Jak si zasloužit princeznu (1994)

Pohádka mohla být dobrá, ale ať už záměrně nebo ne dochází k těžko uvěřitelným příběhovým zkratkám které motají všechno dohromady a vychází tak z toho pěkně natočený paskvil. Pokud mě něco nadchnulo, je to písnička.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Jedna z těch pohádek, které ničím neurazí ale ani příliš nepotěší. Nulová invence, žádné překvapení, známé zápletky. Pro dítě určitě švanda, pro nás spíše nuda.

Mizerové (1995)

Nejsem schopný koukat déle než půl hodiny tak je hvězdička spiše pro herce. Nesnáším slovo rádobyvtipný, ale k tomuto filmu pasuje.

Králova řeč (2010)

Tak jsem dohnal další rest díky ČT 1. Popravdě jsem nevěděl co si mám před spuštěním o filmu myslet, to téma mě spíše odpuzovalo než přitahovalo. Už při prvních záběrech se však mé obavy rozplynuly. Velmi dobře natočený film žádné zbytečné odklony, překvapení či výpravnost, film funguje sám svým tématem.

Street Fighter: Legenda z Hong Kongu (2009)

Jediné pozitivum je že po tomto díle snad všichni přehodnotí svá nízká hodnocení verzi Street Fightera s Van Dammem, protože je násobně lepší:)

Královský slib (2001)

Příjemná pohádka která vlastně ani moc pohádkou není. Vlastně z toho mohlo být romantické drama. Výprava a kamera jsou na úrovni, chtělo by to však lepší vypravování, více dramatu nebo vtipu. Takhle je to taková oddychovka kde je přidanou hodnotou jen tu a tam zajímavá kamera.

Hard Boiled (1992)

Mírné zklamání. Akční film všech dob, pro mě za mě klidně jo. Ale jako normální film se na Better Tommorow nebo Killera nechytá. Přitažlivost hlavní dvojice je ještě hloupější než v těchto filmech stejně jako ženská postava je zde ještě nadbytečnější než kde jinde. Zasazení finále do nemocnice je z velké části jen důvodem pro kýčovité scény. Pravda, scéna kdy následujeme dvojici při čištění nemocničních ulic je jedna z nejpůsobivějších které jsem kdy viděl. Nedejte se mýlit, je to parádní akční řežba kterou může Hollywood závidět. Ale nic víc a já už měl vyšší nároky.

Killer (1989)

Ještě o stupínek lepší než lepší zítřek. Čert vem těžko uvěřitelné vztahy, je to melancholický nářez se skvělou atmosférou a scénami které berou dech.

Lepší zítřek 2 (1987)

Dvojka se oproti jedničce bere o poznání méně vážně, přibylo zbytečně mnoho postav jejichž jednání je mnohdy absurdní a jednotlivé dějové linie se zbytečně proplétají. Příběhově je jednoduchá struktura jedničky pro mě mnohem kouzelnější. Mnohé nahrazují stylové masakry, kterých měla jednička pomálu. Ten závěrečný masakr už byl však trochu moc, skoro to vypadalo že režisér na poslední chvíli zatoužil po rekordu nejvíce zabitých lidí ve filmu.