Umírající zvíře (2008)

Tak dlouho jsem to odkládal až toho teď lituju. Kladu si otázku, jak může žena tak dokonale rentgenovat mužskou duši? To do nás doopravdy tak vidí? Nezáleží na věku, každej chlap se tady mohl nějakým kousíčkem poznat. Tohle bylo o nás o lidech a vyslovovalo to za nás věci, které se sami sobě bojíme přiznat. Miluju filmy, které mě nějak naplní, které mě donutí ještě několik dní přemýšlet. Tohle je jeden z nich. Penelope Cruz je ztělesněním té nejtajuplnější ženské krásy, síly a přitom křehkosti, která nás vlastní, a vlastnila i charismatického Bena Kingsleyho. Jeden z nejlepších filmů, z toho mála co jsem viděl.

Nine (2009)

Jsem naprosto obyčejnej, jednoduchej, konzumní, povrchní chlap. Z čehož vyplývá, že jakási nedějovost, chvílemi nuda, mi u tohoto filmu absolutně nevadila neboť byla bohatě vykompenzována bohyněmi! Za Penelope Cruz dávám asi tak 9 hvězd!! Její taneční scéna mě ničí...jak něco tak strašně dokonalýho může, ne, vlastně smí hrát ve filmu? Marion Cotillard přidává mému hodnocení dalších 8 hvězd a jsem zamilován. Jinak herecké obsazení je prostě hvězdné. Jsem překvapen jak umí Kate Hudson zpívat, jsem překvapen jak dobře pořád vypada Loren, jsem překvapen, že to dopadlo tak průměrně..

Smrt čeká všude (2008)

Tak nejhrůznější zážitek mám z toho, že jsem seděl v první řadě a ne v ledajaké, ale nějaké stupidní 47 cm od plátna, takže bych vyvraždil rodinu tomu, kdo si zato nechá platit plné vstupné a dovolí si tam někoho posadit. Krk mám ukroucený do podivné křeče, ale stálo to za to. Film je to velmi dobrý a velmi zajimavý, neříká my jsme ti špatní nebo my jsme ti spasitelé a to je hlavní. Rychle jsem se naladil na notu filmu a věřil...takhle to prostě je, normalní lidi jsou postaveni před volby, o kterých se nám ani nezdá a smrt opravdu čeká všude. Dialogy jsou tak nějak o ničem (jak to asi ve skutečnosti opravdu je mezi vojáky v Iráku), postavy nezájímavé až na seržanta Jamese, který mi to vynahradil. Konec filmu se mi také nijak zvlášť nelíbil, jinak jsem uspokojen, doporučuji.

Deník nymfomanky (2008)

Mám v sobě vrozený blok, že nemůžu dát odpad ničemu, kde souloží nahé ženy. Takže tu máme jednu hvězdu. Druhá hvězda je za slečnu nymfomanku, která se mi líbila a zdála se mi i jako obstojná herečka. Jinak příběh o ničem, pornoherci otřesní, eorické scény se snažily tvářit jako umění, ale umění to opravdu nebylo... Kamarád mi před filmem řekl, že je to jako docela blbý porno, ale myslím, že jsou na světě horší věci, třeba pán bez nohy.

Hlad (2008)

Velmi s(y,u)rový zážitek. Před Fassbenderem klobouk dolů. Film o lidské odvaze, odhodlání, důstojnosti, nespravedlnosti, nelidskosti, krutosti a ideálech.

Vlkodlak (2010)

Bohužel film nenaplnil má očekávání a jsem trochu zklamán. Příběh mi přišel až příliš jednoduchý, bez jediného nápadu. Úvod příběhu mohl být rozpracován na víc než 5 min, kdy se zdálo jakoby tvůrcům filmu připadalo uvedení do děje jako nutné zlo, které musí co nejrychleji odbýt, aby se už už na scénu dostal charismatický Del Toro. Tím jsem se dostal k hereckému obsazení, které bylo skvělé a je jednoznačně nejsilnější stránkou filmu (to neznamená, že charaktery, které hrají, jsou propracované, naopak jsou nedodělané a jejich potenciál trestuhodně nevyužitý). Další slabinou byla hudba, která byla jaksi nijaká, obyčejná a k nerozeznání od filmů typu hulk,spiderman. Přitom krásné kulisy a temná atmosféra filmu by zasloužily něco dechberoucího. Jinak je to jeden z nejlekavějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl :) 45%

Fish Tank (2009)

Těžko hledám slova, přitom mě to velmi silně zasáhlo. Film, který ve mně probudil úzkost a cit, jako málokterý jiný. Hlavní hrdinku člověk miluje i nenávidí, obdivuje ji a odpouští jí. Výborné scény z "castingu" nebo tanec s matkou na rozloučenou. Michaela Fassbendera začínám mít opravdu rád, skvělý herec. Krásná metafora s mrtvým koněm...

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Tolik krásných, mladých, svěžích a dynamických lidí pohromadě můžete vidět snad jen v pornu. PS: páni to hopsá!

Sherlock Holmes (2009)

Hravý styl Ritchieho mám opravdu rád, zpomalené záběry, otáčení obrazu, zpětné vysvětlivky. Po traileru jsem se trochu bál, aby to nebyla jen obyčejná holywoodská patlanina postavená na obrovském rozpočtu, ale obavy se naštěstí nenaplnily. Komediální Downey Jr se mi líbil trochu míň než Law. Dobrý film s dobrými herci v krásných kulisách.