• Fantasy

Tora! Tora! Tora! (1970)

Dvojicka filmu Midway. Az tak velmi ma neohromil, aj ked vzdusny suboj bol skvely. A o poznanie kvalitnejsie spracovanie nez "moderny" Pearl Harbour

Gallipoli (1981)

No po prvom zhliadnuti dost sklamanie, oproti hodnoteniam, co som si tuna precital. 3/4 filmu mi prisli dost rozvlacne, a ked sa dej dostal na bojisko, az privelmi mi pripominal Kubrickove Paths of glory. Naviac mi vobec nesadol "soundtrack", striedanie Albinoniho Adagia a Jarreho...

Jezero smrti (2008)

Naturalisticky thriller s bezutesnym koncom, resp. anti-happy endom, lebo hlavny zmrd ostal nepotrestany....neviem, ci som niekedy v jednom filme videl zaroven zrazene, upalene a podrezane dieta, pricom dva ciny naviac vykonala prvotna obet.....

Gepard (1963)

Nadherny film, s dokonalymi obrazmi ako od maliara, s preciznou kompoziciou a vynikajucim vykonom Lancastera. Napriek svojej dlzke ma film ani minutu nenudil.

U konce s dechem (1960)

Po vizualnej stranke skvele, inak mi film moc nesadol, naviac Belmondo, akokolvek dobre hral, mi bol strasne nesympaticky

Válka světů (2005)

Strasne slabe. Efekty nie su vsetko a "vyrabat" filmy s predpokladom, ze ich budu sledovat divaci, ktori si pri premietani produktu vypinaju mozog, je dost ubohe. O hereckych vykonoch radsej pomlcim. P.S. zboznujem filmy, kde americka zastava trci doslova z kazdej prdele.

Černá kniha (2006)

Pre mna prekvapivo putavy pribeh z obdobia WW2, kde aj prislusnici SD mozu byt dobraci /niektori/ a odbojari padousi /niektori/. Naozaj mozno doporucit, film je putavy, podla mna bez hluchych miest a zbytocnych reci.

Až na krev (2007)

Takto sa rodia velkopodnikatelia? Esencia nenavisti, sebectva, chamtivosti a bezcitnosti v Danielovi Plainviewovi je v rovnovahe s fanatizmom Eliho Sundaya ako knaza. Skutocne skvely vykon Day-Lewisa.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Film s vonou Stredozemneho mora, vina ,oliv, bezprostrednosti a zmyselnosti s vybornymi hercami.

Fontána (2006)

Vizualne nesmierne posobive. No tych odkazov na najroznejsie filozoficke systemy a ezoterizmus tam bolo uz privela, naviac pomiesane, posobiace kontraproduktivne. Naviac Rachel Weisz fakt nemusim.