Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Nakonec to nebylo tak zlé jak jsem si po dlouhou dobu dívání na film myslel. První třetina zvláštní, kdy jsem si myslel, že už se to lépe rozjede, druhá třetina trochu výsměch a divné scény, trochu připomínající parodii, zato třetí třetina byla téměř dokonalá. Škoda, že byl film takhle zvláštně rozkouskován, mohla z toho být velká pecka. Celkově je příběh přitažený za uši, dělat rádoby parodie z Abrahama Lincolna, ale beru to s přehledem. Pár akčních kousků tu bylo, hlavně na konci, hudba celkem dobrá, herci příjemní. Akční scény měly zvláštní spomalovačky a efekty - měl jsem z nich rozporuplné pocity. Takže nakonec film hodnotím na 60% = ***

Absolution (2015)

|70%| Tak tu máme další Seagalovku. No, asi je to zbytečné, ale úvodem to napíši. Jsem velký fanda Stevena Seagala. Jeho staré klasiky Nico, Těžko ho zabít, Nemilosrdná spravedlnost atd – ty zbožnuju. No a po roku 2002 jak tu drtivá většina upozornuje, to už točí Steven sračky. Fakt ? Já si to teda nemyslím. Začal prostě točit béčka. A co jako ? Přesto jsou to kvalitní filmy a ty 4 a často i 5 hvězd jsem dával. Třeba takový Zákon ulice, Smrtící zbran, Kod smrti, Žoldáci spravedlnosti. To jsou pecky. No, klesání kvality jsem u něj zažil až později. Zhruba od roku 2010. Cesta smrti nebyl špatný film, ty 4 hvězdy jsem ještě dal, bylo to dost laciné, ale ještě to šlo. Pak se začal točit tuctový seriál Strážce spravedlnosti. Viděl jsem teda jen 4 díly a to mi stačilo. Ani jsem to nehodnotil. Takový průměr, možná méně bych to asi hodnotil. Seriál režíroval i režisér Keoni Waxman, který natočil se Seagalem pěkné filmy Hlídač a Mstitel. Ale pak se zhoršil. Filmy Naprostá sebedůvěra, Pravidla podsvětí a Good Man dopadly v mých očích už jen podprůměrně. Takže jsem se na tento film už moc netěšil. Jenže mě dost překvapil. Vypadá to tak na hodně lepší 3 hvězdy, ale já musel zaokrouhlit na tu slabší čtvrtou. Bavil jsem se v rámci možností od začátku do konce. Příběh je dost primitivní, ale to mi nepřekáželo. Hlavní dvojkahrdinská Seagal a Mann – byla opravdu skvělá. Veškeré scény byly celkem zajímavé, neshledal jsem žádný zásadní problém. Tempo filmu bylo možná trochu pomalejší, i ta lacinost, možná předvídatelnost, tuctová hudba atd..ale moc bych to nekritizoval. Pár přestřelek tu máme. A hlavně souboje. Ty mě opravdu potěšili. Nejvíc mě bavili ty s Mannem. Slušné kousky předvedl. Seagal zase ty své klasické chvaty. Došlo tu i k občas drsnějšímu zabití, podříznutí hrdla apod. Hlavně mě potěšilo, že tu byl velký počet zneškodněných protivníků, o dost víc než v posledních filmech se Seagalem. Takže akce je tu celkem dost. Finále je pěkně vygradované, sice tu máme pár chyb, ale to mi nevadilo. Herecké obsazení je dobré. Seagal mě bavil víc, ikdyž to furt není ono, Mann byl v pohodě, Vinnie Jones předvedl klasického záporáka, takže s tím problém nemám. Samozřejmě, nemůžu film vychvalovat až do nebes. Furt tomu dost chybí, ale já tu 4 hvězdici nakonec dal. Překvapilo mě to. V rámci možnosti se to dle mě povedlo. Doufám, že Steven natočí podobné filmy ještě.

Accident Man (2018)

(90%) Accident man mě teda pořádně překvapil. Nečekal jsem, že to bude až taková pecka. A ani mi nevadilo to odlišné, nadlehčené pojetí se spoustu vtipných hlášek a scén. Děj je dost přímočarý a ničím nepřekvapí, ale to mi absolutně nevadilo. Soubojů zde máme dost, Adkins se skvěle předvede. Vše je krásně natočeno, žádný zbytečný zpomalovačky a další moderní zbytečnosti. Dojde tu i na pár přestřelek apod. Adkins zde má roli zabijáka a i si jí užívá. Po herecké stránce je na tom lépe než před tím. K tomu nám vévodí pěkná hudba, jak vystřižená ze starší doby než je tato. Nemůžu si pomoct, ale po Boykovi a Ninjech je tohle Scottův nejlepší film. Jen tak dál!

Accident Man 2: Zabijákova dovolená (2022)

[10%] Jsem docela v šoku! Accident man z r. 2018 se pro mě stal naprostou béčkovou srdcovkou! V tom filmu bylo zkombinováno vše možné viz perfektně natočené bitky, skvěle zmáknutý černý humor, celková nadlehčenost, příběh, výborný Adkins – prostě lahoda. A tohle pokračování po 4 letech? No, je vidět, že změna režisérské stoličky na tom má asi zásadní podíl. Jako sorry, ale aby v 90% filmu bylo tolik trapného humoru a to především tolik ujetých scének i při dlouhých bitkách, které za to ani moc nestály? Nejhorší na tom asi byly ty efekty při různém zabití viz scénka, kdy Adkins jedné ženské propíchne něčím lebku čímž jí vyrazí oko a obřím gejzírem krve pokropí jednoho idiota? No, hrůza jak dnešní béčka můžou vůbec klesnout. Jako já sem tam mám rád ujeté filmy, ale musí to mít nějakou úroveň. Tohle si fakt Scott nezaslouží … Kamera je v soubojích vcelku dobře nasnímaná, bojové chvaty jsou sice přehledné, ale postrádají nějakou údernost. A nejde mi ani o to, že když souboje trvají docela dlouho, tak, že je to nereálné a tak, ale prostě mě to začalo po 2 minutách nudit – myslím tím jednotlivé fighty. Jako poslední bitka byla docela dobrá, ale celé to podkopává ta hnusně humorná stránka snímku. Třeba s tím klaunem. Jako tohle je vyloženě parodie jak vyšitá. Takhle trapně jsem se tedy dlouho necítil. Dávám tomu 10% a nejslabší možnou 1* z milosti kvůli Scottovi a přehledné kameře (nikoliv tím myšleno dobrým soubojům). O příběhu tu už vůbec není řeč, ale to bych neřešil. Budu se snažit na tuhle sračku zapomenout a hned si v nejbližší době zopáknout první díl, který je úplně někde jinde …

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Dnes už to pro mě taková pecka není. V mládí jsem ten film miloval. Přesto se ale když na tento film narazím docela pobavím. Jim Carrey zde předvádí skvělý herecký výkon, je zde dost vtipných momentů. Zase v některých scénách je Carrey trochu trapný, občas je zde humor přehnaný. Příběhově je to slátanina, hraje se spíše na vtipy. Pro mě už jen tak na 60% = ***

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Téměř na podobné úrovni jako první díl. Nevím co mám sem nějak psát, je to trošku slabší, příběh je zvláštní, ne moc silnej, opět se tu hraje pouze na vtipy Jima Carreyho a jeho hereckému výkonu, který se opět povedl. Jak jsem už psal k prvnímu dílu, některé momenty jsou vtipné, některé lehce trapné. Hodnotím na 53% = ***

Ad Astra (2019)

(65%) Viděno v kině. Přijde mi, že už je poslední dobou filmový svět přehlcen veškerými sci-fi záležitostmi, takže mě po odchodu z kina ani nepřekvapilo, že mě to celé nijak zvlášť neuchvátilo. Tím ale nechci říci, že by byl tento snímek vyloženě špatný, jen jsem od toho očekával víc aspektů, které se mi bohužel nedostaly. Filmové záležitosti o vesmíru jako téma beru všemi deseti. Když se ohlédnu pár let zpátky, v podstatě mě nadchla většina snímků, dějově odehrávající se ve vesmíru a veškeré vaty okolo něho. Co čtu, tak tuhle novinku lidé byť jen vzdáleně přirovnávají k Nolanovému Interstellaru, Gravitaci nebo tu padne i nástřel na loňského Prvního člověka. Já osobně nemám moc rád přirovnání filmů k druhým filmům, pokud to není nějaké další pokračování jisté filmové série. Interstellaru se to nepodobá ani náhodou. Stejně tak i Prvnímu člověku. Gravitaci možná jen trochu co se týče obdobných scén ve vesmíru. Zde jich bylo teda víc. AD ASTRA má vcelku slušné tempo, nenudí, v první půli to má svůj směr, v té další se to docela změní a už není bohužel o co moc stát. Úvod byl nadějný, počáteční akční sekvence, kdy se díky velkému výboji zničí jedna stanice – to bylo docela slušné. Později je sekvence s vesmírnými vozidly na měsíci, kde dojde k menším bojům – to mě rovněž zaujalo. Druhá půlka už nabere trochu jiné obrátky. A finále je už takové nemastné neslané, neobsahující žádnou pointu ani zajímavý zvrat či scénu. Film jako celek není moc rovnoměrný. Chvílemi mi to i přišlo docela, co se týče postav chladné, ale v další scéně už ne. Zaujaly mě nejvíc 2 prvky. První je velmi slušný herecký výkon od Brada Pitta. Jsem rád, že na svůj věk stále zvládá herectví. V jedné scéně docela exceloval. A i vzhledově vypadá o dost mladší, než kolik mu ve skutečnosti je. Jeho roli „téměř na oko autistického člověka“ zvládl výborně. Druhý kladný bod je skutečnost, že je tu spoustu dobrých sekvencí a efektů z vesmíru. Ani snad nemá smysl popsat konkrétně, o jaké se jedná detaily a tak, takže v tomto ohledu naprostá spokojenost. No, to je ale bohužel celé. Možná ještě tak to provedení, že tu Pitt mluví jako vypravěč o sobě a celkově o jeho poslání – to mě bavilo. Opravdu mi ale chyběla pořádná pointa na konci, nějaké to napětí, které tu snad ani nebylo. Prostě nějaký extra okamžik. Tento film za pár chvil člověk hned zapomene, i když z toho není žádný brak. Solidní záležitost na 1 shlédnutí to je. Víc v tom ale bohužel nemůžu najít. Tyhle sci-fi filmy se dají roztřídit na akční výplachy nebo sci-fi, které jsou pojaty k zamyšlení a mají nějakou hloubku. Tohle bych zařadil k té druhé kategorii. A já osobně mám rád oba případy, které jsem uvedl. Jen z tohoto víc necítím. Soundtrack to mělo docela slušný a chvílemi i emotivní. Krom hlavního herce mě zde nikdo moc nezaujal. Tommy Lee Jones byl zde naprosto nevýrazný včetně Donalda Sutherlanda. A Liv Tyler se zde objevila jen v krátkých okamžicích. Co k tomu víc dodávat ? Vyplatí se to shlédnout asi jen jednou a to na velkém plátně. Někomu to může, sednou víc, ale já se stejně neubráním tomu, že to mělo jen jednorázový účel. Chybělo mi toho dost, ale návštěvy kina nelituji, nenudil jsem se.

Advokát - Série 1 (2022) (série)

[74%] Ale jo, tohle soudní krimi mě docela bavilo. Ale asi se budu opakovat, netflix občas přestřelí s počtem epizod v těchto minisériích. Zde bych ji stačilo 6 možná 8. Hlavní postava advokáta – tak ten se povedl a hltal jsem každou jeho scénu. Jen tento seriál obsahuje spoustu zbytečných postav, třeba taková Neve Campbell mě moc nebavila a ta vedlejší vyšetřovací sekvence mě chvílemi nudila. Takže sem tam se najdou nudnější scénky, ale jinač to vše do logického celku zapadá. Soudní scény, křížové výslechy – to je něco, co miluji i v knížkách. Hlavní pointa, která se odrazila v předposlední deváté epizodě, mě potěšila. Finální díl byl už takový slabší, ale důstojně uzavřený. Takže na to jedno vidění během dvou dní to bylo docela zábavné.

Advokát - Série 2 (2023) (série)

[74%] Opět dobrá série a vtipné, že mi vyšlo stejné procento. Sem tam se najdou hluchá místa, 10 dílů je asi moc, jinak si nemám na co stěžovat. Celý ten advokátův tým jsem si docela už oblíbil, tak doufám, že vznikne aspoň ještě 1 řada. Ústřední postava advokáta je naprosto skvělá. Případ mi přišel zajímavý, i když ke konci mě to pointou až tak už moc nebralo, ale vše bylo logicky vysvětlené a ty výslechy v soudní síni – to je něco co mě vždy bavilo a bavit bude. Takže celkově spokojenost.

Agent bez jména (2010)

Tak ze začátku musím říct, že tenhle film působí trošku víc než B-čkovitě. Několik scén a především konec filmu vám ukáže jak zvláštně se pohybuje kamera a tak. Příběh je asi tím nejlepším ve filmu. I akce se tu najde a nějaká ta menší napínavost. Austin mě ze všech herců zaujal nejvíc. 58% = ***