• Fantasy

Výměna (2008)

Filmarsky sa mi to pacilo, herecke vykony takisto. Ale pribeh ma nechal akymsi chladnym, posobil az privelmi sterilne, co by sa pri takomto filme stavat nemalo. Ale menej ako 4* si to nezasluzi.

Nájemník (1976)

Aj ked menej "hororovejsie" ako Repulsion, pre mna atmosferickejsie. Skvela studia prepadu do sialenstva a rozvoja paranoje.

Po přečtení spalte (2008)

Pretoze sa tu stretlo hned niekolko mojich oblubencov, je to za 4*. Avsak Coenovci maju lepsie veci, tu sa mi zdal film sity trochu horucou ihlou, je ja kratsia stopaz, jednotlive charaktery a motivy mohli byt rozpracovanejsie. Ale zabavil som sa aj tak.

Osudový kruh (1970)

Vyborne krimi drama, bez zbytocnych slov, prietahov, emocii. Velmi dobre herecke obsadenie, ale Rvacka medzi muzi bola lepsia

Stezky slávy (1957)

Pribeh o nezmyselnosti vojny, o marnom volani po spravodlivosti a co len stipke rozumu a ludkosti, pribeh o generaloch, iducich cez mrtvoly za osobnymi ambiciami.

Uzumaki (2000)

Zo zaciatku mi to pripadalo ako nic moc, no potom som od toho nemohol odtrhnut oci. Posadnutost uzumakim-spiralou vo vsetkych formach a vsade. Skvele.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Nick Park je proste genius

Titanic (1997)

Bez tej lovestory by to bol dobry film o skaze symbolu jednej epochy. A celkom verne sa pridrziavajuci skutocnych udalosti i v drobnostiach /osud pekara Joughina-ten chlapik na zabradli vedla di Capria, popijajuci si z flasky, manzelia Straussovci, Guggenheim/ az na vynimky /myslim, ze Titanik sa nerozlomil/. Ale zase mr. Cameron si dal dost prace, takze 4* si zasluzi.

Sametová extáze (1998)

Trblietave, jagave, farebne. Tazky zivot glamrockovych hviezd, z ktorych vacsina vysla ako minimalne bisexualna. Ale v ku koncu coraz castejsich usekoch nudiaci. Myslim, ze Ewan s tymi dlhymi blond vlasmi by skvele zvladol aj takeho Curta Cobaina.

Upír Nosferatu (1922)

Klasika horroru so skvelym Draculom v podani Maxa Schrecka /fakt priliehave meno/. Verzia s organovym doprovodom nema chybu.