Zátoka (2009)

Někdy je mi z nás lidí smutno...

Zataženo, občas trakaře (2009)

Po dlouhé době jsem se zase v kině výborně bavila. Jak se ukazuje animáky opravdu nejsou jen pro děti, ale i dospělý se u nich dokáže skvěle bavit. Navíc nikdy jsem nebyla člověk který má rád dabing, ale tenhle se opravdu povedl.

Kdo může za globální oteplování? (2007) (TV film)

Popravdě mě tohle dílko vůbec nezaujalo a kdybych to nemusela vidět kvůli cvičení na VŠ vypnula bych to už po 5 minutách. O globálním oteplování jsem se toho moc nedozvěděla. Mám pocit, že 90% času jsme se spíše věnovali tomu proč se o tom mluví a že to politici zneužívají. Na globální oteplování jsem si zatím jasný názor neudělala a nechám se mile ráda dál poučovat, ale tenhle dokument mi vůbec nesedl. Prostě pokud někdo tvrdí, že Afrika je chudá, protože nemá elekřinu za což můžou lidé, kteří chtělí omezit CO2 tak mi to nepříjde zrovna dvakrát uvěřitelné.

Válka nevěst (2009) odpad!

Dalo by se vyjmenovávat co všechno na tom filmu bylo hrozné, ale to bychom tu byli dlouho. Takže co pozitivního se o tom dá říci... hm... bylo to barevné... pohybovalo se to... a po hodině a půl to skončilo... ale bojím se, že to je asi tak vše... pokud máte pocit, že potřebujete akutní lobotomii hrdě do toho... je to film přesně pro vás

Náhradníci (2009)

Tenhle film měl velký potenciál, ale tvůrcům se ho podařilo naprosto zazdít. Už dlouho jsem nebyla tak zklamaná.

District 9 (2009)

Jedna z nejlepších sci-fi co jsem za poslední dobu viděla.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Můj čtvrtý film od Miyazakiho a popravdě čím více filmů od něj vidím, tím více ho zbožňuji. Z toho filmu sálá taková neuvěřitelná pohoda a klid, že se přenáší i na diváka. A to nepočítám skvělé ironické poznámky kocoura Jijiho. Už dlouho jsem se tak nenasmála. Začínám uvažovat, že si pořídím černou kočku =)

Tenkrát na Západě (1968)

Většinou se shoduji s hodnocením filmů zde na ČSFD, ale jak se říká výjimka potvrzuje pravidlo. Nikdy jsem western neměla ráda a po tomhle filmu názor nezměním. Už několikrát se mi stalo, že ačkoliv mi žánr nic neříkal, tak konečný výsledek se mi hodně líbil leč tohle není ten případ. Skvělá hudba a skvělá kamera, ale to mi bohužel k vyššímu hodnocení nestačí. A přestože jsem četla komentáře a snažila se přijít na to proč to tolik lidí zbožňuje tak to prostě nechápu. Tento tří hodinový film plný zarostlých a upocených mužů si mě hold nezískal...

Howlův kráčející hrad (2004)

Když dospějete svět vás nutí dívat se na věci okolo realisticky a vy pomalu ztrácíte sny a fantazii v důsledku všedních povinností. Ale naštěstí je tu Miyazaki a díky němu se vždy vrátím zpět do dětství. Jeho filmy pokaždé vnesou do obyčejného dne neuvěřitelné kouzlo a fantazii. A zámek v oblacích není výjimkou.

Paříži, miluji Tě (2006)

Spousta těch příběhů by se asi mohla udát i v jiném městě, ale pár jich ukazuje Paříž a její obyvatele takové jací opravdu jsou. Ze začátku jsem měla pocit, že ty příběhy nejsou nic moc, ale postupem času se to zlepšovalo a přiznám se, že druhá půle mi přišla skvělá. Navíc při tomhle filmu se mi podařilo znovu se vrátit v mysli do Paříže a uvědomit si proč je to pro mě nejkrásnější město světa. A proto Paris, je t'aime!