Baby Máma (2008)

Tina Fey je Paní Božská. Amy Poehler zas Slečna Děsná. Sečteno podtrženo rozhodně lepší průměr, který z hlavy po chvilce radostně vyšumí.

Noční můra v Elm Street (2010)

Jedna dvě Bayer jde si pro tebe. Série hororů pod producentskou taktovkou Michaela Baye točené přes kopírák dokonce i s totožnými konci. Náhoda? V hororovém vesmíru náhody neexistují. Double-feature Pátek třináctého a A Nightmare on Elm Street ( oproti nimž je Dům voskových figurín nedoceněný hororový skvost ) coby ukázkový příklad toho, že lidé jako Marcus Nispel nebo Samuel Bayer by vážně neměli točit resuscitace zavedených hororových klasik. Fuj ale!!! PS: Scéná ve školních lavicích je jednou z nejvtipnějších filmových momentů letošního roku - jen patří spíš do jiného druhu filmů.

Noc a den (2008)

Noc a Den aka Nuda v Paříži aka nezapomenutelný filmový zážitek zasvěcující do pravých tajů Karlovarského filmového festivalu. Aneb dvou a půl hodinová cesta ( do pekla ) přes minové pole dialogové vaty k jedné skryté symbolice s permanentní myšlenkou na sebevraždu. Inspirativní a sebezničující zároveň. Plakát mluví za vše. Espace Dorleans experience.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

New Blood. New money. New game. Sympathy for the financial Devil! Dovolte, aby se znovu představil – Gordon Gekko - pán blahobytu a pokušení. WS2 je skutečně jedno z nejpovedenějších pokračování poslední doby a svižně odsýpající podívaná. Až je s podivem, že za celou touhle insider´s game stojí Oliver Stone. Ten Stone, který v posledních 5 letech zrovna nepředváděl svojí nejlepší formu. WS2 je mainstreamovějším filmem, než byla jednička, ale pořád s ne až Tak úplně mainstreamovým dějem. ( Kdo se pořádně vyzná ve všech těch grafech, cifrách a slovní hantýrce, ať hodí kamenem - Enter the void of Financial world ) Stone si to uvědomil a proto se vytasil s až nečekanou vizuální stránkou dodávající příběhu tu pravou dravost. Akorát snad jen těch časosběrných fotek New Yorku bylo na můj vkus moc. Co se týče archetypů - ďáblů se po plátnech proháněla celá řada, ale ten Michaela Douglase patří rozhodně k jedněm z nejlepších. ( Chamtivost je dobro!!! ) Shiova postava hledající otcovský vzor, perfektně zapadá do celkové mozaiky. A chemie mezi ním a Douglasem je přesvědčivější, než ta v Indiana Jonesovi. Wall Street 2 je jako dobře rozehraná partie pokeru. Zasvěcená hra, pro zasvěcené hráče. Well played Mr. Stone!

Slečna zamilovaná (2009)

Nejprotivnější film poslední doby na třináct? Bravo! Otravnější, než samotný The Annoying Orange je skutečně máloco.

Cemetery Junction (2010)

(It's Not War) Just The End of Love or The Start of True Love?! Že by klučičí odpověď na An Education? Ricky Gervais hodil své srdce před sebe, ale rozhodně ho nechytí každý, kdo se za ním vypraví. Každopádně ( jak se zdá ) se Ricky posunul správným směrem - na míle daleko od bublaniny zvané The Invention of Lying. Cemetery Junction JE příjemný film s neskutečně kouzelnou Felicity Jones. Jen můj solar leží pravděpodobně o trošku výš. 7/10

Machete (2010)

Za film Sché: Revolución bych Rodriguezovi postavil pomník! Za Machete nic nedostane.

Dopisy pro Julii (2010)

Uff!!! Zromantizovaná podoba Pošty pro Tebe, která stojí za pozornost jen kvůli roztomilé pošťačce Amandě Seyfried. Přehrávající Gael García Bernal je po celý film nesnesitelnou figurkou na šachovnici a kýčovité scenérie zalité sluncem způsobují žaludeční nevolnosti. To vše a ještě mnohem víc, za doprovodu nejnevhodnějšího písničkového soundtracku široko daleko!