Věc: Počátek (2011)

Od nové Věci jsem mnoho nečekal. Spíše převládala skepse nad očekáváním dobrého výsledku. A ejhle, ono se to docela povedlo! Triky jsou opravdu dobré a atmosféra mrazivé Antarktidy je vybudována precizně. Zamrzí jen, že si divák nestihne k postavám filmu vybudovat žádný vztah. Je mu tak jedno, kdo umře a kdo přežije (pokud vůbec někdo). Ale i přes tuhle nedokonalost dokáže nová Věc "pobavit" a zároveň nepošlapat odkaz původního snímku Johna Carpentera.

Transformers 3 (2011)

Transformers 3 jsou pěknou akční jízdou. V porovnání s předchozími díly je zde o poznání více CGI triků, Bay je cpe divákovi do obličeje při každé příležitosti a jde mu to dobře. Trochu se vytratil takový ten příjemný humor z jedničky, zůstali jen pubertální vtípky Autobotů, ale v porovnání s druhým dílem je to scénáristické veledílo. Jediné, co mi na Transformers 3 opravdu vadilo byla přítomnost Rosie Huntington-Whiteley. Vážně si Bay myslel, že touhle obludkou nahradí Megan?!?

Jsem číslo čtyři (2011)

I Am Number Four působí hodně televizním dojmem. Měl jsem z něj pocit jako z delší epizody seriálu Roswell nebo Smallville. Celkem příjemná oddychovka.

Rychlejší (2010)

Rock jako ultimátní mlátička v průměrném a trochu hloupoučkém filmu o pomstě. Za zmínku tu, kromě Rocka, ještě stojí zajímavá postava zabijáka v podání Oliver Jackson-Cohena. Zasloužil by si alespoň malý krátkometrážní spin-off.

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

Největší problém tohoto dokumentu je ten, že nabízí pohled na věc pouze z jednoho úhlu. A ten případ se vzkazem v poli v Crabwoodu... Vážně není nikomu divné, že si ufoni dali tu práci, aby vydupali do obilí binární kód, který pak náhodou pomocí ASCII tabulky dává vzkaz v angličtině?!?

Legenda o sovích strážcích (2010)

Po technické stránce není co vytknout. Horší už je to s příběhem, který tenhle film vypráví. Pozornost dětí si dlouho neudrží a pro dospělé publikum je zas až příliš na půli cesty.

TRON: Legacy 3D (2010)

Nový Tron mě uchvátil především svou vizuální stránkou a hudebním doprovodem. Příběh zde hraje až třetí housle, což může být pro někoho špatně stravitelné, ale z mého pohledu je to přijatelný ústupek vizuálnímu umění. Jediné, s čím jsem se potýkal, byla celková tmavost filmu (3D projekce v kině Cinestar). Ale to je asi tak vše, na co bych si stěžoval. Rozhodně se těším na pokračování.

Kajínek (2010)

Překvapivě koukatelný film. Má švih, kamera je při akčních scénách příjemně roztřesená a děj (i když není příliš bohatý) se nikde nevleče. Upřímně řečeno, těším se na příští Jáklův film.