Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali. (Warner Home Video CZ)

Xmilden

Svého času jasný propadák. Ovšem pozor! V roce 2016 docela mňamózní záležitost. Stopáž dostačující, Smith v neskutečné nahláškované formě a příběh blbý tak akorát, aby vydržel bezproblémově zabavit. Zkrátka osvěžující zábavná blbina, která srší ujetými nápady a která je určitě o hodně lepší než podobný Verbinskiho pokus Lone Ranger. 70% ()

A.L.E.S.

Dlouho jsem čekal, než jsem film zhlédnul. Musím říct, že jde o pěkně bizarní dílo, jak příběhem tak zejména uměleckým pojetím a vtipnými momenty (zvlášť Will Smith ve svém "negližé"). Kevin Kline se díky své roli u mě zapsal víc jako bláznivý vynálezce, kterému jeho pokusy vyjdou, než šílený vědec. A o Kennethovi snad ani není třeba mluvit, role mu sedla jak polovina těla na parní invalidní vozíček. Na rozdíl od ostatních si nemyslím, že se jedná o kýč - vždyť bylo tady něco podobného?? Ne, nebylo, není důvod film odsuzovat za svou originalitu, byť je jakkoliv zvláštní, ale rozhodně pobaví a překvapí. Tenhle film považuju za etalon steampunku, protože ty vynálezy jsou fantastické. A konec? Ten je přímo úchvatný a velkolepý! ()

Marek1991

Po čase som zmenil na tento film názor. Kedysi sa mi to celkom páčilo, ale to som bol ešte troška neskúsený v kinematografii a to neskôr prišla taká moderná obdoba Sherlocka Holmesa, že som pochopil, že tento film je prestrelený a dosť nudný. Dobrodružstvo a akcia áno, komédia rozhodne, ale western je tu zmiešaný s akýmsi sci-fi, čo dopadlo ako dopadlo, v niečom mi to až pripomína film Kocúr v čižmách - Cesta okolo sveta za 80 dní. Táto zmeska mohla dopadnúť dobre, mala k sebe výbornú hudbu od skvelého Willa Smitha, ale dej nemal iskru, bolo to také cez zuby, rozpačité. ()

pakobylka

Bezprostřední, hravá ptákovinka, která vám s neobyčejným potěšením zprostředkuje vrcholně zábavný dobrodružný výlet do bizarní krajiny vynálezů, které nikdy nespatřily světlo světa ... Takhle nějak by mohl vypadat Divoký západ podle Julese Verna - a proč ne, když Amerika je odedávna považována za zemi neomezených možností. ()

lamps

Zatímco my v Čechách a na Slovensku si pod pojmem bláznivá komedie představíme třeba Lubomíra Lipského a jeho slavné Čtyři vraždy, Američanům přijde na mysl padesátimetrový mechanický pavouk, který jde spáchat atentát na prezidenta. A to už jsem si myslel, že jsem si na americké filmy zvykl-) Na obranu této popkornové hovadiny je ale třeba napsat, že k pobavení publika se uchyluje docela snesitelnou cestou, že některé akční scény jsou docela povedené a že celé je to tak neskutečně ujeté, až jsem se od toho hlavně v první půli vůbec nemohl odtrhnout. Bohužel v závěru jako když utne, Sonnenfeld asi odjel předčasně na dovolenou a zbytek štábu se postaral o jedno z nejdebilnějších a nejchaotičtějších vyvrcholení, jaké jsem kdy viděl. Ale opravdu si umím dost dobře představit, že lidem v Americe se to líbí. Ostatně i já nemůžu jít pod 3*, už kvůli Salmě Hayek a Kevinu Klineovi to prostě nejde. 55% ()

• V čase premiéry filmu Will Smith (James West) v rozhovoru konstatoval, že "nejsem z těch, kteří by se starali o to, co si studia myslí. Mám prostě svou představu a za tu se peru. Ještě než začalo natáčení, jsem měl problém s lidmi z Warner Brothers, kterým se nelíbily mé vousy. Tvrdili mi, že žádný film, kde hlavní hrdina nosí vousy, neměl úspěch. Když jsem o tom pak přemýšlel, za žádnou cenu jsem nemohl přijít na jediný velký film, kde by je hrdina měl. Ale já se neoholil. Nevěřil jsem tomu." K tomu lze dodat, že Wild Wild West se stal jedním z nejslavnějších propadáků devadesátých let. (NIRO)
  • Velký výbuch, který v 84. minutě zničí komín s nápisem Kasdan Iron Monger, je odkazem na snímek Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980), v němž se objevují stroje AT-AT, připomínajíci obří mechanické pavouky, a jehož scenáristou byl Lawrence Kasdan, řečený též Železný (Iron). (Terva)
  • Ve scéně, kdy James West (Will Smith) a Artemus Gordon (Kevin Kline) prchají před ozubenými kotouči a následně spadnou do bahna, je Westův klobouk špinavý, v další scéně je ale již znovu čistý. (Chuppa)

Ron Howard a chrchlavý pistolník

Ron Howard a chrchlavý pistolník

24.11.2011

Adaptace Kingovy Temné věže je odsunuta na neurčito, ale scénárista Akiva Goldsman a režisér Ron Howard mají pořád chuť na western. Tentokrát ale v klasickém, možná úplně nejklasičtějším pojetí. Pro… (více)

Pistolníci kulatého stolu

Pistolníci kulatého stolu

21.07.2008

John Woo byl odjakživa fanouškem westernů, zejména Peckinpahovy Divoké bandy a Leoneho dolarové trilogie. Proto se už od své emigrace do Hollywoodu pokoušel o nějakou pořádnou střílečku z Divokého… (více)

Kolty versus laserová děla?

Kolty versus laserová děla?

24.06.2007

Nápad smíchat zdánlivě protichůdné žánry westernu a sci-fi už tady byl a všichni víme, že Wild Wild West nedopadl dvakrát slavně. Studia Universal Pictures a DreamWorks se však hrozby podobného… (více)