Upír Nosferatu (1922)

Nemôžem povedať, že ma to nebavilo, pozerať na nemý film (u ktorého však 50% atmosféry vytvára hudba) a pritom ani na chvíľu sa nenudiť je obdivuhodné. Kamenom úrazu je ale môj menší problém s nevyrovnanou atmosférou filmu( začiatok a mierne prestrihy "čo nového v meste" ?) my jednoducho do celého vyznenia filmu nesedeli (po dopozeraní som si uvedomil ,že ak by od začiatku tvorcovia hustili dusnú atmosféru,tak to by potom bola podívaná) . Hviezdou filmu je samozrejme Max Schreck -z ktorého to zlo doslova vyžaruje. (BTW: Ostatné postavy nudia a nudia a nudia ,istý čas som mal dokonca pocit ako keby tam boli do počtu).

Zpívání v dešti (1952)

Tancujúce, stepujúce, spievajúce, elektrizujúce, osviežujúce, zábavné, optimistické a toto,že má takmer 60 rokov ? Tu si niekto musí robiť srandu.

Sherlock Holmes (2009)

Možno som čakal viac ale realita je taká ,že okrem skvelého obsadenia a Zimmerovej perfektnej hudby my nič viac ponúknuté nebolo.

Avatar (2009)

(100%) James, inak zvaný aj ako železný Jim sa po rokoch vrátil a je to návrat ako sa na takého režíséra patrí. Avatar ma v sebe toľko pozitívnej energie, toľko majstrovských obrazov , toľko emócií ...akciu ,ktorá trhá gule ,krásnu hudbu , režisérsku zručnosť a technické prevedenie vyrážajúce dych a posielajúce vašu sánku na zem ! .... Epické dostalo novú nadávku.... Po štvrtej projekcii to začína pôsobiť ako absťák -jednoducho tam chcem ísť znova ! Ps: Tak ako ľutujem,že som nebol na prvých projekciách Star Wars alebo o tri roky neskôr v sále keď prišla známa veta " I AM YOUR FATHER" a nezažil tak ohromenie na vlastnej koži už v tej dobe(až o 30 rokov neskôr) tak o to viac si budem hýčkať toho A.V.A.T.A.R.A ...... Blue power ever.......

Mulholland Drive (2001)

Film od začiatku pekne ,graduje,graduje,graduje aby v druhej polovici vygradoval..."pekne" Hitchcocovsky budovaná atmosféra podporovaná skvelou hudbou,skvelými hercami a skvelou réžiou.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Audrey Hepburn....ďalej dlho dlho dlho...........nič a ostatný herci ! Je to samozrejme veľká škoda ,pretože ak by mužskú hlavnú postavu hral nejaký veľký herec tej doby...hmmm

Taxikář (1976)

Príbeh o tom ako mladého muža prestalo baviť žiť v tak skazenom svete(o prepáčte meste) no a ak to režíruje Scorsese a hlavnú úlohu hraje De Niro o skvelý film máte postarané !

Amadeus (1984)

Najlepší "životopisný " film (100% záležitosť)

500 dní se Summer (2009)

Podobne ako Večný svit nepoškvrnenej mysle tak aj toto má niečo čo vačšina romantických filmov dnešnej doby nie...originalitu ! Prekvapenie roka

Ospalá díra (1999)

Burton zo všetkých Burtonov ten naj-Burtonovejší:) Alebo ono sa to musí páčiť ak je vonku zima,sychravo a hmlisto!