2012 (2009) odpad!

To radšej štúdio z tých penazí mohlo natočit pár nizkorozpočtových filmov ,ktoré by ma bavili určite viac.

Bonnie a Clyde (1967)

Gangsterské filmy milujem a Bonnie a Clyde sú dalším úspešným zástupcom v danom žánri aj keď tažko určovať čo je hlavným pilierom snímku,či akčné scény v hlavnej úlohe s tommy-gunom alebo hlavná dvojica(nutne dodať až zvodne sympatická) a jej tragické zaláskovanie. Vlastne až na úvod filmu ,ktorý je trocha roztrieštení (samozrejme následok nerozhodnosti Bonnie a rozdvojenosť Clyde) ide o klasiku 60-rokov ,ktorú zub času neohlodal !

Velký flám (1966)

Až na pár okamžikov ( Funesove začlenenie do deja,noc v hoteli) ,dosť veľká nuda !

Umučení Krista (2004)

Gibson využíva násilie ako prostriedok rozprávania a ta podstatná zložka mu uniká.Dokonca ani tie flashbacky nepomáhajú ako by mali ! Tak sú z toho len dvojhodinové jatky.

Lawrence z Arábie (1962)

Ten zvláštný pocit pri objavení niečoho nového sa po piatich rokoch dostavil ! Veľké dakujem za to Sir David Lean!

Pro pár dolarů navíc (1965)

Druhá časť Dolárovej trilógie za svojím starším bratom trocha zaostáva.Chyba však nie je v hercoch,v Morriconeho dalšom skvelom soundtracku,scenári alebo výprave ako skor(a to je paradox) v Leoneho réžii na ktorej je jednoznačne vidieť skúšanie nových vychytávok(záverečný súboj dovedení do absolutnej dokonalosti až v Dobrom ,zlom a škaredom) v hláškovaní Eastwooda( ten to naplno rozbalí až o rok neskor) a takom úvodnom začlenení Lee Van Cleefa (kde mám pocit ,že ani samotní Leone nevedel či sa viac hodí do postavy klaďasa alebo záporaka). Pre toto pokračovanie tak jednoznačne platí pravidlo takého vyplnovacieho filmu!

District 9 (2009)

Tak na poprvé ma to za srdce nechytilo -dokumetárny štýl ,nejaká tá nelogickosť,prípadne mierna prehnanosť (finále) snímku my do tochto žánru nesedia .Od Sci-fi filmoch očakávam jednoducho perefektný príbeh,pekné obrázky,nadupaní soundtrack a to bohužial tomuto filmu chýbalo.

Podraz (1973)

Paul Newman a Robert Redford sa po štyroch rokoch stretávajú a natáčajú spoločne s Hillom neuveriteľne štýlové dielo,ktoré ma núti dať znova šancu Butchovi a Cassidimu.Osobne ak by tento film nebol v zovretí Krstných Otcov je omnoho slávnejší a prístupnejší bežnému divákovi . Zatial my to vychádza na 95% ale mám pocit,že tento film bude mať čo povedať až pri dalších a dalších opakovaniach! Ps:Kde je Oscarová nominácia pre Newmana?:(

Závrať (1958)

Moje prvé stretnutie s majstrom Hitchcockom nemohlo dopadnúť lepšie,Stewart je viac než len pán herec(ten jeho hlas,tie jeho pohyby...) Kim Novak strčí (svojou krásou) drtivú vačšinu herečiek dnešnej doby pokojne do vrecka a hlavná hudobná téma je neuveriteľne chytľavá a zároveň tajomná.(100%).. Film po druhom pozretí krásne rastie a buduje od prvej minúty atmosféru..po treťom pozretí na blu-ray disku už ho rovno vystreľuje do osobnej top 10 .

Mise (1986)

Začiatok skvelý ! Stred je vata ,ktorá tam jednoducho musí byť aby prišiel tragicko-krásny koniec.Perfektná kamera,Ennio a jeden s jeho najslávnejších soundtrackov a samozrejme De Niro u ktorého však zamrzí menej priestoru vo filme.Taký ten priemerní film s nemastným neslaným Ironsom a aj toho náboženstva tam mohlo byť pomenej.