Navždy spolu (2012)

Tento film jsem měla stažený asi 8 let...a pak jedno sobotní deštivé dopoledne na něj došlo...No, lákalo mě to hlavně tou úvodní fotkou a nevěděla jsem, co za tím je...První část filmu byla fajn, ale postupem času mě to nějak přestalo bavit a bylo mi vlastně jedno, jak to dopadne :D Dvojice McAdams a Tatum mi k sobě nějak nepasovala - spíš jsem si tam představovala jiné páry a nebylo to pro mě cca od půlky příliš uvěřitelné..Ale myslím si, že plno mladých holek z toho budou těžit ještě mnoho dní ;)

Na křídlech slávy (1990)

Velice zajímavý námět s hodně pro mě zamýšlivými situacemi a budoucností...Neznám nic obdobného a popravdě - kdo může říct, že to tak není? ;) Na mladého Firtha se hezky dívá - byl to fakt fešák ;) Celý ten film má velice zvláštní atmosféru a říkala jsem si, že je to děsivé, ale na druhou stranu ohromně zajímavé...

Americká fikce (2023)

Já vlastně dost nevím, jak se k tomu filmu vyjádřit. Nejsem černoch. Nemám ráda davové psychózy a "stádo" co jednotně něco hlásá..a to je to, co se ve mě při reakci převážně "bílého světa" ozývalo...Ten film je jinak obsazením, výpravou a upřímností ruku v ruce s otevřeností velmi fajn. Wright je super a zanechalo to ve mě něco, co nedokážu popsat - ale spíš to jsou pozitivní pocity :)

Někdo klepe na dveře (2023)

Co ten člověk musí mít v hlavě, aby vytvářel takové filmy? :D A teď nemyslím nějak zle - naopak - sem s nimi víc a víc :D Narovinu měla jsem v hlavě plno scénářů proč tam jsou, co se stane, jaká je "pravda" apod...Šílenost! Ale skvělá :) Malé množství postav, malý prostor, konec světa, nějaká ta krev a mnoho strachu nejistoty...Pořád jsem si jen na konci říkala co přijde dál...Kde je ten zádrhel...Nějak mi to na Shyamalana nesedí - ten konec ;)

Expres foto (2002)

Je to pomalé, ale nijak otravené. Je to smutné, až depresivní. Je to ale naprosto epesní a Williams je v tom skvělý. Ten příběh je tak snadný a zároveň poukazuje na to, co se třeba děje kolem nás, ale my o tom ani nevíme...A není se čemu divit - kolem nás je tolik lidí...Souhlasím s komentářem Djkoma, ale má očekávání byla žádná ;)

Druhá nebo první (1998)

Mám pocit, že ten film začnete více vnímat postupem let či vlivem zkušeností, které v životě získáte...Protože vím, že jsem ten film viděla jako malá a pohlížím na něj teď úplně jinak než v mládí..A rozumím tomu. Je tam skvělé obsazení - co si budem - Harris a jeho charisma přestože má na hlavě méně vlasů ;) To je něco, co je pro mnoho lidí nepochopitelné ;) Krásná Roberts a silně dominantní a silná Sarandon...Trojice, kterou doplňují dvě děti...Je to až někdy moc idylické, ale zase to obsahuje plno běžných životních situací...Podle mě se u toho filmu buď pozvracíte a nebo si ho s radostí za pár let pustíte znovu :)

Dárek z lásky (2004)

Proč? :D Zcela zbytečný film, při kterém se alespoň nostalgicky dá koukat na Walkera a nádhernou Cruz...

Whitney (2015) (TV film)

Já vám nějak nevím...raději aby tento film nevznikl. Každopádně jsem viděla již 2 filmy o Whitney a zajímají mě 2 věci: kde a jak se tedy dostala k těm drogám? - přišel s tím Brown či nikoliv? A jaký byl opravdu Brown? To je to, co mi z toho vylézá a závěrem - nechtěla bych být v jeho kůži...Protože že zemře jeho žena a pak i jeho dcera....

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Film jsem měla několik let na seznamu ale ne a ne si ho pustit...Je to taková ta "svižná, romantická, komedie", kdy dost máte v hlavě předvídatelný závěr, který i tu nastal...Nicméně pro mě to není vlastně příjemné ze dvou důvodů - nemám ráda italské prostředí. Celkově italský život, jídlo, projevy - to není něco, co mi přirostlo k srdci a za druhé - vlastně nesouhlasím s tím, co se tam "vybudovalo" a jak to bude pokračovat dál.

Na nože: Glass Onion (2022)

Na nože mě neskutečně bavilo a proto jsem byla zvědavá na další podobný snímek. Nezklamalo mě to ale něčím mě to neohromilo jako předešlý film. Opět za mě bravurní obsazení, rozuzlení, které ale bylo jiné, než si nejen hlavní představitel v podání Nortona myslel, ale dalších mnoho propletených příběhů, které vás vůbec nenapadli. Těším se na další díl.