Přátelé (1994) (seriál)

Přátelům jsem nikdy nepřišel moc na chuť. Neříkám, že to je špatný seriál, ale nějak zvláště mne nikdy neoslovil. Holt jsem zvyklý na jiný humor, než jaký je aplikován v Přátelích.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Jak zde již bylo mnohokrát řečeno, jedná se bez pochyby o nejlepší válečný seriál všech dob, a jeden z nejlepších seriálů vůbec. Naprosto realistické pojetí války, charaktery jednotlivých hlavních postav jsou rozpracované do detailů, a značně se odráží v příběhu samotném. To vše navíc umocňují autentické výpovědi vojáků, podle kterých je dokument natočen. Nelze nepochválit i skvělou hudbu, a vůbec technické zpracování celého seriálu. Samozřejmě dávám fullhouse.

Futurama (1999) (seriál)

Od doby, co jsem shlédl Futuramu, mi Simpsonovi ani zdaleka nepřijdou natolik vtipní. Futurama staví na mnohem drsnějším černějším humoru, než právě Simpsonovi, čímž mi přirostla k srdci. Český dabing se k mému překvapení taky velice povedl (obzvláště Bender, a hlavně Hermes, který se svým "přízvukem" dle mého předčí i originální znění).

Léa Parkerová (2004) (seriál) odpad!

Parta neschopných francouzských metrosexuálů hrajících si na špióny? Né děkuji. Tito herci se hodí tak maximálně do porna. Lea Parker je hodně patetický a naivní seriál, u kterého většinu času jen nechápavě kroutím hlavou.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Myslím, že Teletubbies je to nejhorší, co kdy bylo k spatření na televizních obrazovkách. Jestli doopravdy existuje něco, co v lidech dokáže vzbudit vražedné touhy, jsou to bezpochyby tito čtyři retardovaní mimozemšťané.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

U scény s vyloděním amerických vojáků na pláži Omaha myslím zůstala jen málo lidem zavřená ústa. Zachraňte vojína Ryana je film, který vystavěl cestu všem novodobým válečným filmům. Leč je sám dost "černobíle" zpracovaný a neobjektivní.

Vetřelci (1986)

James Cameron prostě druhé díly točit umí. Vetřelci jsou vynikajícím filmem, plným napětí, akce a Hudsonových hlášek. Musím dát 5*, z čehož minimálně dvě patří právě Hudsonovi a jeho hláškám.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Ve druhém dílu dotáhl Cameron Terminátora téměř k dokonalosti. Film s na svou dobu naprosto vyjímečnými vizuálními efekty (za některé z nich by se kdejaký současný akční film ani dnes nemusel stydět), dokonale atmosférickým a temným hudebním doprovodem, a nabitý akčními scénami. O fenomenálních hláškách ani nemluvě. Nejlepší sci-fi film všech dob, a jeden z nejlepších filmů vůbec. Pro mne rozhodně.

RoboCop (1987)

Klasický Verhoevenův film plný nesmyslného násilí...velice chytlavého nesmyslného násilí! Nápadité pojetí akčního hrdiny, různé vtipné gagy a vynikající hudba Basila Poledourise. Po boku Predátora, Vetřelců, a Terminátora další ze sci-fi klasik mých dětských let. Edit 21.7.2018: Po 10 letech musím ještě doplnit to, že napříč celým filmem je patrná úžasná satira na celou společnost, a to hodně nadčasová.