Zimní pohádka (2001) (TV film) odpad!

Lacnej televizní háv, netvora jak ze Star Treku, stejně jako podivně upravený příběh - to všechno bych ještě dala - ale ty trpajzlíky - to jsem už nevydejchala ....... Je vidno, že naši němečtí sousedé nejsou jediní kdo umí s pořádnou dávkou nevkusu zprznit pohádkovou klasiku. Ještě by mě zajímalo, jakej kreativec tomu vymýšlel český titul (u té "sněhové královny" se musel doslova zapotit).

Zingaro Show (2010) (TV film)

Budilo to ve mě poněkud smíšené pocity. Chápu že konkurence je vysoká a aby člověk upoutal musí udělat něco jiného, a zvláštní "ethnostyl" určitě splňil svůj účel, nicméně jeho propojení v jakési obrazy hrající si na hledání hlubšího smyslu života a navádějící na myšlenku, že se tu jedná o děsně vážné umění, mě vadil, a zanikla v něm svým způsobem krása jednotlivých jezdeckých čísel. Z té profesionální jezdecké stránky jsem na tom úplně stejně - byla tam čísla průměrnější která mě svým provedením nijak neuchvátila, stejně jako tam byli momenty o kterých se dá říci že byly na hraně jezdecké dokonalosti. Krapet rozpačitá jsem taktéž byla z ostrých pákových uždění jejichž přitelem přílišně nejsem, a která se objevovala zejména v první polovině dokumentu, což by ještě nebylo tak strašné, kdyby sem tam nebylo vidět nějakou tu otevřenou koňskou pusinku :-(. Jinak samozřejmě velká poklona těm hodinám a letům dřiny, která za tím vším stojí.

Dar dyslexie (2012) (TV film)

Zajímavé téma, o kterém je určitě dobře, že se mluví. Zpovědi některých "postižených", kteří se podělili o to co se jim přihodilo či co si prožili (zpravidla na škole) byli pro mě šokující a říkala jsem si - skutečně žijeme v 21. století??? Celkové zpracování dokumentu mě ale příliš neoslnilo.

Případ mrtvého muže (1974)

Oprostíme -li se od té ideologie, je to vcelku povedená detektivka se špionážní zápletkou. I když na druhou stranu si říkám, je to skutečně tak ideologické jak tu v některých komentářích zaznívá? Film jen věrně odráží tehdejší podobu bipolárního světa, kde soudruzi za každým keřem viděli narušitele ze západu a na západě zase bojovali se zákeřnými ruskými špióny - prostě tak to tehdá fungovalo. K mému překvapení ale postava bývalého banderovského důstojníka, tou dobou západního špióna, není ve své podstatě vykreslena vysloveně negativně a divák s ní tak nějak i sympatizuje, a žádná velká zášť není cítit ani ze samotných vyšetřovatelů, kteří tady vlastně dělají jenom svojí práci - i když nakonec je samozřejmě zlo po zásluze potrestáno. Je škoda že příběh nejde více do hloubky a nevěnuje se detailněji některým dalším postavám, protože výsledek mohl být mnohem lepší a nadčasovější. Pro mě lepší 3* a něco, na co se vždycky ráda podívám.

Já a moje příšera (2007)

Hodně naivní a lacná variace na téma Loch Ness. Dětská duše ale bude určitě nad tímto návodem jak si vychovat a ochočit vlastní přátelskou příšeru tlesat. Teď už jen najít to správné vejce na břehu jezera .........

Cela (2000)

U hodnocení tohoto filmu jsem značně váhala, neboť není pochyb, že si hraje na něco více nežli ve skutečnosti je. Na druhu stranu jsou tu ale nádherně děsivé audiovizuální obrazy, z nichž nejeden našel svoji předlohu ve známém výtvarném díle - což tomuto ujetému výletu do vrahovi mysli dává atraktivní rozměr a člověk odpustí i ten slabší scénář. Vicent D'Onofrio je jako duševně vyšinutý magor, na kterém se notně podepsal milující tatík, opravdu výborný. Jenifer svou přítomností neruší.

Vrah od Green River (2004) (TV film)

Docela dobrý rozjezd, ale celé to bohužel vyšumělo do prázdna, takže výsledkem byl pouze tuctový televizní film který nedovedl využít potenciálu zpracovávané látky. Herecké výkony nijaké, i když nelze říci že vysloveně špatné.

Noc klavíristy (1976)

Další docela ucházející detektivka z období nefalšovaného drsného socialismu, se zápletkou, která se už dnes opravdu stát nemůže (i když teď tu máme zase jiné věci, že). Naštěstí jsou rozvraceči socialistické společnosti buď po zásluze potrestáni, nebo dopadeni - omlouvám se tedy za spoiler - ale jak jinak by to mohlo asi skončit. Vcelku se ale jedná o docela solidní kousek s pěknou atmosférou.

Vratné lahve (2007)

Ačkoliv v současné produkci působí film jako takové milé pohlazení a má v sobě určitě pár hezkých a úsměvných míst, nemohu se zbavit pocitu že se Zdeněk Svěrák už scénáristicky vyčerpal a nemá moc co nového nabídnout, a pokud k tomu všemu přidáme ještě ten senilní nádech ......... Holt každej by jsme měli poznat čas, kdy odejít. Velmi zajímavý komentář Mariin.

Tajemství bermudského trojúhelníku (2011) (TV film)

Jedná se určitě o velmi zajímavé téma, nicméně mínus přinesl typický americký styl - sdělí to pár info které by šlo shrnout do 10ti minut a těch zbývajících 35 už to jenom dokola opakuje s notně dramatickým nádechem to samé. Nicméně síla tématu dovede udržet pozornost do konce.