Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

Sám se svému hodnocení velice divím! Typ těchto seriálů přímo nesnáším už z jejich podstay! Vezměme načančané blondýny 90-60-90, shodněme se na tom, že jim (bůhví proč) budeme říkat herečky, k nim vezměme dva chlápky, ze kterých aspoň jeden "stojí za hřích", udělejme z nich prachatý doktory žijící v přepychu, jezdící v nejdraších kárách a dělajících plastickou chirurgii (tj. sen každé blondýna a M. Jacksona), zasaďme to celé kamsi do L.A. a máme bomba seriál! Jak říkám, nesnáším takové čitelné, prvoplánovité splašky, které jsou jasně a okatě vytvořeny za účelem zisku a uspokojení těch nejprimitivnějších pudů těla a ducha! Proč se mi tedy tento seriál "líbí"? Proč jsem na něj (a to je co říci) párkrát čekal i do noci? Proč mi častokrát přišel poutavý a zajímavý? Kdyby jste mě mučili a vraždili, tak nevím! Snad je to těmi pudy:) ! Nakaždý pád je to tak a tak tedy dostává 4*

TABU (2002) (seriál)

Ty jo! To bylo něco! Vždy když se jdu dívat na něco podobného, tak čekám dost a vždy mě to stejně dostane! Toto není vyjímkou a některé věci mě přímo zdvihali ze sedačky! Zkrátka na těchto věcech se nádherně ukazuje, že odlišnost není nenormální, ale pouze jin᧠Je to dáno typem smýšlení a nikoli přirozeností nebo "normalitou"! Ale upozornění!!! Kdo má slabý žaludek nebo přehnanou empatickou schopnost, nechť se na toto raději nedívá:)

Tabu (1994) (pořad)

Zajímavý projekt! Člověk alespoň pozná mezi kým žije, co je všechno vůbec možné a že je ve skutečnosti naprosto normální být nenormální:)

Věc (1982)

Jeden z klasických hororů (na dnešní poměry spíše přiosřený thriller), kdenechybí sliz, podivná vraždící příšera z vesmíru, záběry na vnitřnosti, mnoho krve všech možných bytostí! The Thing je ovšem o level dokonalejší co se týče práce a užívání těchto hororových propriet! Zde se dlouhou dobu pracuje s latentním stracem a napětím, hrůzaq z neurčitého, neznámého a nespecifikovatelného je zde vygradovaná na nejvyšší míru a je podtržena jednoduchoučkým hudebbním motivem (či lépe řečeno zvukem), který Věci dodává tu správnopu atmosféru! Zápletka je tradiční avšak na počátku osmdesátých let se jistě jevila spíše jako novátorská! Nu a co se týče Kurta Russella, tak tento snímek je jedním z výstavních kousků v jeho filmografii díky kterému se vyšvihl na herecký Olimp a já tento fakt musím jenom schválit! Je výtečný! Věc jsem si užil po všech stránkách! Jediné co mi zasahovalo do prožitrku hororové atmosféry byla má přítelkyně, která se lekala, vyřikovala a schovávala se pod peřinu, což mě nutilo k smíchu a tak se pro mne drama často měnilo spíše v komedii! Ale i taková věc může z Věci učinit jeden z nesilnějších filmových zážitků:)

Lidské instinkty (2002) (seriál)

Obzvlášť rád bych vyzdvihl díl o lásce a sexuálních pudech! Nejen, že nás seznamují s mnoha zajímavými poznatky modrní vědy, ale i sami podnikají mnoho podnětných pokusů a experimentů, které napomáhají osvětlit danou tématiku! Souhlasím, že je to dosti populárně natočené ve stylu moderních amerických dokumentů, ale domnívám se, že tento "populistický" způsob tvorby dokumentu v tomto případě mu nic neubírá na kvalitě, myšlenkách ani informační přesnosti a hutnosti! Tneto dokument potažmo díl o lásce byl pro mne velmi inspirativní a zanechal ve mě tak hluboko vrytou stopu, že jsem se od doby jeho shlédnutí po něm neustále pídil, až jsem jej za přispění CSFD nalez! Snad to bude znít až příliš pateticky, ale je to tak! Od doby co jsem se dozvěděl některé základní informace z tohoto pořadu pro mě svět už nikdy nebyl stejný, vždy když jsem se přistihl jak sleduji dívčí boky okamžitě mi vytanula ona pointa proč to asi dělám? Zkoumám plodnos? A nejednou při nasátí vůně ženského těla jsem si řekl namísto ach - hm, kvalitní imunitní systém!:) Snad přeháním, snad ne, stojí to za to věřte mi:)!

Obojek (1991) odpad!

Jako klasické Béčko pro odpočinek by to bylo super, ale Rutger Hauer byl naprosto otřesný!

Udělám cokoliv (2006) (pořad) odpad!

Vrcholný produkt lidské ubohosti a zoufalosti dnešní doby, kdy se několik duševních trosek (míněno tvůrci pořadu) paraziticky přiživuje na neštěstí druhých, na tom, že jsou soutěžící častokrát zahnáni do kouta a jako poraněná zvířata jsou schopni "Udělat cokoli" pro zkrácení svého utrpení! Splaškovitý humus vyprodukovaný Romanem Petrenkem (u jehož produktů nedosáhlo hodnocení na CSFD nikdy ani na mez 50%, což také o něčem vypovídá) jež patří kamsi daleko za morální stoku poukazuje nejspíše na omyl evoluční teorie, jelikož ani zvířata, která by teoreticky měla být hierarchicky kdesi pod homo sapiens (pokud mohu být tak smělý a nazvat tak tohot “postmoderního umělce“, jehož záměry zůstanou navždy nepochopeny) by takto sadisticky, škodolibě a zvrhle nepřihlíželi trýznění jiných živočichů kteréhokoli druhu či rodu a nečinily by z duševního poníženi show! Snad jsem v tomto komentáři až příliš radikální, snad se i v mnoha věcech mýlím, ale z tohoto typu pořadů jako je Pošta pro tebe, Nic než pravda a Udělám cokoliv se mi opravdu zvedá žaludek! Nadával bych klidně ještě dál a na mnoho stran, vytýkal bych mnoho chyb ( a nejen pointových), ale myslím, že své jsem řekl! Však i zde platí, kdo neviděl neuvěří!

Být skinheadem (2003)

Musím přiznat, že jsem se včera díval na Religulous, takže proto tento dokument na mě zapůsobil jako živá voda! Kdybych to asi viděl jindy, tak bych snad i zvažoval hvězdičku dolů! Snaha o vyváženost a nestrannost byla naznačena, tedy možná byla zbožným přáním a tak se i do dokumentu promítla! Ovšem "objektivní" rozhodně tento dokument není! Bylo jasně vidět ke které názorové frakci skinheads autor jasně inklinuje, které nechává větší prostor pro vyjádření (musíme ovšem uznat, že se šarpy se debatuje lépe než s B§H a White Power) a kterou i lépe "vykresluje"! Jinak toto považuji za záslužný a odvážný projekt, který se snaží poukázat na nečernobílost skinheads hnutí, na názorovou rozrůzněnost uvnitř oproti jednoznačnému radikálnímu odmítnutí médii! Tím, že dokument sám prochází genezí od kořenů až po současnost, vyjevuje pohnutou historii, která vedla až k dnešní nesmyslné zpitvořenosti a upozorňuje na to, že hnutí odporu proti rasistickému házení do jednoho pytle je možná silnější mezi skinheads než mezi námi, kteří je často velmi povrchně směšujeme a velkohubým gestem rádoby tolerance odsuzujeme! Dle mého je kastování na jakékoli skupiny ve finále nesmysl, ale když se tak již děje, tak se chci seznámit s fakty, aby mé sympatie směřovali pro mě správným směrem a nebyl zaslepeným chrličem ohně a síry na něco, co vlastně ani neznám!

Dvaadvacítka (1998) (pořad)

Na toto nejde napsat nic jiného než DIVNÉ! Při pozorování jsem se cítil jako sfchizofrenik vržený do paralelní dimenze psychidilicky vymodelované reality!