• Krátkometrážní

Fighter (2010)

Parádní film, který se určitě nevyhne srovnání s Rockym a za sebe říkám, že Rocky je i tak pořád na vrcholu. Další typický příklad filmu, který má co dělat, aby se dostal do distrubuce a pak všem vyrazí dech. Stojí na skvělém scénáři a hlavně perfektních hereckých výkonech. Christian Bale jednoznačně posunuje tento snímek o level výše. A jeho ocenění je naprosto zasloužené. Ale opravdu přehání ty drastické změny hmotnosti. Ale na druhou stranu mě příjemně překvapil i Mark Wahlberg, který v civilu působí jako negramotnej idiot, ale ve filmech s ním nemám problém. A tady podal zatím svůj nejlepší výkon! Navíc ve vedlejších rolích jsou příjemně doplněni dvojící Amy Adams a Mellisa Leo, které hrají opravdu typické vedlejší role, takže na plátně nejsou tak dlouho, ale i tak vám určitě utkví v paměti. Řemeslně zvládnutá režie, kdy dříve problémový David O. Russel ukazuje svůj um. Pořádné uznání zaslouží kamera a střih. Hlavně v závěrečném zápase, kdy dokonale funguje prolínání s televizními záběry a to dodává více autetičnosti. Na konci se objeví i opravdoví Micky a Dicky a to je skvělé zakončení. Mimochodem se také objevili na Oscarech. Takže konečně příběh se kterým jsou spokojeni i lidé, podle kterých tento snímek vznikl! Velmi povedenej film, který má pár nedostatků, ale i tak skvěle funguje a já si ho moc užil! [viděl v kině] [85%]

Pohřben zaživa (2010)

Popravdě jsem se na tento snímek těšil už od chvíle kdy jsem se dočetl, že takový vůbec vznikne. Dlouho jsem věřil, že se u nás objeví v kinech a nakonec díky festivalu La Pelicula jsem se dočkal. Další kvalitní one man show, kde Ryan Reynolds hraje až překvapivě dobře. Prostředí je opravdu stresující, což na mě i působilo, než jsem si zvykl, tak jsem měl opravdu divný pocit. Režisérsky se toho asi moc vytknout nedá. Tohle prostě jinak natočit nelze. Buď to někomu sedne nebo ne. Za sebe musím říct, že jsem si to opravdu užil. Tady hodně záleželo na detailech, což bohužel film dost sráží. Už jen to, že Paul Conroy měl u sebe tolik věcí až je to stupidní. Má to skvělé tempo a těch 90 minut uběhne rychle. Tohle je takový předkrm k fantastickému snímku 127 hodin! [viděl v kině] [70%]

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Osvěžení v podobě mladé generace nebylo zas tak zábavné jak se očekávalo. James Franco víc twitteroval než moderoval, ale zase bylo vidět, že je v pohodě a tréma mu nic neříká. Anne Hathaway byla velmi příjemná a zmákla to celkem slušně. Takže co se týče moderování, průměr. A tak vypadal i zbytek večera. Bez zajímavějšího nápadu, kromě občasného nakouknutí do historie. O vtipné momenty byla nouze. Pobavit se pokoušeli třeba Downey jr. a Jude Law, takže zas takovej průser to nebyl. A co se týče výsledků, tak jsem spokojen tak napůl. Nejvíc mě potěšilo ocenění pro Natalii Portman, škoda jen že skvělá Černá labuť jinak příliš neuspěla. Překvapivé vítězství Toma Hoopera a obrovské zklámaní, že si Hans Zimmer neodnesl sošku za skvělou hudbu k Počátku. A také, že nebyl vůbec nominovaný Christopher Nolan. Jinak celkem spravedlivé. Byl to můj první přímý přenos Academy Awards, takže pro mě příjemná noc strávená v pražském kině Světozor! [viděl v kině přímý přenos] [60%]

Černá labuť (2010)

Neskutečné mistrovské dílo! Popravdě jsem Aronofskymu věřil, ale stejně jsem po projekci hledal svou spodní čelist pod sedačkou. Na hollywoodské poměry za směšný rozpočet stvořit takový skvost, to už jasně potvrzuje, že Aronofsky je Pan režisér. I přesto zůstal zastíněn nadlidským výkonem překrásné Natalie Portman. Tahle holka v současné době nemá konkurenci. Nikdy v životě jsem nic takového neviděl a zřejmě už neuvidím. Perfektní do detailu propracovaný scénář. Nádherný příběh o baletce, která je absolutně posedlá jednou, vlastně dvěmi rolemi a my s ní prožíváme neskutečnou emocionální proměnu osobnosti. Navíc skvělé obsazení, Vincent Cassel zahrál parádně, ale hlavně Mila Kunis podala výborný výkon. A jako třešnička na dortu parádní lesbická scéna mezi Natalii a Milou, opravdu nádhera. Brilantně natočeno a nadlidsky zahráno! [viděl v kině] [100%]

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Další a opět skvělý díl legenderní série, tentokrát v moderním pojetí a s překvapivě vypilovanou režií! Len Wiseman ukázal, že to v sobě má a tohle mu parádně sedlo. Je pravda, že je to úplně jiný John McClane než jsme zvyklí, ale i tak to funguje perfektně. Tohle se dá brát jako začátek nové trilogie, které se snad dočkáme. Bruce Willis ve skvělé formě na to jistě má. Největším plusem je určitě výborná kamera a vypilovaná megalomanské akce. Scéna s kamionem a stíhačkou je tak ujetá, že je dokonalá! Dokonce i záporák Timothy Olyphant se překonal a svou roli zahrál velmi slušně. Potěší i rolička Kevina Smitha. Pro mě milé překvapení, takže obrovská pochvala pro celý štáb! [90%]

Smrtonosná past 3 (1995)

Já si nemůžu pomoct, ale styl Johna McTiernana se pro tuto sérii hodí jako žádný jiný! Pro mě jsou jeho filmy vždy příjemnou zábavou a nedám na ně dopustit, až na pár vyjímek! Výborný nápad a megalomanské pojetí tohohle snímku mě dostalo už od prvních minut. Bruce Willis je skvěle doplňen Samuelem L. Jacksonem a to je klíč k úspěchu. Přesvědčivý záporák, opět z rodiny Gruberů, je dalším pozitivem. Opět plno legendárních scén a hlášek. Film jako celek působí velmi efektivně a pro mě je to nejpříjemnější díl série! [95%]

Smrtonosná past 2 (1990)

O něco slabší než první díl, ale pořád je to příjemná zábava! Renny Harlin se režisérské sesle zhostil více než dobře, ale pořád tomu chybí ten "wow" efekt. Film má zajímavou zápletku, skvělou akci a slušné obsazení. Bruce Willis samozřejmě nemá chybu, on se pro tuhle roli narodil. Moc pěkná závěrečná scéna na křídle letadla je příjemnou tečkou za dalším příběhem Johna McClana! Kvalitní a epicky vypadající béčko, které neurazí! [80%]

Smrtonosná past (1988)

Neuvěřitelně zábavné béčko, které má své kouzlo! Mistrovské dílo svého žánru, které má na svědomí mistr v oboru John McTiernan, jenž nám dal také Predátora. Film si vystačí s jednoduchou zápletkou a bez problému šlape celé dvě hodiny. Ještě vlasatý Bruce Willis se tímto definitivně prosadil v akčním žánru. Je velmi dobře doplňen sympatickými vedlejšími postavami. V roli záporáka se objeví Alan Rickman a svou roli slušně zmáknul, jeho parta dává filmu také slušné grády. Film je plný nápadů, slušně zahraný a rád se k němu budu vracet. Na závěr snad jen: "Yippee-ki-yay!". [90%]

Na vlásku (2010)

Velmi příjemná podívaná, plná skvělých momentů! Začátek je sice nezáživnej, ale po chvíli to začne nabírát obrátky a dokonce už je to skvělá zábava. Typická Disneyovka, která neurazí a splní svůj účel. Sympatické postavičky filmu velmi pomáhají. Pro mě jednoznačně nejlepší postavou celého filmu je dokonalý kůň Maximus a pobaví i chameleon Pascal. Neskutečně vtipné momenty, při kterých stačí jen grimasy a je to lepší než zbytek filmu. Od doby kdy se oslík ve Shrekovi promění v bílého oře je to absolutně nejvtipnější postavička uplnulé dekády! Příjemné 3D, které má význam a dá se vydržet i český dabing, i když původní má úžasné obsazení! Závěrečný happyend potrhuje příjemnou zábavu plnou nezapomenutelných momentů! [viděl v kině 3D verzi] [85%]

Méďa Béďa (2010)

Co na to říct? Další zneuctění animované klasiky mého dětství. Je pravda, že to mohlo dopadnout ještě hůř, ale už ne o moc. Kombinace živých herců a animace není zrovna nejlepší volba, ale časem se to dá překousnout. Příběh je přizpůsoben malým dětem, ale je až moc jednoduchý a naivní. Výběr herců nebyl nejšťastnější, nejvíc potěší má oblíbenkyně Anna Faris. Režisér Eric Brevig zrežíroval to co mu ostatní připravili, takže moc nezkazil. Celkem slušnej českej dabing, ve kterém asi nejvíc zazářil Hádek jako Boo Boo. Já jsem zklamanej, ale pro děti je to ideální! Původní seriál je prostě klasika! [viděl v kině 3D verzi] [35%]