• Krátkometrážní

Sigur Rós: Leaning Towards Solace (2012) (hudební videoklip)

Takhle si nějak představuji kvalitní krátkometrážní snímek. Podmanivý od začátku do konce. S výbornými herci bych ještě vyzdvihl brilantní práci kamery a hudby.

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Sice dokoukat to dokonce chce pořádnou dávku vůle ale co se se mnou dělo po tom to dokáže jen mistr Lynch. Nejenom, že mi zvonilo v uších ještě pěknou dobu po tom ale je neskutečné jak dokáží Lynchovi filmy působit na podvědomí a jak mi pracoval mozek. Tady to platí dvojnásob.

Skin Walker (2019)

Celé je to až příliš chaotické a spoustu otázek zůstane nezodpovězených. Nadruhou stranu po řemeslné stránce tomu nemám co vytknout. Vyzdvihl bych skvělou kameru, masky a kostýmy. Škoda slabého scénaře.

Skyfall (2012)

Filmové pohlazení. Nádherná kamera spolu s úžasnou výpravou dávájí tomuto snímku skvělou atmosféru s několika nezapomenutelnými scénami. Jediný kaz vidím v Naomie Harris, která mi nesedí. P.S. Od dnešního dne už není můj sen Las Vegas ale Šanghaj, protože si občas taky rád zatočím :-)

Sladký východ (2023)

Na tento film jsem se dostal náhodou a po prvních deseti minutách jsem byl hodně v rozpacích. Poté se ale prudce změní způsob vyprávění a já byl hodně spokojen. Hlavní představitelka výborná ale Simon Rex (znán jen ze Scary Movie) byl fenomenální. Kvalitní 4*.

Slavnosti sněženek (1983)

Nejlepší český film s nepřekonatelným Rudolfem Hrušínským a Jaromírem Hanzlíkem. Pobaví i dojme zároveň.

Slunovrat (2019)

Ari Aster je mistr světa ve scénách když někdo oplakává ztrátu svého blízkého. Převedl to už i ve svém předcházejícím snímku a tady to opět byla pro mě nejsilnější scéna, bohužel ale už v samotném začátku filmu. Zbytek mě neuvěřitelně bavil, každá scéna hýřila nápady, ujetostí a barvami. Na plný počet to ale zatím za mě není, filmu uškodil hlavně trailer, který sliboval něco jiného a také nějaký výraznější zvrat, protože to bylo všechno až moc nalajnované a prakticky nic nepřekvapilo. Celkově je to těžší na strávení ale myslím si, že to ještě docením více.

S Madonnou v posteli (1991)

Na Bilanci s tajemstvím to sice svojí hloubkou a vyzněním nemá ale o to je to větší kult. Co se týče hudební stránky tak turné Blond Ambition řadím na čtvrté nejlepší místo všech Madonnin turné. Za zmíňku stojí hlavně píseň Live To Tell. Pro fanoušky kult a povinnost pro ostatní absolutně nedoporučuji, protože by si mohli Madonnu pěkně pohoršit a kdo jí je už pohoršen a nemá jí v lásce ať se tomu absolutně vyhne. Jestli se chcete o královně popu něco dozvědět sáhněte radši po Bilanci s tajemstvím.

Smršť (2024)

Po skvělé Trhlině jsem doufal, že Peter Bebjak natočí ještě nějaký mysteriózní film, jelikož je to můj nejoblíbenější žánr a ono se to podařilo. Takových filmů je u nás hrozně málo a já jsem byl spokojený hlavně s atmosférou a hereckými výkony. Proběhla i husí kůže. Výsledek kazí malinko dlouhá stopáž a pár delších scén ale i tak silné 4*.

Smrt jí sluší (1992)

Nic moc velkého jsem od toho nečekal ale opravdu jsem se několikrát pořádně zasmál. Tento dost černý humor mi parádně sednul. Charaktery postav jsou opravdu výborně napsané a celkově scénář je velmi milý a zábavný. Navíc ústřední herecká trojice je v nejlepší formě, tak co víc si přát?