• Krátkometrážní

Narušitel systému (2019)

Tento film byl opravdu nepříjemě impozantní, zejména s ohledem na to, že je to režisérky první celovečerní film. Helena Zengel, která hraje Benni, byla výborná a skvěle jí sekundoval Albrecht Schuch v roli vychovatele. (KVIFF2019)

Náš den přijde (2010)

Konečně Cassel po Zvrácený dostal roli kterou si představuju. Absolutně šílený film, který popisuje nepředvídatelnou a zvrhlou cestu dvou lidí, jeden znuděný svojí prací a druhý jak se v obsahu píše zrzavý budižkničemu na útěku z domu. Hudba po celý film je dokonalá, zvláště nakonci při scéně s balonem je úchvatná. Sice trochu depresivní ale neskutečně SVOBODNÝ film.

Nauka o snech (2006)

Nesympatický film v mnoha směrech od herců po celkové provedení a celé je to až moc nuda. Dlouho jsem ten film odkládal, protože jsem tušil, že to nebude to pravé což byla pravda a to podobné filmy miluji.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Hra Silent Hill ve mě za mlada dokázala vyvolávat neskutečné děsy a vždycky jsem se k ní rád vracel, takže musím říct, že tak první půlhodina snímku ve mě vyvolávala příjemné pocity nostalgie. Vše příjemné ale končí příjezdem do samotného Silent Hillu, kde všechno ztrácí smysl a jedna zbytečná scéna střídá druhou. Ke konci mě vůbec nazajímalo jak to dopadne a tak jsem si jen užíval výbornou Yamaokovu hudbu.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Po výborně vtipné jedničce i dvojce rozporuplné pocity. Mrzí mě, že se příběh věnoval spíše vedlejším postavám, kterých tu bylo až příliš moc. Ke konci už to působí až moc nudně a zmateně. Samotný konec to ale zase naopak trochu tlačí nahoru. Zatím slabé 4* z nostalgie a za opakování výborných hlášek z předešlých dílů.

Nebezpečná známost (2005)

Nejdůležitější na tomto filmu je to, že mě dokázal neskutečně vtáhnout do děje hned od prvních minut a po celou dobu až na závěrečnou čtvrthodinu mě nepřestal bavit a zajímat. Může za to především atmosféra a bytové prostory domu, kde napětí funguje na jedničku. Jen škoda, že velmi pomalé tempo se ke konci mění ve zběsilé odhalování pointy. Zrovna tady si myslím, že by trochu delší stopáž vůbec nevadila. Během filmu se mi vybavil Polanski, Lynch a Morales. A to podle mých měřítek znamená velmi kvalitní film.

Nedotknutelní (2011)

Hrozně moc nadhodnocené. Takové milé občas vtipné drama, dojemné mě to nepřišlo vůbec a navíc je to hrozně předvídatelné.

Nejvyšší nabídka (2013)

Poslední dobou ze mě opadala taková ta filmová vášeň a nadšenost. Zkrátka jsme filmům nevěnoval tolik času jako dříve. Naštěstí jsem narazil na tento skvost, který mi tu lásku k filmům hodně připomněl a v budoucí době se určitě polepším. Příběh byl geniální i když konec už méně pravděpodobný i tak jsem byl ale velmi spokojen. Dále pak charakter postavy Virgila Oldmana a jeho způsob života prostě to všechno mě neskutečně přitahovalo. Zklamán jsem byl jen s obsazením hlavní ženské role jinak vše bylo v naprostém pořádku.

Nekonečný víkend (2008)

Originální nápad, krásné prostředí a posledních 20 minut to na tři hvězdy dá. Jinak po zbytek filmu je to slabší drama s pár znepokojivými momenty.

Nemilovaní (2017)

Boris a Žeňa nemohli být jiní, sami totiž vyrůstali bez lásky. Ona pořád na mobilu předstírá zábavnější instagramový život, on se velice bojí ztráty lukrativní práce a Aljošu nechce nikdo. Scéna, kde Aljoša brečí za dveřmi mi ještě dlouho zůstane v paměti. Trošku mě mrzí, že film více nevykreslil postavu Borise jinak spokojennost.