Jedné noci v jednom městě (2007)

nechápu - ještě jsem si teda od nikoho tady nepřečetl komentář k filmu, prostě píšu - že to má tak nízké hodnocení. Jistě - není to Trnka a není to ani Švankmajer, ale je to někdo nový. Tři povídky, které jsou ještě do toho rozkouskované na miniaturní povídky, mi vzali dech. Jistě nejsilnější je Větvička a Ploutvička, kdy je pohádkovost nejvýraznější. Pak už je výrazná jen v Džinovy, ale stejně... ty povídky jsou pěkně vymyšlené a pěkně udělané. Jiné skóre si tento film nezaslouží, než pět hvězdiček. Je to taky důkaz, že češi by měli zůstat u svých loutek a nedělat 3D filmy, i když na to jsou taky šikovní. Zkrátka se nebudu bát, pustit si tento film víckrát a jednou třeba i svým potomkům. Těším se na další film tohoto výtvarníka

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

lepší vzpomínka na filmové dětství? No možná cesta do pravěku či vinnetou - ale hvězdný války? Ty jsem si pustil nedávno asi po dvou letech a opravdu jsem nemohl a jak jsem dospěl - proboha, já se zamiloval do Lei, i když se mi dřív nelíbila. Teď bych s ní... Hodnocení všech dílů je na pět hvězdiček, protože je to srdcovka a nemůžu se na film koukat okem filmového kritika, to mi opravdu nepřísluší. Takže se tu projevuje moje závislost, ale kdyby nebylo SW, moje dětství by bylo výrazně chudší

30 dní dlouhá noc (2007)

že bych se u toho zrovna bál, to se říct nedá, ale chápu někoho kdo má mindrák ze sadistickejch upírů - taky by mě děsili, kdybych si to od nich nechal líbit.... nicméně: Tomu se říká umřít v náručí

Krvavé léto v New Yorku (1999)

pro mě osobně to byl plnohodnotnej film, kterýmu nemůžu nic vyčíst, až je mi to líto... Pro mě osobně neokoukané tváře, prostředí a jednání postav - ocenil jsem disko versus punk, ocenil jsem erotické scény, střih - především pak klipové sekvence ve filmu mě dostali opravdu nemám co vyčíst a všem můžu jen vřele doporučit

Naprosto osvětleno (2005)

přes jisté pomalejší tempo filmu dám plných pět. Jsem možná přehnaně štědrý, ale film má pro mě tři významná plus. 1) - Film u mě opravdu vzbudil hluboký zájem o téma 2) - Dokonalé herecké výkony - krásné obrázky krajiny (když vezmem v potaz, že ještě k tomu je to krajina česká) 3) - Eugena Hutze jsem opravdu chtěl vidět ve filmu. Nemá sice svůj knírek a není tolik dynamický, jako při vystupování s kapelou, ale to právě dokazuje, jak je velký a ukázněný herec plných pět dávám zejména proto, že se ten film nebudu bát nikomu doporučit / teda kromě lidí, kteří lpějí jen na dynamicky zajímavých filmech

Wild Wild West (1999)

když jsem viděl plakáty ve videopůjčovanách, byl jsem jsem nadšenej... ale co jsem potom viděl, to mě zdrtilo. Něco je tam fakt pěkný a na western neobvyklý.... to ty stroje mě nenechávají spát od první knížky od Julese Verna.... a snad ani ta Salma Hayek mi to nezachránila. Jen přesně se už nepamatuju, tak až to uvidím příště, teda jestli to uvidím, snad budu moci svoje hodnocení přehodnotit

Frigo na mašině (1926)

Vskutku, ačkoliv němý film, jeden z nejlepších , který jsem kdy viděl. A to je teprve moje první setkání s Busterem, tak se těším na další...

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

nemá cenu rozepisovat sálodlouhý popisky, proč je tenhle rambo dobrej, jediná odpověď je: protože se dneska už takový filmy netočej.

Temný obraz (2006)

animace jsem se trochu bál, když jsem viděl trailer, ale nakonec to fungovalo asi po pěti minutách filmu a ani jednou mě to pak nevyrušilo. Film jsem si užil, zvlášť herecké výkony. Konečný hopskok děje jsem vyprávěl přítelkyni, která u filmu usnula (ale to jen proto, že noc před tím spala jen dvě hodiny a na film jsme se koukali v leže) a zjistil jsem, že ten hopskok se dá vykládat mnoha způsoby. Nejvíc jsem si na filmu užil chvíle, kdy byla trojice feťáků vyschýzovaná, protože to bylo napsaný a zahraný tak uvěřitelně, že nemusím být čtenář bulvárních plátků, aby mi bylo jasný, že si všichni tři aktéři prošli nějakou tou drogou a byli na ní závislí více nebo méně, to je v celku fuk. Konečně jsem po trainspotting, rekviem za sen a Candy viděl čtyřicetiletý chlápky, jak to mají z drogama. Dík