Velký, větší, největší (2008) (seriál)

Své 4* dávám za díl Tři soutěsky v ČLR, který se mi úplně čirou náhodou podařilo chytit v televizi. Ačkoliv stavba přehrad je věcí která mi vůbec nic neříká, nezajímají mě megalomanské kousky našich čínských přátel a už vůbec mě nazajímají technologické postupy ve stavebnictví - musím v tomto případě uznat, že mě dokument tak zaujal, že jsem u něj strávila 50min bez mrknutí oka a se zájmem vstřebávala informace o vybraných problémech (dělené do několika přehledných bloků), které musí stavitelé těchdle monster řešit a které laika normálně nenapadnou, i když si pak při názorných ukázkách říká - no jo, to je přece jasný.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Neříkám že se tam občas najde zajímavý a třebas i docela solidně zpracovaný příběh, ale ty podprůměrné a vysloveně špatné jednoznačně převažují ....... inu, taková typická jednoduchá televizní zábava

Bílý oleandr (2002)

Zvláštní, ale zajímavá věc, na kterou se vždycky ráda podívám. Renée Zellweger je tady ve své krátké roli hodně zapamatovatelná a její postava se mi vryla pod kůži.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Hlavní dějová linie byla tak slabá (pokud vůbec byla), že jsem hned po filmu zapomněla, o co tam vlastně šlo. Až na pár lepších míst se tam povětšinou objevovali hodně slabé momenty, včetně tklivé vedlejší linie s chudákem chlapečkem, která byla hodně mimo (zjevný prvoplánový pokus jak zahrát tupému divákovy na city). Nicméně v našich končinách byly natočeny mnohem slabší kousky, v porovnání se kterými to zas až tak úplná tragédie nebyla.

Petrolejové lampy (1971)

Zvláštní režie, která mě možná místy maličko vadila, ale není pochyb že jako celek fungovala. 5* v tomto případě ale dávám za sílu příběhu (drama ze kterého mě opravdu mrazilo) a výkony ústředního hereckého dua Janžurová - Čepek (nemohu zde souhlasit s některými názory že by zde Čepek strhl veškerou pozornost jenom na sebe a film se stal jeho "one man show" - pro mě byly obě postavy vyrovnané a možná naopak pro mě byla o trochu poutavější Štěpa, se kterou to člověk díky výborné Janžurové prožíval od začátku do konce).

Uragán (1937)

I přišel v Hollywoodu konec 30l., a všude se to začalo hemžit filmy katastrofického ražení, ve kterých si kruté živly pohrávaly s již beztak pohnutými a dramatickými osudy hlavních hrdinů. Před tvůrci těchto děl ale v každém případě klobouk dolů, protože natočit něco takového bez všech těch dnešních vymožeností musela být pekelná a poctivá fuška, a výjimkou není ani tento kousek od MGM, který na svou dobu přinesl velmi slušnou podívanou. Něco obdobného lze v tomto období zhlédnout např. i z produkce Century Fox, která nenechala nic náhodě, a kromě na tu dobu dokonalým efektům, nasadila v následujících letech i svého Tyrona Powera - ať už se jednalo o Suez od Allana Dwana (1938), nebo The Rains Came od Clarence Browna (1939), který byl za speciální efekty oceněn již Oscarem a který je tomuto filmu svým způsobem docela charakterově podobný (hlavním hrdinou je v obou případech socializovaný domorodec - Tyron si zahrál indického doktora, Hall si v tomto kousku vyšvihl domorodého námořního důstojníka Terangiho). Stejně jako výše jmenované, i The Hurricane má krapet roztahaný a z dnešního pohledu ne moc zajímavý scénář - počátek má sice docela svižný dobrodružný nástup, 2/3 bohužel klasicky stagnuje a utápí se v ne moc bystrých dialozích a 3/3 vyplnil dlouhý apokalyptický hurikán. Dorothy Lamour a John Hall byli sice okouzlující, ale vypadali domorodě asi tak jako já. Na filmu mi asi nejvíce vadil pohled na domoroce, jejichž dialogy - včetně dialogů hlavního hrdiny - se omezují na slovní zásobu 5ti letého dítěte. Z mého pohledu nijak zajímavý, ale precizní filmařský kousek, který je odrazem své doby.

Billy the Kid (1941)

Foxi udělali v roce 1939 z Tyrona Powera Jesseho Jamese a tak by po tomto kasovním trháku bylo asi divné, kdyby MGM imperium nevrátilo úder (v tomto případě kupodivu až o 2 roky později) a neudělalo pro změnu ze svého Roberta Taylora druhou legendu divokého západu - Billy the Kidda - v této verzi navlečeného do fešné kratší kožené bundičky. Stejně jako v případě Jesseho i zde ale zradil scénář a i přes velmi dobré herecké obsazení a velký potenciál je z tohoto filmu jen hodně průměrný western bez nějakého výraznějšího děje. Přestože se na Roberta opravdu dobře koukalo a ve své roli nebyl vůbec špatný, nemohu dát více než 3*. What a pityyyyy.......

Už jsme doma? (2007)

Komedie která ničím neupoutá a selhává na ohraných pokusech o vtip, které jsou vystavěny ve scénáři tak uměle, že selžou ještě dříve než přijde jejich pointa. McGinley byl v tomto případě jednooký mezi slepými......