Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Pryč je svérázný humor a neotřelé kouzlo prvního filmu. Ač se snaží nové Dědictví navázat na kultovní film z roku 1992, tak mu nesahá ani po kontníky. Humor je zde jen v náznacích a celkově je film dosti nudný a unylý. Za zmínku stojí snad jen scéna z protialkoholové léčebny.

Špión (2015)

Akčně laděná komedie, která mě dokázala místy skvěle pobavit. Vtípky zde překvapivě dobře fungují a ani dějově se díky obstojné zápletce nejedná o velký propadák. Příběh je nenáročný a odlehčený, ale zároveň dostatečně svižný.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tady tvůrci možná trochu spoléhali na hvězdné obsazení a tak nějak pozapomněli na dějovou linku a scénář trochu odbyli. Přece jen přehlídka akčních veteránu na skvělý film nestačí, pokud je dějově spíše průměrný. Akční scény a vtipný výstup Chucka Norrise potěší.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Tomuto filmu se rozhodně nedá upřít originalita. Jedná se asi o nejvíce krvavý a morbidní film, co jsem kdy měl možnost zhlédnout. Spojení humoru, hororu a zejména hektolitrů krve zde funguje opravdu obstojně. Některé scény jsou takřka geniální a skvěle pobaví. Závěr filmu mě rovněž rozsekal, a to nejen mě.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Vynikající komedie z dílny Monty Python, kteří opět nezklamali. Přehlídka absurdního humoru, potrhlých scén a neméně přiblblých hlášek mě zkrátka baví od začátku až do konce. Scény s bezrukým a beznohým riytířem, se zákeřně agresivním králíkem nebo záludné otázky před vstupem na lávku byly naprosto geniální.

Oldboy (2013)

Ačkoliv je film někdy až nechutně zvrácený, tak mě svou atmosférou a celkovou kvalitou hodně potěšil. Obsahuje totiž parádní děj se zajímavou zápletkou. To vše je navíc doprovázeno řadou pěkně svižných akčních scén, takže děj pěkně odsýpá a co je možná ještě podstatnější, že graduje do velkolepého finále se skvělým rozuzlením.

Záskok (1994)

Je nutno podotknout, že se jedná o dobrou komedii s poměrně zajímavým námětem. Norville Barnes je role, která Timu Robbinsovi výborně sedla a působí v ní velice přesvědčivě. Film nabídne několik úsměvných situací, nicméně že bych se vyloženě potrhal smíchy, to se říct nedá. V první polovině předvádí film docela smršť, ke konci se docela táhne, až na poslední fantasy scénu, která je jakýsim kladným oživením a dovršením nápaditého příběhu.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Super dobrodružný příběh v animovaném filmu, který působí svěže a nabídne pěkně svižnou podívanou. Jednotlivé postavičky hraček svým vystupováním rozhodně potěší a celkově příběh baví díky komických situacím a parádním hláškám. Je pravda, že rozjezd filmu není až tak úchvatný, každopádně v závěru film přinese krapet akce a dobrodružství, čímž pěkně vygraduje.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Jedna z mála novějších pohádek, která mě zaujala. Dle mého názoru je to dáno hlavně tím, že film nabídne scenáristicky bohatý, nápaditý a neotřelý příběh. Potěší rovněž souboje s loupežníky, které do děje vnáší alespoň trochu akce.

Vánoční Kameňák (2015)

Hlavní problém Kameňáků vidím v tom, že herci nedokážou mnohé vtipy podat tak, aby vyzněly nenuceně a přirozeně. Spousta povedených vtipů proto jen tak vyšumí bez patřičného účinku. Na druhou stranu se tu našlo několik situací, které mě dobře pobavily a vyloudily úsměv na mé tváři. A kdyby už nic, tak aspoň Miloš to zachrání.