Poslední neděle (2009)

Skvělý Plummer, úžasná Mirren a božský McAvoy. Je to šílená kombinace z ruského prostředí :D Ten film je tak intimní. Tak složitý, tak pro mnoho lidí nepochopitelný. A já tomu rozumím. Podle mě, abyste hlouběji porozumněli tomu, co se tam děje - tak byste měli znát tehdejší společenské dění a já mám to štěstí, že aspoň trošku znám, ale i tak - pro ruské publikum by to bylo ještě intenzivnější. A nevěřím tomu, kdo řekne, že při posledních 10 ti minutách neměl slzy v očích ;)

Tunel do Číny (1998)

Ten film jsem měla přichystaný roky....No, je tam zajímavé pouto, "obyčejná" Amerika, super 90tá léta a holčina, u které jsem si celou dobu říkala odkud ji znám :D A ona to skvělá Eva Rachel :D Bacon byl super - jen spíš ve chvílích, kdy nemluvil, zajímavý "vztah" sestry/matky/dcery a vlastně dost obyčejný příběh, který ale hodně zaujme...

Mladá dáma (2024)

Myslím si, že plno lidí vidí v Brown nový sex-symbol. Pardon - ale stala se z ní "bojovnice" v oblečku jako Jane z Tarzana a její nas*ané pohledy podle mě na mnoho můžu působí opačným dojmem :D Je to velice zajímavá "pohádka". To myslím vážně s pohledem do minulosti, kdy to všechno nebylo jen růžové a princeznovské. Nicméně - za mě je tenhle film solidní masakr a nebral si rozhodně servítky :D

Antisociální síť: Memy a neklid (2024)

Zajímavý pohled na něco, co vím, že existovalo a stalo se, ale dost tomu nerozumím a je to něco, do čeho nemám hlubší vhled. Vlastně je pro mě velice náročné se k tomu vyjádřit, protože je tam pro mě plno neznámých pojmů a souvislostí. Myslím si, že bych to potřebovala vidět znovu, ale i tak bych tomu zcela neporozuměla. Nicméně - i tak děkuji za pokus :)

Otec Stu (2022)

PROČ? Proč ten film vznikl? PROČ? Proč jsem ho zapla :D Mark je fajn, ale tohle pro mě bylo tak neskutečně neuvěřitelné a přišlo mi to pomalu jako výsměch. Pardon. Co se mi z toho filmu akorát líbilo byl Gibson, kterého jsem po dlouhé době v něčem zase viděla a jeho hlas je pro mě to, co mě u toho filmu vlastně udrželo. Toť vše.

Irské přání (2024)

Ten film má označení věku 7+ :) a proto to tak taky vypadá :) Je to veselé, barevné, vysněné a bez zcela se nehýbajícího se čela Lohan :D Je to velice předvídatelný film - ale oddychovka pěkná :) Jednou a dost!

Rozhovor dekády (2024)

Nazvala bych ten film jinak. Nicméně - mrazí mě z něj, protože pokud víte, co všechno za tím je a pokud jste ten rozhovor viděli - víte, že to téma není vůbec lehké. Citlivost a umění jednat s lidmi, abyste získali co chcete - jak slyšet, tak vidět - tak v tom celý tým BBC odvedl skvělou práci. Líbilo se mi, že jsme se i dozvěděli, že BBC nebylo ani v tu chvíli ve snadné situaci a tlak, který tam byl, nebyl snadný. Když jsem pod tunou makeupu poznala Rufuse - wau :) Gillian mi přišlo, že si tam jen prošla a slízla všechnu smetanu ;) - ale to mi nevadilo, co mi vadilo byla příšerná rtěnka Billie Piper :D

Poslední noc v Soho (2021)

Nevěděla jsem o čem film bude a poměrně dost mě to překvapilo. Z počátku, kdy vidíte usměvavou mladou holčinu z menšího města, jak přijíždí do Londýna to skončilo "hororovou" scénou v posteli :D Bylo tam pro mě velké množství wau momentů, které si myslím, že se mi dost vryly do hlavy.... McKenzie mě velmi překvapila, Taylor-Joy je za mě skvělá již mnoho let - ale mít je jako prolínající se osoby - zajímavá podívaná. Říkala jsem si v čem bude ten háček a zajímavé propojení "schopnosti", kterou má postava McKenzie a historie, kterou má "Sandie - myslím si, že plno lidí si říkalo - to bude o mladé holčině, která chce dobýt svět v Londýně :D Haha :D

Nejsem blázen (1994)

Za mě zajímavý pohled na život v 90tkách na malém městě, kde všichni všechno vědí a všichni všechno znají. Skvělý Newman, kterého považuji věkem v herectvím lepším a lepším...Jednoduchá oddechovka, která podle mě plno američanům přišla jak když se dívají na vlastní město :)

Chraň si svůj život (1991)

Za mě velice zajímavá myšlenka a bylo by podle mě dost zajímavé, kdyby se jí i v dnešní době někdo chytil a trošku to "vytunil". Bavilo mě, jak Daniel zjišťoval, že má úplně jiné služby v hotelu než Julie, která je v jiném a také možnost jíst a nepřibrat - neboli největší sen mnoha žen :D Celou dobu jsem si říkala, co je vlastně cílem toho soudu - máš ho vyhrát či prohrát? Protože přeci si pak nebudeš nic pamatovat, tak není to jedno? Film ve mě zanechal plno otázek, ale spíš v tom pozitivním smyslu ;)