• Krátkometrážní

Beze stop (2018)

Minimalismus ve scénáři umožňuje spíše příběh vyprávět vizuálně což je hodně dobře. Mírové prostředí a venkovská americká kultura sousedí s rušnými dálnicemi městské společnosti, přesto se navzájem doplňují. Totéž platí pro vztah otce a dcery. Otec, který se bojí být objeven a přizpůsoben modernímu světu, je v kontrastu s jeho dcerou, která touží po jakési stabilitě, poté, co zažívá záblesk normálnosti. Nicméně tato vazba mezi nimi mě skutečně zaujala. Nikdy se o ničem moc nedomlouvají, nikdy se nepohádají, chyby si rychle odpouští a rozumí jeden druhému. Bylo to krásné sledovat. Foster a McKenzie byli senzační společně. Trošku bych čekal jiný konec ale hodně silné 4*.

Big Lebowski (1998)

Když jsem viděl tento skvost poprvé dal jsem mu jen 4* a moc jsem mu nerozuměl. Po druhém a třetím shlédnutí jsem to začal chápat a říkat si: Kdo by nechtěl žít jako Dude? Každá postava je jedinečná a nezapomanutelná, zvláště Walter Sobchak a Maude Lebowski. Neskutečně pohodový a klidný film. Jo a jedině v dabingu.

Bitevní loď (2012)

Dlouho jsem neviděl tak nesympatický výběr herců jako zde a to nenarážím na Rihannu, která mi vadila skoro nejméně. Děj je nudný, většinou se nic neděje jen střelba z jedné lodi na druhou vesmírnou loď a pořád dokola. Nečekal jsem nic a taky jsem nic nedostal. Liame čemu jsi se to proboha upsal?

Boj s obry (2017)

Šálek mého čaje. Podobné jako Terabithia ale mnohem temnější a depresivnější nadruhou stranu mnohem atraktivnější prostředí a hlavně chyběla Leslie (AnnaSophia Robb) a to nechci nijak schazovat výkon hlavní hrdinky, která byla výborná. Jediný kdo mě vadil byla Zoe Saldana. Silné 4*.

Bourneův odkaz (2012)

Lepší jako Agent bez minulosti to není ale jelikož Greengrassův styl se mi vůbec nelíbí tak Bourneův odkaz řadím na druhé místo celé série. Sice akčních scén bych tu čekal trošku víc, hlavně v první polovině ale všechno to nahrazuje charisma jak Jeremyho Rennera tak především Rachel Weisz. Poslední scéna je nejlepší z celého filmu.

Bouře (2016) odpad!

Peklo všech pekel. Popis vůbec neodpovídá tomu co se děje ve skutečnosti. Totálně natahovaný, vymyšlený a hlavně nudný ,,prý" dokument.

Bratři Bloomovi (2008)

Rian Johnson je určitě nadaný filmař ale zatím všechny jeho filmy byly čirý průměr a vždycky tomu něco málo chybí, aby se konal silnější zážitek. Tady je tomu z větší části znovu tak, protože děj je velmi utahaný a ke konci tomu neskutečně dochází dech. Vše zachraňují Mark Ruffalo a Rachel Weisz, která se do komedií podle mého vůbec nehodí ale tohle zvládla výborně a nakonec i děj odehrávající se v Praze. Zatím nejlepší Johnsonův film ale jak jsem psal nazačátku pořád jen malinko lepší průměr.

Brazil (1985)

Nadčasovost a Gilliamova geniální vize, do které se bohužel řítíme. Hodně zneklidňující snímek, který po každé projekci působí depresivněji.

Brutální vedro (2023)

Zvláštní velice zvláštní snímek ale jak se snažím všemi způsoby najít nějaký ten přesah tak mi to na ty 3 * prostě nedá. Velké plus za dané téma a moje rodné Pardubice ale celé mi to přišlo tak nějak laciné.