Bambi 2 (2006)

Pokus navázat na obrovský divácký úspěch prvního dílu Disneymu nevyšel. Film postrádá snad vše, co nabízí jeho předchůdce, počínaje alespoň trochu přitažlivým naivním příběhem a konče dokonce horší animací než v o 64 let starším prvním díle. Dělat pokračování po více než půl-století se holt nemusí vždy vyplatit. Tento tah Disneyho marketingu opravdu nechápu. Vždyť film je určen pro děti, a ty jsou vrženy do děje, který přímo navazuje na dění v díle předchozím. Pokud děti nehybernovali celých čtyřiašedesát let, budou mít s pochopením filmu dvakrát tak větší problémy. Ale na druhou stranu to uběhlo poměrně rychle, děj byl svižnější a mezi postavičkami se vedle výra objevil další favorit - dikobraz. Bambi 2 zaspal dobu o celého půl století, ale jen za to si nezaslouží házet do kouta. Diváci se u něj pobaví stejně, jako v jiných dnešních podprůměrných animácích (Ice Age 2).

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Spíše než o Banksym je Exit Through the Gift Shop o vzniku Mr. BrainWashe z nenápadného a excentrického Thierryho Guetty. Samotný Thierry je komickou figurkou, která životem proplouvá bohémským stylem a osud tomu nejspíš chtěl, aby se čirou náhodou dostal do srdce street artu a následně v sobě objevil netušený talent. A nebo to byla jedna velká haluz? 3 a 1/2.

Bat 21 (1988)

Hodně realistické válečné drama. Sice trošku nudné, ale se skvělými hereckými výkony Hackmana a Glovera.

Beowulf (2007)

Myslel jsem si to před samotným zhlédnutím, myslím si to i teď. Co se týče Beowulfa, tak dám raději přednost hranému snímku z roku 2005 - Beowulf & Grendel, který přeci jen vypadá více seversky, více syrově a více "uvěřitelně". Robert Zemeckis se utápí ve svém okouzlení technikou motion capture a zapomíná tak na vše ostatní - na diváky. Zážitek je to sice silný (posledních dvacet minut s drakem), napětí by se dalo krájet a úvodní Grendelův masakr je taky výborně natočen, ale stejně jako mnoho jiných mám pocit, jako bych sledoval intro trošku starší počítačové hry. Textury, belhající koně, mrtvolné výrazy postav, to vše shazuje divácký zážitek o několik tříd níže, než asi tvůrci v čele se Zemeckisem předpokládali. Nevyužitý potenciál v podobě volné ruky při představování fantasy světa divákovi už je jen smutným "vrcholem". Roberte, technologie přenechej jiným a vrať se k hranému filmu, to ti šlo rozhodně lépe.

Beowulf: Král barbarů (2005)

O bájích z nehostinných zemí studeného a drsného severu jsem doposud neměl ani tušení. Beowulf & Grendel bylo tedy mé první setkání s tímto tématem. Film jen potvrzuje, že v severních zemích byli (ať už se jedná o báji nebo ne) lidé nuceni žít v drsných podmínkách. Studeno na diváka fouká každým záběrem a já jen musím kroutit hlavou, neb v dnešní době by člověk takto oblečen dostal zápal plic raz dva. Krajina, které by slušel po celou dobu mírný déšť, je pustá, přesto nádherná. Gerard Butler je v roli hrdiny přesvědčivý a já už se těším, až ho uvidím ve Snyderově 300. Sarah Polley je jistým způsobem přitažlivá a jediný, kdo mi snad vadil byl Stellan Skarsgård. Příjemněji na mě působil dokonce i samotný Grendel. Severké báje jsou pro mě něco naprosto nového a díky Beowulfovi se o ně začnu zajímat trochu podrobněji.

Berlínské spiknutí (2006)

Tak moc jsem doufal, že se mi i přes nepříznivé recenze a kousavé komentáře bude film líbit. Bohužel se tak nestalo, i u mě film doplatil na nezáživný děj vyprávěný nezajímavými hereckými výkony. Ne, ani Tobey se mi nelíbil. Forma je sice hodně líbivá, ale ne dost. Schindlerově seznamu černobílá slušela, Městu hříchů taky. Tady mi však ani ta barevná stylizace nepřišla nějak obdivuhodná. Celkem zbytečný film - natočit jej barevně, s osobitějším přístupem herců a režiséra, tři hvězdy by byly akorát. Zbývá už tak jen pět chválu na hudební doprovod, kde by jeden nepoznal, že jde o Thomase Newmana.

Bestie Karla (2006)

Za prvé - Nechápu, jak se mohl jasně televizní film ocitnout v kinech, kam se poslední dobou nedostane mnoho kvalitnějších. Za druhé - Jestli by se měly točit filmy podle každé šokující události, tak by jiné filmy nevznikaly. Pokud již tak autoři učiní, mělo by jejich dílo v hlavách diváků něco zanechat, a teď nemyslím znechucení nad zbytečně strávenými sto minutami života. Za třetí - Nevím kde režisér sehnal takové polena, kteří jsou herci asi tak, jako já fanoušek Sparty. Jde o úplně zbytečný film, který nepřináší vůbec nic nového, ba naopak, již stokrát viděné předvádí ve stokrát horší podobě. Jediným plusem pak zůstává fakt, že díky Karle jsem se o tomto "masakru" dozvěděl. Nic víc, nic míň.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

No pro mě ve srovnání s Melrose Place tento seriál hodně ztrácí. Co mi vadilo nejvíc, byla asi až přílišná dokonalost Brendona.

Bez soucitu (2010)

Stejně tupý scénář jako u 96 hodin, jen v trochu odlehčenějším a o hodně akčnějším pojetí. John Travolta se automaticky vyšvihl na post rádoby nejvíce cool akční postavy roku, se svou vyholenou hlavou, koženou bundou a bradkou kosí Číňany, Pákistánce a fundamentalisty po stovkách, se stejnou kadencí z reproduktorů létají fucky, shity a další nejrůznější spletence nadávek, uspořádaných do rádoby cool hlášek, až jsem nakonec na Morelovu hru přistoupil, vyhodil mozek před sebe na stůl a bavil se jako u akčního filmu už dlouho ne. Pravděodobně vzniknul nejrasističtější film roku a já jsem každou chvíli nevěřil svým očím (očekávám den, kdy u Bessonových dveří zazvoní chlápek s plenou na hlavě a zadrátovanou krabicí v náručí, nebo zadrátovanou vázou).

Bezva vejška (2006)

Ničím neurážející komedie, kterých v poslední době není mnoho. Slušné gagy (elektrošoky, poslední záběr...), nepřekážející Justin Long, příjemná Blake Lively, rychlý spád a krátká minutáž. To vše doplněno slušným soundtrackem, dobrým nápadem a nadprůměrnou režií. South Harmon Institute of Technology (S.H.I.T.) je škola mých snů.