě Mendes, která mě přitahovala naprosto vším co dělala, možná kvůli tomu, že jsem věřil, že by to Michael neudělal.. Škoda tak otevřeného, ale přitom uzavřeného konce( zní to šíleně, vím)..

Hombre (1967)

Skvělá mozaika charakterů, které dávají vyniknout dlouhé napínavé scény, co nepotřebují slov. Newmanovo mlčení a gesta vydají za všechna zbytečná slova, která si naštěstí scénář k hlavní postavě odpustil. Téma možná klasické, ale ono občas trochu morálky neškodí. Paul Newman holt dovedl udělat z filmu průměrného film vynikající...

Dobrý ročník (2006)

Uvolněná režie bez zbytečných dramat a umělého napětí. Gladiátor, který je schopen zahrát jakoukoliv roli a nádherné kýčovité kulisy. Marion Cotillard je kapitola sama o sobě. Ona je beze vší pochybnosti ta nejnádhernější bohyně a já ji naprosto bezmezně miluju...