• Krátkometrážní

Molo (2011)

[80%] [46. MFFKV 2011]

Vulkán (2011)

[65%] [46. MFFKV 2011]

X-Men: První třída (2011)

Perfetní návrat ke kořenům, jak comicsové série, tak i pojetí od Singera! Tenhle film stojí na skvělém scénáři, ale hlavně na brilantních hereckých výkonech. Michael Fassbender si krade celý film pro sebe! James McAvoy nenaplnil očekávání, ale přesto odvedl vynikající práci. A velké uznání zaslouží i Kevin Bacon, kterému jsem moc nevěřil. Vedlejší postavy mají přesto všechno velký prostor a naplno využívají svůj potenciál. Už teď se pro mě stalo plno scén legendárních, například Fassbender v argentinské hospodě či spuštění Cerebra. Ale absolutně nejlepší scénou se stává? Ano Jackmanovo: "Go Fuck Yourself" mi navodilo tak příjemnou náladu, že sem už dokonce neměl pochyb, že tohle je pro mě jedna z nejlepších comicsových adaptací vůbec! Vaughn i přes všechny ty problémy a šibeniční termín natočil druhý nejlepší díl série! Ano až druhý, Singerova dvojka zůstává stále na vrcholu! Chtělo by to, aby byl film více dynamický, protože pár scén si o to vyloženě říkalo. Ale nemám problém tomuto filmu napařit pět hvězd. Brilantní ukázka filmového řemesla! [viděl v kině 2x] [95%]

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Začátek je velmi povedený, kdyby se celý snímek ubíral tímto směrem, tak nemám problém. Pak, ale přijdou díry ve scénaři a nejistota režiséra a celý film se začíná sypat a tříštit. Naštěstí nedojde k nejhoršímu a film zůstavá koukatelný i když si prostě musíte párkrát říct: "WTF?". Tentokrát i visuální efekty nepůsobí přesvědčivě, například scéna s vrtulníkem ja hodně odbytá. Už jen kvůli tomu a scénaři si říkám jestli to někdo bral vážně nebo prostě natočili film, který si na sebe vydělá, najde se pár pozitivních recenzí a bude. Snad se pletu, bylo by to nefér už jenom kvůli Hughovi, který je jako Wolverine nepřekonatelný! Určitě nejslabší díl série a to mě mrzí, protože Wolverine by si zasloužil pořádný film. Na rovinu říkám, že jsem zklamaný! [50%]