Drsňačky

Heat, The

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2013, 117 min (Director's cut: 120 min)

• Cervenak

Nudné buddy klišé v podaní najotravnejších herečiek súčasného Hollywoodu. Bez chémie, bez tempa, bez gradácie. Dal som tomu šancu kvôli Feigovi, ale na jeden dobrý gag pripadá asi 10 minút hysterickej hlušiny. Fakt nie.(17.7.2013)

Rozpočet $43miliónovTržby USA $159,581,587Tržby Celosvetovo $230,781,587Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,231,713 //počet predaných kusov 670,284Tržby za predaj DVD v USA $25,145,306 //počet predaných kusov 1,483,102║ tak toto je v USA hit?? fakt riadny podvkus tam musia mať, absolútne režisérsky amatérska suchopárna schématická banálnosť kde Sandra Bullock hrá fakt otrasne bez chuti, len sa tam premáva, občas nejaký ten frk výjde ale prevažne dosť ťažká otravnosť, ruky preč /videl v kine: 25%/ __moja recenzia(3.8.2013)

Překvapivě plné opravdu vtipných a výborných gagů. Např. scéna kdy Sandra Bullock provádí naprosto zbytečnou tracheotomii je fakt vtipná a takových tam je více. Navíc je to hypernekorektní a nejpoužívanější slovo je píča. Jenže je to bohužel strašně dlouhé a tím pádem to chvílema drhne a neodsejpá. 120 minut je na takovouto prvoplánovou komedii fakt moc. Ale na to, jak strašlivou píčovinu jsem čekal, je to opravdu super film.(21.11.2013)

• Nathalie

Jeden z těch pekelných filmů, kdy se stydíte i za ta dvě uchechnutí, co z Vás omylem vyšla.(25.9.2013)

Já jsem se bavil.(6.10.2013)

• choze

Šablonovitá holčičí buddy movie se stopovým množstvím akce, která díky nulovým ambicím a díky tomu, že na Sandru (byť klasicky nevtipně přehrávající) se dobře kouká a Melissa celkem hlásí, obhájí průměrnou známku.(26.10.2013)

• genetique

Naozaj nechápem stupiditu amerického publika, keď z túto rádoby-komédiu dokázali nakŕmiť toľkými zelenými bankovkami. Až taký problém by to nebol, pokiaľ by bol príbeh akási paródia policajného prostredia. Bohužiaľ tento film však tvorcovia mysleli naozaj vážne a miestami som sa naozaj cítil trápne - hlavne za samotných hercov a v neposlednom rade aj sám za seba. Naozaj som sa snažil, rovné dve hodiny som sa snažil prísť na chuť tomuto humoru. Humor, ktorý je postavený na rozdielnych povahách policajtov je vďačným objektom scenárostov, toto je však dvojhodinová uvrešťaná smršť nevkusných narážok a nevtipných žartov. Táto dvojka mala totiž k sebe tak blízko ako američania k zdravému životnému štýlu, chémia tu absolútne nefungovala. Dokonca som im ich postavy neveril ani kým narazili vo filme jedna na druhú. Scenáristi by mohli pochopiť, že fuck-ovanie stále dookola už dávno nie je terno. Po tom všetkom do toho v závere bez hanby vopchajú nejaký pokus o dramatické vyvrcholenie, tak tu už končí všetka sranda. Dobrý výber hudby a tých pár scén, ktoré ma rozosmiali za to ale naozaj nestáli. Je množstvo filmov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť oveľa viac. 35%.(19.1.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Mám vrozenou slabost pro komedie i pro ozbrojené holky v maskáčích a o to víc mne mrzí, že jsem byl přinucen k tak nízkému hodnocení. Těch několik skvělých fórů z celkem povedeného začátku mne totiž celkem navnadilo, ale v nekonečné stopáži nakonec převážila trapnost a řešení problémů s rodinou, životem, prací či kocourem. Kdyby se zkrátka jenom hledaly šéfovy koule, používaly metody biče a biče či pohodově zneužívaly pravomoci veřejných činitelek, tak bych s hvězdami rozhodně tolik nešeřil.(26.10.2013)

• Botič

Stejně otravné jako Cop Out. Po Bridesmaids jsem od Feiga čekal něco víc, než jen rutinní komedii zbytečně nafouknutou do dvou hodin. Proč si Sandra Bullock od Slečny drsňák vybírá pořád dokola jednu a tu samou roli a jen výjimečně to prokládá něčím zajímavějším jako je Gravity? Jakoby se bála opustit svojí comfort zone!(6.10.2013)

Za mě 50%. A neudělám s tím vůbec nic. Je to prostě slabé, přitom by to mohla být opravdu paráda. Musel by to ale řežírovat někdo jiný a psát scénář jakbysmet. Prostě: Nevyužitý potencilál.(13.8.2013)

• cukorek

Na Sandru Bullock sa pozerám celkom rád, nie len kvôli jej výrazným črtám tváre, ale hlavne kvôli jej presvedčivom vystupovaní. Vie sa celkom dobre prispôsobiť svojím rolám, či sa jedná o komédiu (niekedy je náročné zahrať aj blbú postavu, tak aby sa ľudia pobavili), či náročný thriller, alebo kriminálku. Na druhej strane mi neskutočne leží v žalúdku Melisa McCarhy, ktorá pôsobí ako strašiak na poli, ktorý odháňa od seba všetko čo má nohy. Možno, že ona je spokojná s takými rolami v ktorých ju v poslednej dobe vidíme, ale na lepšie asi nemá, keďže sa pohybuje v kruhu najblbších a najnechutnejších postáv. Preto aj moje hodnotenie ostalo na hranici 40 %. Človek sa pár krát pri pozeraní aj zasmeje, ale pár krát ostane aj zhrozený nad duchaprázdnym a nezáživným prezentovaním niektorých scén.(30.10.2013)

Pár awkward momentů tady bylo, to jo, ale takhle jsem se už dlouho nenasmála. Utahování si s testosteronem nabitých buddy movies se Feigovi povedlo na jedničku.(6.10.2013)

• Pepinec

Tahle nepodařená ženská verze Smrtonosné zbraně má s vtipnou komedií společného asi tolik, jako okurek s peckovitým ovocem, navíc se bohužel jasně ukázalo, že Gravitace byla pouhý úlet. O Melisse nemluvě, ta by měla dodatečně profackovat rodiče, že jí dovolili stát se herečkou.(14.12.2013)

• predators

To LIVINGDEAD: Já jsem se nebavil.(2.11.2013)

Čekal jsem peklo, ale nakonec to nebylo tak zlé, jaká byla očekávání. Sandra zde trochu znásilňuje svou postavu ze "Slečny drsňák" a McCarthy kleje a vypadá děsně, ale přesto film docela zabavil a překvapil tím, že se nebojí přitlačit na pilu a to převážně na poli nadávek a vulgarity, což mi na filmu sedělo asi nejvíce. Neškodilo by tak o půl hoďky zkrátit, ale jinak se jedná o slušnou a nenáročnou zábavu.(29.10.2013)

• Wacoslav1

Picovina ktera snad muze bodovat jenom u vymletyho a obezniho emerickyho publika tu tlustoprdku bych kopnul do toho jejiho odpornyho ritaku az by se tejden nevysrala Bullockova sice uroven jeste ma a stavu neztratila ale na to aby to zachranilo tuhle nevtipnou zoufalou kriplarnu je to kurevsky malo(10.8.2013)

• mzss1

Tak co tu máme za film ? Drsňačky ? Spíš demenťačky ne ? No, celkově hrozná blbost no. Na odpad to u mě není. Zas tak často odpady neudílím, ale dát 1 hvězdu je pro mě opravdu málo. Trailer mě zaujal víc. Říkal jsem si, tak taková blbůstka na 2 nebo na 3 hvězdičky, ale dopadlo to o dost hůře. Ani se to prostě nedá nějak dlouze popsat. Přesto to nějak zkusím, abych co nejlépe vyjádřil mé pocity z tohoto skvostu. Tak nejdřív se třeba vrhnu na herecké obsazení. Sandra Bulock není vyloženě špatná herečka, má pár dobrých filmů, třeba dva filmy Nebezpečné rychlosti. Nebo si střihla i celkem větší roli ve filmu Demolition man, kde hrála po boku Sylvestera Stallona. No ještě se pár filmů s ní najde, ale poslední dobou to jde s ní z kopce. Zde už opravdu nehrála moc dobře a ani se moc nesnažila. Zde už jasně připomínala ty primitivní pubertácké dYlči v těhle novodobých romanticko-dementních záležitostech. Musím ale uznat, že na svůj věk, vypadá dobře. No a co se týče Sandřiny partačky Melisy nebo jak se jmenuje ? Sakra, tak ta to zabila celé. Jen když už promluvila, tak jsem myslel, že radši uteču od filmu. ;) Takže na vtipnou polohu si zde snaží hrát Melisa. Hmm, tak nevím nevím, možná má každý svůj vkus, ale dívat se na ní jak řve, snaží se být hrozně cool, dělá bordel v šéfově kanceláři, jakým způsobem jedná a řeší nějaké případy nebo co to bylo za pokusy. Takže filmu chybí veškerá logika atd. No, hezky to tu kritizuju, tak proč jsem nedal odpad ? Jednak, nemám moc v lásce dávat pokaždé odpady. Většinou je mé nejnižší hodnocení tak 1 hvězda, nebo 2. Zde mě pobavila dost jedna scéna, kdy ta blbá Melisa vylézá ze svého auta do toho policejního, takže to byla sice hodně dementní scéna, ale mě dost pobavila. Zbytek filmu už vtipné scény moc neobsahuje. Spíš na konci filmu se tak dvakrát, možná třikrát pousměju. Hlavně, poslední tak dvacetiminutovka je už mírně svižnější, takže asi proto jsem nedal odpad. Abych to ještě shrnul jak film začíná atd. Tak úvod, kdy Sandra se zásahovkou vtrhne do nějakého domu, to mi přišlo vyloženě slabé a suché. Stejně jako celý film, který je téměř bez hudby a vše vypadá lacině jak když je film ještě nedotočený. No po úvodu už je film nesen ve stejném tempu. Takže pak už mírně pobaví poslední dvacetiminutovka, jinač je ve filmu velká NUDA. Melisa je uřvaná, furt na něco nadává, je mi z ní zle. Takže jen 1 scéna dost pobavila, konec byl lepší a jinač nic moc. Velkou chybu film nemá, ale mě jednak nesedl a jednak mi přišel úplně zbytečný. Žánrově se toto snad nedá ani popsat. Jednoduše bych to definoval jako velmi marný a slabý pokus o střeštěnou komedii. Dokonce i nějaký výbuch a raketomet zde byl, což nudu mírně v některých scénách utlumilo, ale to je asi tak celé. Kladů je zde málo. Opravdu nechápu jak tahle blbost mohla v USA za první promítací víkend vydělat více než White house down. Takže bez dalšího popisování na rozmezí mezi odpadem a 1 hvězdou. Já zaokrouhluji na tu hvězdu – zavírám všechny oči co mám. Celkově hodnotím na velmi slabých 13% = *(18.8.2013)

Sprostá & Distingovaná. Agentka FBI Sarah Ashburn je lehce ambiciozní, distingovaná dáma v nejlepších letech pomýšlející na povýšení, která ve svém kostýmu budí dojem upjaté a asexuální dámy. Oprotí ní je policistka z NARC Shannon Mullinsová obtloustlá a nevzhledná řeznice zanedbaného zevnějšku, která zásadně mluví jadrnou řečí, v ledničce má místo jídla zbrojní arzenál a při zatýkání zločinců používá nekonvenční metody. Náhoda chtěla, aby se tyto dvě nesourodé ženy spojily v případu drogového barona z Bostonu, který dlouhou dobu uniká spravedlnosti jako duch a jehož identita není příliš zřejmá. Situačního humoru mohlo být méně a větší porce akce by filmu jen prospěla. Diváky bude iritovat také častý jev v podobě natahovaného vtipu s nedostatečnou pointou. Filmem však často prolétne solidní hláška nebo originální gag. Omlazená Sandra Bullock, která je asi největším lákadlem, velmi zdatně popírá zákony stárnutí a s padesátkou na krku tady vypadá, že sotva překročila třicítku a to hraje postavu starší než její herecká kolegyně Melissa McCarthy, která občas měla sklony přehrávat a moc diváckých sympatií nepobrala, ačkoliv souhra mezi oběma je velmi obstojná. Akce filmu zřetelně chybí a výjma nějakého toho výbuchu či krátké přestřelky se v tomto ohledu nenadějeme. Určitým překvapením je i náznak nějaké naturalistické scény mezi níž spadá i dusící se host v bistru a následně "odborně" provedená tracheostomie. Odpustil bych si také porci trapných gagů, tančící Sandru v baru a s "nudlí" u nosu. Film také velmi pozorně pracoval se zaběhanými klišé, která jsou tolik typická pro takový druh filmu. Občas je obracel naruby, někdy zase schválně přidal na tom, aby si jich divák všimnul a nepřehlédnul je a jindy jim zase dodal sympatický a mnohdy originální rozměr. Tzv. "buddy movies" v ženském vydání jsou poměrně vzácnost a proto si drsné dámy lze užít poměrně bez větších námitek, protože v opačném případě dámy tasí zbraně a nikoliv ty ženské. Mé hodnocení: 70%(12.8.2013)

• Spiker01

Bída s nouzí. Párkrát jsem se zasmál, ale to je asi tak všechno. Navíc je to děsně dlouhý. Takový filmy by neměly přesáhnout 90ti minut...A ten výbuch byl po vizuální stránce vážně příšernej...30%(20.10.2013)

• maseer2

nechutně vyžraná Melissa (nic proti prostorově výraznějším lidem, ale já vypadat takhle, tak si nestoupnu ani před zrcadlo, natož před kameru) a Sandra, na kterou se naopak pořád moc dobře dívá, vrší jednu trapnost na druhou a já se celou dobu jen nervózně vrtěl v sedačce kina při odpočítávání času do konce a kroucení hlavou nad tím, čemu se proboha celý sál směje.. jestli měly reakce diváků na testovací projekci CinemArtu v kině Atlas zhruba odpovídat vkusu českého publika, tak pak vlastně konečně začínám pořádně chápat fenomén Babovřesky.. jo, všehovšudy jsem se asi třikrát (možná dokonce pětkrát) lehce zasmál a pár scén nebylo vyloženě tristních, ale jako celek mi tahle rádoby akční komedie o dvou policajtkách příšerně lezla krkem.. ať už kvůli debilnímu vztahu mezi dvěma hlavními hrdinkami a jeho ještě debilnějšímu vývoji anebo kvůli celkové profláklosti děje a nulovému tempu celého filmu.. P.S.: chvíli jsem zvažoval 2*, ale nakonec volím přísnější variantu..(1.6.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13