• Pohádka

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Velmi milé překvapení. Po klesající úrovni předchozích dílů jsem si říkal, že pětku zkouknu jen aby se neřeklo a ono to nakonec bylo po úvodním dílu snad to nejlepší, co Piráti z Karibiku přinesli. Osvěžující, zajímavá zápletka, uzavření některých nedokončených linek, vlastně kdyby to byla celá tečka za touto sérií, byla by více než důstojná. Jestli opravdu bude i šestka, asi se zase budu bát, co to bude. Ale možná budu podobně jako v případě Salazarovy pomsty zase příjemně překvapen.

Lotrando a Zubejda (1996)

Oblíbená pohádka a písničkami Svěráka a Uhlíře nesmí chybět o žádných vánočních svátcích.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Je vidět upadající kvalita Pirátů z Karibiku s každým dalším dílem. Začalo to skvělou svéží jedničkou a pak to bylo víceméně dokola jedno a to samé s pár odlišnými prvky, takže není divu, že čtvrtý díl už trochu nudí. Penelope Cruz byla zajímavým osvěžením v hereckém obsazení, kde již chybí ústřední dvojice Orlando Bloom a Keira Knightley. Zajímavá byla mini rolička mé oblíbené Judi Dench. Schválně - kdo z vás ji zaregistroval? Jinak plusové body sbírá čtyřka rozhodně za scénu s mořskými pannami, to bylo vskutku perfektní.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Tenhle film už letos řadím mezi klasiky. Perfektní obsazení ústřední trojice, skvělý a originální příběh. Skoro se nechce věřit, že to je z roku 87.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Nejedná se o žádné veledílo, ale celá série patří k mým oblíbeným filmům už od dětství. Líbí se mi především akce a technické vychytávky a hračky.

Stepfordské paničky (2004)

Komedie, ve které se snoubí trojice skvělých dam v hlavních rolích - Nicole Kidman, Glenn Close a Bette Midler. To je prostě záruka kvality. Retro nádech Stepfordu je taky super, i v kombinaci s futuristickými vymoženostmi.

Mumie se vrací (2001)

Můj oblíbený film plný akce, vtipu a skvělého Egypta. Vždy se rád podívám. A navíc je to pár informací, které doplní první díl. Prostě parádní druhý díl. Obsazení je smypatické. Pátou hvězdu jsem nedal za ne úplně povedené CGI Krále škorpiona.

Drsňačky (2013)

Je to skvělá zábava, Sandra a Melissa jsou super dvojka, dost jsem se tomu nasmál. Komedie jak se patří. Můžu jedině doporučit. Šablonovitě předvídatelné, ale to vůbec nevadí...

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Závěr hlavní trilogie je víceméně povedený a akční, občas možná až moc. Je to dlouhé a někdy i zbytečně zmateční. Hudba, masky a kostýmy jsou však svkělé a drží hodnocení na lehce průměrné hodnotě. Neumím si představit, co dalšího může tahle série ještě přinést, ale o to víc zvědavý jsem.

Dárce (2014)

Hodně zajímavý dystopický svět, který se zprvu tváří jako utopie. Literární předlohu jsem zatím nečetl, ale film se mi líbí. Je zajímavé především zpracování v černobílých barvách a postupné "vybarvování". Působí to hodně efektně. Ani obsazení není nijak špatně zvolené. Za mě velmi dobré sci-fi.