René - Vězeň svobody (2021)

Život rádoby-filozofa s velmi omezenou sebereflexí, smrsknutý do 100 minut vcelku zajímavého dokumentu, který mi ukázal mimo jiné to, že mnohé ženy trpí zdánlivě zvláštní formou fetiše.

Sněžný kluk (2019)

Takovej klasickej animák, kterej sice nějak zvláště nepřekvapí, ale stejně příjemně potěší.

Dugo putovanje u rat (2018)

Vynikající dokument, který zevrubně, ale stále  kvalitně popisuje stěžejní důvody vedoucí k první světové válce, a to v  přehledných spojitostech.

Vidím vás (2022) (seriál)

První díly dobré a mystetiózní, ale konec docela nezáživný.

Mimořádná událost (2022)

Komorní střeštěnost se spoustou více či méně napadených odkazů na českou společnost a události v ní. Za mně chytré a vtipné.

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

První série tohohle GoT prequelu se rozjížděla jen velmi pomalu, ale za to dobře budovala a připravovala atmosféru, což nakonec zúročila velkým příslibem do další série. Waiting…

KIMI (2022)

Zajímavá, poněkud alternativnější varianta Disturbie. Nenudil jsem se u toho prakticky vůbec, stále se něco dělo. Příjemné překvapení.

Jan Žižka (2022)

Člověk se tu musí umět odpoutat od historických reálií (do značné míry podobně, jako u Jáklova Kajínka). Když tohle zvládnete, potom si můžete říci, že je Jan Žižka dost dobrým filmovým počinem, který se dost vymyká klasické české tvorbě. Má to sice řadu poklesků (třeba podivně situovaná, a dle mého ne dost dobře vysvětlená role Kateřiny), ale vizuálně je to skvělé. Krásné  Lesy zde hrají vlastní roli, a nikoho nenechají na vážkách ohledně toho, kde se film natáčel. Vytkl bych snad jen až přehnané užívání záběrů z dronu. Kupodivu i český dabing hodnotím jako skvělý, takže Jákl dostál svého slova, že českému dabingu se budou náležitě věnovat. Sečteno podtrženo, velmi svěží vánek v České kinematografii, které v současnosti kralují tragické rádoby-komedie s Jiřím Langmajerem.

Kadáver (2020)

Co jsem to právě viděl? V mnoha ohledech nelogické, nedotažené. Na počátku tohohle filmu byla evidentně  myšlenka udělat nějaké tísnivé drama, ale nad těmi prostředky, jak toho dosáhnout, už se příliš nepřemýšlelo...

Predátor: Kořist (2022)

Za mně poněkud nadhodnocené. Uznávám, že je to jedno z těch zdařilejších "pokračování" kultovního predátora, se zajímavým naplněním odkazu z konce 2. dílu. Ale furt je tam spousta do očí bijících nelogičností a nesmyslností, které odmítám odpustit i přes to, že je to akční film, a u těch by člověk měl mít mozek obvykle zahalený závojem temnoty (velká čest výjimkám). Krom nelogičností (nebudu ale spoilovat) musím zkritizovat také povětšinou nehezkou počítačovou animaci zvířat, a vizuál ksichtu nového predátora. Na druhou stranu řada akčních scén působí nadmíru dobře a efektně (pokud se to zase nepřehání s CGI). A také krásná příroda, do které je celý děj zasazený tomu zajišťuje obstojnou atmosféru.