• Krátkometrážní

Bůh masakru (2011)

Začátek filmu je průměrný ale postupně to nabírá na obrátkách ve všech směrech hlavně v dokonalých a vtipných dialozích. Škoda jen toho volnějšího začátku a krátké stopáže, protože půlhodinka navíc by se vůbec neztratila.

Bulvárek (2012) (pořad)

Nemám rád tento typ pořadů ale musím říct, že Kristelová moderuje dobře a i výběr otázek na hosty docela ujde. Ostatní reportáže jsou na odpad.

Býk (2019)

Býk má u mě smůlu, že jsem viděl nedávno o mnohem lepší film na podobnou tématiku a to srbský Jižní vítr, který byl zkrátka lepší ve všech směrech. Nevím jestli se to úplně hodí srovnávat tyto dva snímky, protože Býk měl určitě menší rozpočet a jedná se o režisérský debut ale hlavní je, že obsahuje nezajímavou zápletku se spoustou nezajímavých scén a plytkých postav. (KVIFF2019)

Camino (2008)

Jediné co bych tomuhle skvělému a lidskému snímku vytknul by byla jeho délka, ale to je jenom maličkost. První hodina a poslední půlhodinka mě neskutečně potěšila úplně ve všem a to se mi už dlouho nestalo. Prostřední část by mohla být sice trochu kratší, ale důvod proč to neztrácí na kvalitě je výborná Narea Camacho a Mariano Venancio v roli otce Caminy. Náboženské řeči mě ve většině filmů docela vadí, tady se to dá v pohodě překousnou, protože to do příběhu pěkně pasuje. Je to sice doják s kýčovitými scénami ale neskutečně krásný, emoční a pěkně natočený film.

Cargo (2009)

Konečně po dlouhé době sci-fi z vesmírné lodi, které mělo ale rozhodně navíc. Dojem kazí slabí herci a docela nevygradované vyprávění příběhu. Nadruhou stranu ne to, že se jedná o evropský film tak atmosféru a hlavně vizuál je na dobré úrovni. Trošku lepší průměr.

Cell (2016)

Postapokalyptických filmů není nikdy dost a tak jsem i tentno uvítal. Začátek je největší klad snímku. Hned se jde na věc a propuká celkem slušný masakr. To je tak ale na celém filmu všechno. Dále už je to jen podprůměrné putování po zničené zemi. Efekty jsou katastrofální ale nadruhou stranu to zachraňuje aspoň sympatické obsazení.

Climax (2018)

Gaspar Noé, moje číslo dvě mezi režiséry opět stvořil film, který bude většině lidí nepříjemný jak po fyzické tak i psychické stránce. Mě ale zaujal nesmírně a kdo má rád ve filmech totální chaos, anarchii, experimentální kameru, titulky všude možně jen ne na konci filmu a pár ostřejších záběru bude absolutně unešen.

Coherence (2013)

V těchto filmech se cítím jako bych se tam já sám vyskytoval a to je moc příjemný a vzrušující pocit. Husí kůže mi naskočila hned několikrát. Dialogy jsou uvěřitelné a v některých částech neskutečně zajímavé a k zamyšlení. Bohužel to ale má pár slabších pasáží a hlavně ze začátku mě neoblíbený střih jinak určitě nadprůměrná záležitost.

Come True (2020)

Neskutečně nádherný vizuál s podmanivou hudbou ve mě po celou dobu vyvolávaly pocit spokojenosti. K ději bych měl pár výhrad ale jelikož proběhla párkrát husí kůže (ani tak ne ze strachu) tak tomu přilepším a dávám plný počet. Vizionářské dílo a troufnu si říct, že až tak moc o horor nejde.

Contratiempo (2016)

Přiznám se, že pointu jsem tušil brzo ale stále jsem doufal, že bude jiná tohle se mi zdálo mimo realitu a závěr mě tak lehce zklamal. Jinak film výborný s gradujícími scénami a sympatickými herci. Silné 4*.