• Krátkometrážní

Gulliverovy cesty (2010)

Tak tohle je obrovskej průser, tenhle film se dá definovat dvěma slovy: "Všechno špatně!". Knižní předlohu jsem nečetl, takže to pro mě není takovej šok jako pro ostatní, ale i tak obrovské zklamání. Moc jsem toho nečekal, ale i tak jsem překvapen. Největší průser je scénář, připadá mi jako by ho dvě šestileté děti zpatlaly během tří hodin, a to ho mají na svědomí pánové Joe Stillman (Shrek 1 a 2..) a Nicholas Stoller (Yes Man..), nechápu co se jim stalo. Režisér Rob Letterman měl raději zůstat u animáků, jeho Příběh žraloka je velmi slušná záležitost. Úplně zbytečnej film u kterého jsou zajímavé akorát originální úvodní titulky a sympatická Amanda Peet a hlavně sexy Emily Blunt. Chápu, že to má být film pro děti, ale všechny vtipy jsou hrozně hloupé a trapné. Raději zapomenout! [viděl v kině 3D verzi] [20%]

127 hodin (2010)

Opravdu neskutečnej zážitek! Tenhle film se ocitl v těch nejlepších rukou a na výsledku je to znát. Danny Boyle prostě umí, jeho styl mě nikdy nepřestane překvapovat. Příběh, který by vystačil na 20 minut, pojal ve velkém stylu a natočil silnej film, plný napětí a emocí a ta hodina a půl je úžasnej zážitek! James Franco zaslouží obrovskou pochvalu, protože to zahrál neskutečně procítěně a jeho one man show zaslouží obrovské uznání. Musím pochválit dokonalej střih, těch prvních dvacet minut tak svěle zaujme, že film vás už nepustí. A navíc perfektní hudba, která má obrovské kouzlo a dokonale tam sedí. Poslední půl hodina je úžasným koncertem emocí, která je vypilovaná na jedničku. Scéna s amputací ruky je jedna z nejsilnějších scén vůbec. Fakt síla! Perfektně zvládnutý film, který si zaslouží status kultovní! [viděl v kině] [100%]

Terminator Salvation (2009)

Popravdě jsem tomuto projektu moc nevěřil, ale ještě teď hledám svou spodní čelist pod stolem! Obrovské překvapení, samozřejmě tenhle film musím hodnotit jako samostatný, protože původní trilogie je nepřekonatelná. Tenhle film má kvalitní nápad, nadprůměrnou režii, slušný scénař a dobré obsazení. Christian Bale se své role zhostil až překvapivě dobře a Sam Worthington ho skvěle doplňuje. Mezi ženami vyčnívá pěkňoučká Moon Bloodgood, které to opravdu sluší. Potěší i digitální Arnold. Velmi povedený projekt! [viděl v kině] [90%]

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

A do třetice bezkonkurenční nářez! Výměna režiséra je už od prvních minut znát, ale Jonathan Mostow zaslouží obrovskou pochvalu. Film stojí na velmi kvalitním scénaři a brilantní režii. Navíc opět úžasný Arnold, který se jednoznačně pro tuto roli narodil. Ve "vedlejší" roli překrásná Kristanna Loken jako T-X potvrzuje vyjímečnost tohoto díla. Pro mě jeden z prvních megafilmů na kterých jsem byl v kině a za to jsem nesmírně rád. Měl jsem vyvalené oči ještě několik hodin potom. Film šlape od prvních minut na výbornou a působivý megalomanský závěr už je jen třešnička na dortu. Opravdu skvělá podívaná! [viděl v kině] [100%]

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Pro mě jednoznačně srdcová záležitost! Tento film boří všechny mýty a ve svém žánru nemá konkurenci. Vše je zde vypilované na jedničku. Tradičně skvělá režie, podtrhnutá originálním scénářem a nadčasovými vizualními efekty. Arnold proti Robertu Patrickovi je jeden z nejlepší soubojů na plátně vůbec. Skvělé obsazení doplňují Linda Hamilton a velice přesvědčivý Edward Furlong. Nemám co vytknout, nadčasová a nestárnoucí klasika která nikdy neomrzí! [100%]

Terminátor (1984)

James Cameron započal nesmrtelnou kultovní sérii tím nejlepší způsobem! Tomuhle se nedá nic vytknout, všechno funguje na jedničku. Skvělý příběh, který nikdy nezačne nudit. Sympatické výkony všech zúčastněných herců. Arnold Schwarzenegger má čich na kultovní filmy. Tohle je absolutní top 80. let. Je k nevíře, že v takové záplavě hloupých béček vznikne za směšný rozpočet nesmrtelná klasika, která ani po letech neztrácí nic ze svého kouzla. Na svojí dobu perfektní efekty, kterými James vždy překonal vše předtím. Klobouk dolů před všemi, kteří vytvořili základní kámen pro jednu z nejúspěšnějších sérií vůbec! [100%]

Hra smrti (1978)

Zbytečně dotočená hodina filmu! Je hrozně nudná a hlavně úplně stupidní. Špatnej střih, protože ty vložené scény z předchozích filmů, to je jak pěst na oko. Měli nechat jako krátkometrážní film jenom těch cca. 20 minut s Brucem a stejně by na to lidi chodili. Takže první hodina je skoro čistokrevnej odpad, až asi na dvě vyjímky. Ale když se konečně ukáže Bruce je to jak balzám na duši! Opět perfektní choreografie a skvěle vymyšlené scény, které samozřejme ve střižně také zmrvili. Protože tam absolutně chybí ještě dva spolubojovníci a nejhorší je, že jsou občas vidět i jejich stíny a dokonce i jedna mrtvola. Ale když to překousnete, můžete si užít posledních 20 minut legendárního Bruce na scéně ( i když scény natočil ještě před natočením filmu Drak přichází ). Je ho strašná škoda, ale i tak toho za svůj krátký život dokázal opravdu hodně! R.I.P. Bruce Lee!!! [50%]

Drak přichází (1973)

První a poslední americký film Mistra! Hned od začátku je tam cítit ten americkej styl, ale to filmu vůbec neškodí. Celej film jednoznačně stojí na Bruceovi a to ten to zvládá na jedničku. Robert Clouse odvádí poctivou řemeslnou práci, ale od něho stejně bylo zapotřebí aby film držel pohromadě. Scénář Michaela Allina je sice jednoduchý, ale se spoustou zajímavých scén, takže i tady to dopadlo dobře. Hlavní složkou filmu je samozřejmě choreografie a ta absolutně nemá chybu! Navíc potěší dvouvteřinová role Jackie Chana a samozřejmě perfektní scéna se zrcadly. Poslední Bruceův dokončený film, který z něho udělal hvězdu i v Americe. Bohužel sám se premiéry nedožil. Až na pár hluchých míst, film perfektně šlape a to je hlavní. Takže vřele doporučuju! [80%]

Cesta draka (1972)

Vysněný projekt Bruce Lee, který vyšel na jedničku! Do tohoto filmu dal Bruce všechno, byl režisér, hlavní hrdina, scénárista, producent (společně s Raymodem Chow)... vybíral obsazení, domlouval lokace, sháněl rozpočet, dohlížel na hudbu a dokonce si ho sám sestříhal, ale hlavně opět nejvíc zazářil skvělou choreografiíí! A právě proto je to jeho nejlepší film, i když všechny jsou skvělé, takže je to vlastně jedno. Úžasný výběr prostředí, první hongkongský film točený v Evropě a rovnou v Římě. Navíc chytré obsazení dlouholetých kamarádů Chucka Norrise a Boba Walla a k tomu ještě krásná Nora Miao. Některé scény byly dokonce spíše komediální, v první půlce filmu. Prý se natáčelo až 18 hodin denně a Bruce sehnal rozpočet 250 tisíc dolarů, takže při natáčení v cizině si musel dávat velký pozor, aby mu vystačil. Další skvělá ukázka perfektního kung-fu. Perfektní scéna, kdy používá dvoje nunčaky, ale hlavně závěrečná bitva s Chuckem stojí za to! Ještě musím doporučit bonusy na DVD, ať už rozhovory s Bobem Wallem nebo Bruceovým bratrem Robertem, ale také ukázky a kamerové zkoušky Bruce v Americe. Krásná podívaná! Bruce bude navždy nepřekonán! [90%]

Pěst plná hněvu (1972)

Výbornej film! Bruce Lee měl možnost ovlivňovat konečnou podobu filmu a dal si záležet. Všechny bojové scény jsou z jeho hlavy a je to pastva pro oči. Krásné zpracování typického hongkongského filmu o pomstě. Bruce je na úplně jiné úrovni než zbytek herců. Navíc nádherné souboje ve kterých mistrovsky ovládá nunčaky. Dokonce se i zamiluje a nutno říct, že jeho partnerka je velmi sympatická. Zajímavý konec potvrzuje nesporné kvality tohoto filmu. Jen to chtělo o patnáct minut kratší stopáž aby si člověk více vychutnal ty souboje. Jinak bravurní práce! [85%]