V hlavě (2015)

(logicky) když hybatelem děje jsou dvě konkrétní emoce, je film veselý i smutný, radostný i dojemný -u pixaru takhle emotivní žádný nebyl snad od toy story 3- rukopis peta doctera (UP) čitelný ..a já, neskutečně nadšený (100%)

Špión (2015)

nejen, že snesitelná, ale často fakt vtipná melissa mccarthy a jason statham jako bizarní kombinace inspektora clouseaua a chucka norrise (!) feig ve formě ..a nic bych neměl proti, kdyby se v podobně komediálně akčním duchu, drželi i jeho krotitelé duchů :)

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Mnohem sevřenější a celistvejší než čtyřka, která se tak opájela atrakcema až zcela zapoměla na příběh (!) mcquarrie, nepopiratelně velký fan sedmdesátkových špionážních thrilerů (nedá se nevšimnout si minimálně dvou odkazů na parallax view) a old school pojaté akce -tady v mnohem stylovějším pojetí, než u jeho předešlého jacka reachera- režijně na sobě neskutečne zapracoval a nabídnul možná nejlepší díl série (ok, první mám pořád o něco radši) s výbornou chemií ethanových sidekicků, parádním záporákem, charizmatickou ženskou postavou, neskutečně intenzivním tempem i chytrým scénářem a ..pochopitelně tím hlavním, tomíkem, kterému možná je -pozemských- 53let (!) ale na jeho domovské planetě určitě tak o půlku míň :) .. 2D IMAX 100% ..

Ant-Man (2015)

v mravenčím top3 solidní třetí příčka (!) co nemá na psychologii ant Z ni vtipnost bugs life, televizní kabátek taky moc nepomůže, víc než kino plátno by mu sedla nedělní desátá na Déčku ..neusnul jsem (!) což je po posledních marvelovkách (thor2, GotG, avengers2) skoro zázrak (50%)

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

napínavější a dramatičtější než wimbledon (ten turnaj) obscéní, nekorektní, necenzurovaná mockumentary radost (!) náhodně zjevivší se copperfield, will ´last man on earth´ forte, fakt vtipný mcenroe a -když už jsem si myslel, že to nemůže být vtipnější- příběh švédskeho soudního skicaře, který navždy změnil tvář soudního skicařství zpodobňováním lidí jako zvířátek :D momentálně to nejvtipnější co jsem letos viděl (100%)

Terminator Genisys (2015)

nevím koho je alan taylor bratranec, ale pokud někdo k situaci přistupoval rovnicí: filmový debutant (Thor2) co nám slušně vydělal -ignorujeme fakt, že marvelovky vydělávaj tak nějak samé o sobě- svěříme mu něco dalšího, stačí když zvopákne to samý, přidá trochu tý nostalgie (budiž) akce (občas docela jo) fórků (spíš ne) ok, vím, že to není žádná rovnice, ale co víc si tady ten projekt zaslouží (?) terminátor je mrtvá franšíza a už by to někdo měl Arniemu říct, minimálně proto, že jen na něm je znát nějaká energie, nadšení a evidentně je jediný koho to aspoň trochu baví ..hodně slabých 30%

Lost River (2014)

nic ´neon god´ refn má nepopiratelný vliv na tuto goslingovu režijní prvotinu a evidentně i cianfrance (the place beyond the pines) ryan je prostě šikovný a učenlivý žák (!) herce vede zkušeně, atmosféru umí, jen ten ´příběh´ mu moc pohromadě nedrží ..k debutům jsem shovívavý (70%)

Popelka (2015)

tradiční, v podstatě v ničem se žánrově nevymykající pohádka a stejně ..dojemná, dech beroucí, dokonalá (!) jsem uchvácen ..100%

Osmý smysl (2015) (seriál)

wachowski (a straczynski) a netflix vytvořili komplexní, celistvý, pohlcující zážitek (!) návykový a maximálně opojný ve všech svých aspektech ..dokonalá pocitovka.. 100%