Angel (1999) (seriál)

Koukatelný seriál, lepší než původní Buffy, ale zdejších 72% si dle mého rozhodně nezaslouží. Vesměs jde v každém díle prakticky o to samé, až pozdější díly bych označil za zajímavější (zejména poslední, 5.série), ve kterých na sebe jednotlivé epizody přímo navazují, a dostanou i docela zajímavý spád, ale i tak to není kdovíjaký zázrak. Obzvláště některé prvky jsou tam ba až neuvěřitelné a trapné (metrosexuální démon se zálibou ve zpěvu?...bože...). Prví 4 série hodnocení - 2*, 5. série hodnocení - 3*.

Československý filmový týdeník (1954) (seriál)

U tohoto..."dokumentu" člověk neví, jestli má brečet, nebo se smát. Dnes už naštěstí spíše jen smát.

Chameleon (1996) (seriál)

Zpočátku docela zajímavý seriál, který se ale od druhé řady začne zhoupávat v těžce moralistický stereotyp, kde čím dál tím více autoři sázejí na emoční stránku, za pomocí v téměř každém druhém díle se objevujících dětí a postižených, kterým náš spasitel Jarod pomáhá stůj co stůj. Stejně tak všudypřítomné a záhadami opředené Centrum je až příliš omýláno dokola. První řada byla zajímavá a docela koukatelná, zbytek už ale nikoliv.

Bostonská střední (2000) (seriál)

S postavami jako je Lipschultz se člověk vždy i zasměje. Seriál, který dokáže místy i zaujmout, a rozhodně neurazí, ale i tak se bez něj člověk obejde.

Kancelářská krysa (1995) (seriál)

Dost chabý sitcom, sice se čas od času něčemu zasměji, ale krom hlavní postavy působí všichni poněkud trapně, spíše než vtipně. Na druhou stranu nemohu posoudit, jak moc velký vliv na to má český dabing, který se dle mého, snad opět krom hlavní postavy, nepříliš povedl. Pozdější série už jsou naštěstí i docela koukatelné, ale stejně pořád žádný zázrak.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

První díl byl pro mne snad nejlepším filmem roku 2007, a tak jsem očekával, že dvojka bude něco obdobného. Jak zde bylo již několikrát zmíněno, druhý díl pro mne byl lehkým zklamáním, ale i tak jsem se u něj rozhodně nenudil. Vytknout by se rozhodně daly často velice nepřehledné boje mezi jednotlivými transformery, kde člověk opravdu neví, jak se boj vyvíjí, dokud jeden z robotů nepadne na zem. Na druhou stranu finální bitva mezi armádou a Autoboty na jedné straně, a Decepticony na straně druhé je opravdu pěknou podívanou. Dávám 4*.

Frasier (1993) (seriál)

Inteligentní humor, zajímavé zápletky, a kvalitní herecké výkony, skvělý sitcom, a vydařený český dabing. Co dodat?

Kult hákového kříže (1998)

Vynikající film, který ukazuje to, že ne vše je černobílé, ale že mezitím je i mnoho odstínů šedi . Edward Norton svoji roli ztvárnil naprosto dokonale.

Terminator Salvation (2009)

Myslím, že Terminator: Salvation sklízí mnohem více kritiky, než si zaslouží. Ano, nelze jej srovnávat s Cameronovou jedničkou a dvojkou, ale stále se jedná o dost slušný terminátoří film, lepší než béčková trojka. Akce je zde opravdu neustálá, a rozhodně se u ní člověk nenudí (zejména úvodní scéna se dost vydařila). Co se příběhu týče, je už to o něco horší. Vytknul bych hlavně né zrovna do děje zapadající postavu Marcuse Wrighta, který mi prostě do děje nějak nezapadá. Na herecké obsazení mohu rovněž pronést nějakou tu chválu. Bale se na roli Johna Connora vyloženě hodí, Yelchin jako mladý Kyle Reese taky exceluje, a Worthington se role Marcuse Wrighta taky zmocnil skvěle (to že považuji ale postavu Marcuse Wrighta v příběhu za poněkud zbytečnou, to je ale věc druhá). Také se mi docela líbilo takové to poněkud skutečnější pojetí lidského hnutí odporu, kterému zůstala nějaká ta technika z dob před soudným dnem. T: Salvation není špatný film, McG sice umí očividně dělat skvělou akční zábavu, ale co se příběhu týče, na tom se bude muset ještě řádně zapracovat.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Edit 19.7.2019: Po dokoukání posledního dílu mi definitivně přísluší právo tenhle seriál zhodnotit. Začal jsem na něj koukat už při první sérii a hned mi to padlo do oka. Po asi 4. sérii už jsem ale začal koukat nepravidelně a někdy během 5. série jsem to přestal sledovat úplně, jen sem tam v televizi. Vůbec se mi nelíbilo, jak je to směřováno. Před pár měsíci jsem začal koukat na všechny díly od toho prvního. Musím říct, že když na to člověk kouká chronologicky, má ten vývoj hlavu a patu, takže jsem na to dost změnil názor. I když mi přijdou některý "problémy" tam řešený naprosto směšný a vyloženě "americký", je to prostě seriál, na kterej i v televizi rád kouknu, když ho tam náhodou zahlídnu - a přesně tohle je pro mě definice dobrýho seriálu. Bohužel taková ta americká povrchnost mi to strašně kazí...