Bitva v ústí Šeldy (2020)

Hodně silnej a atmosférickej snímek. Musím říct, že v posledních deseti letech tvoří válečné filmy těch "menších" produkcí (jako Finsko, pobaltské státy, Dánsko, nebo třeba právě Nizozemsko) to nejlepší, co je vůbec k vidění.

Ochránce (2021) (seriál)

Vynikající seriál, který otevírá debatu ohledně různých problematických zákoutí českých škol. Místy mi přišlo trochu tendenční ono vykreslení učitelů, ale ono na tom taky vlastně něco je. Ale obecně se mi velice líbí ten přesah seriálu.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Tyhle hravé sondy do lidské psychiky mám rád. Rozhodně je potřeba ke Hře na oliheň přistupovat jako k něčemu mnohem hlubšímu, než jen jako na krvavou podívanou. Jsem totiž přesvědčen, že kdyby ta hra byla skutečná, ty příběhy a chování "hráčů" by nebyly příliš odlišné...

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Na začátku filmu to na mne působilo tak, že to vážně není zrovna důstojné, nebo spíše vhodné pokračování Osvícení. Ale v průběhu filmu jsem byl vyveden z omylu. Zapadlo to do sebe nakonec více než dobře.

Quo vadis, Aida? (2020)

Atmosféricky skvěle zachycenej snímek o té hodně tragické epizodě poměrně nedávných evropských dějin, při které mezinárodní společenství zcela selhalo.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Takovýhle náměty mě baví - zábavný a neotřelý. Ale Ready Player One mě chytnul více. Každopádně každý takovýhle přírůstek je jedině dobře!

Jsme si o smrt blíž (2020) (studentský film)

Popravdě jsem neměl vůbec tušení, že takhle kvalitní animáče (sic krátkometrážní) mohou vůbec vznikat i u nás. Jen tak dále!

Rambo: První krev (1982)

Dost dobře nerozumím tomu, jak jsem se v mládí, naplněným klasickými osmdesátkovými kultovními akčňáky jako třeba RoboCop, Predátor či Terminátor, mohl tak dlouho vyhýbat Rambovi, přičemž dodnes jsem vlastně neviděl pořádně celou sérii (taky to hodlám v brzké době napravit). Rambo je vynikající akčňák, kterej není tak prostoduchej, jak by se mohlo zprvu zdát. V některých (samozřejmě poněkud vyhrocených) situacích Rambo už ve svý době vlastně poukazoval na mnohdy nepříliš veselé osudy vojáků navrátivších se z nepopulární války ve Vietnamu. A hlavně ta atmosféra filmu je opravdu hutná od začátku až do konce.

Mezi fjordy (2020)

Dokument jako takový mne až tak moc neoslovil. Ústřední dvojice mi prostě nepřišla moc sympatická. Ale prostě Island.

Léto v Kreuzbergu (2020)

Tak nějak ucelený pohled na dívčí dospívání a uvědomování si sebe sama. Na jednu stranu dost úpadkové, na stranu druhou mile naivní, ale s docela realistickým vyvrcholením.