Kdo přežije - Mikronésie (2008) (série)

Dobře, beru, že tato série Survivora patří mezi nejoblíbenější a i fanoušky oceněná jako jedna z nejlepších, nicméně pachuť feminismu, který byl nabídnut partou přiblblých slečen, mi úspěšně zkazila celkový dojem. Ok, není to soutěž jen o fyzické kondici, je to hra plná strategie, taktiky a všeho možného. Ale i přesto základní podstata spočívá v shopnosti přežít v divočině 39 dní. A že nakonec převládá slepičinec, který z 90% tvoří lidé, kteří při každém zrychlení se rozplácnou, oheň neumí rozdělat, valí se tam a celkově vypadají jak týden před smrtí, to je i na mě moc. Ozzy a James borci. Erik sympaťák, ale ještě teď mu asi James děkuje, že mu s přehledem sebral titul největšího idiota v dějinách Survivora.

Všemocný (2011)

Příjemné překvapení. Hodně mi tento snímek připomínal český TV film BrainStorm s Ivanem Trojanem a Radoslavem Brzobohatým, jen zde je po "americku" vše překombinované, dějově často nesourodé, přeskakující sem tam, což snímku ubírá v záverečné pasáži na kvalitě. Bradley Cooper po pařbách ve Vegas a Bangkoku v náročnější roli a v této podobě inteligentního chlapa plného charisma mi přijde více přirozený. Jak říkám, největší chyba na kráse spočívá ve zbytečném množství zápletek, na které je 105minutová stopáž přece jen málo. 70 %.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Na mě zbytečně moc kudrlinek vedle hlavní dějové linie. Atmosféře, zápletce, gradaci celého filmu není co vytknout. Solidní 4/5.

Scary Movie 2 (2001)

Včerejším shlédnutím této rádoby vtipné komedie jsem si nevšedním způsobem dokázal, jak člověk stárně. V 15 letech neuvěřitelná věc plná humoru a "cool" věc, v té dávné době řekl bych...o deset let později přišerný zážitek plný zvracení, močení a prdění. V dnešním věku? NIKDY VÍCE!

Poslední pevnost (2001)

Spoléhat na "profláklé" prostředí bez špetky originality se nevyplácí. Jednoduchý, krkolomný, předvídatelný scénář ani velký potenciál nenabízí.

Dveře v podlaze (2004)

John Irving patří mezi oblíbené autory. Umí geniálně, zvrhle, nečekaně prokombinovat děj a těším se na každé přenesení na filmové plátno. Dveře v podlaze nabízejí velice dobré zpracování, kvalitní herecké výkony. Jen mě mrzí, že film se věnuje pouze části celé knihy, kdy mnoho faktů zůstává ve filmu zahaleno tajemstvím. I přes to po Pravidlech moštárny další kvalitní adaptace knižní předlohy.

Přátelé (1994) (seriál)

Neexistuje jediný díl, který bych viděl méně než 10krát, v kterém bych neznal průběh každého gagu, nežral každým slovem povedený český dabing a neřechtal se jak naprostý idiot. Pro mě nepřekonatelná srdeční záležitost a to už se mnoho seriálu o mě pokoušelo :-)

Náš vůdce (2008)

Přívržence tohoto žánru film nezklame. Snímek slušně odcejpá, nenabízí zbytečné scény mimo hlavní dějovou linii a závěr velice dobře graduje. Otázkou zůstává, jestli neměly být více ilustrovány myšlenkové pochody postavy učitele, který náhle překvapí v určitých fázích poslední třetiny filmu.

Drsný časy (2005)

Tento snímek vysoce nevyužil svůj potenciál, který vcelku originální scénář nabízí. Minutová stopáž je nehorázně přepálená, slušelo by minimálně půl hoďky ubrat o tupá místa (zbytečná etapa o prodeji zbraně, romantické vsuvky). Závěr filmu nabírá na obrátkách v nesmírné kadenci, ale promarněná místa ze střední pasáže nedožene a je nesmírná škoda, že "vnitřní boj" Jima (v podání skvělého Balea) není podrobněji sledován po celý film.